گزارشات منتشر شده حاکی از آن است که بیت کوین به سهم خود، دوران دلسرد کننده ای نیز داشته است اما طی یک دهه گذشته، یکی از بهترین دارایی ها برای سرمایه گذاری بوده است. بیت کوین که به عنوان “قوی سیاه” ظاهر شد، اکنون به ارزش فوق العاده ای دست یافت.

خرید یک دلار بیت کوین در سال ۲۰۱۰، حتی پس از اصلاحیه قیمت این ارز دیجیتال در بالاترین قیمت، امروز به بیش از ۹۰،۰۰۰ دلار رسیده است.
به عنوان مقایسه، حتی پس از گذشت یک دهه بسیار موفق برای بازار بورس، ۱ دلار سرمایه گذاری در شاخص های بزرگ سهام ایالات متحده به ۳٫۴۶ دلار رسیده است.

البته تمام سرمایه گذاران نمی‌ توانند بدون سقوط قیمت، دارایی خود را با بالاترین قیمت بفروشند و شاخص های بورس کم نوسان تر و نقدتر از بیت کوین هستند. اما بیت کوین برای امور مالی شخصی بسیار غیرقابل پیش بینی است و به ایجاد ثروت برای سرمایه گذاران خرد که با بازارهای پر مخاطره روبرو هستند، کمک می‌کند.

جبران ریسک اقتصادی جهانی و بازار بورس راکد توسط سرمایه گذاری در بیت کوین

سرمایه گذاری بیت کوین محدود به افراد مستقر در ایالات متحده نمی شود و باعث رونق سرمایه گذاری در کره و سایر کشورهای آسیایی نیز شده است. سود تقریبا اندک و راکد بورس باعث شده است خریداران، ارزهای دیجیتال را بپذیرند و فراتر از بیت کوین و به سمت دارایی های پرخطرتر حرکت کنند.

این امکان وجود دارد که سایر طبقات دارایی در دهه گذشته به رشد قابل توجهی رسیده باشند. سالهای پس از سال ۲۰۰۹ با کاهش کمی قابل توجهی همراه بود که باعث افزایش ارزش دارایی ها شد. اتهامات “حباب” چندین بار عنوان شد ، اما این اتهامات از جانب افراد حاضر در سایر کلاس های دارایی نظیر املاک و مستغلات گرفته تا بازار بورس بیان شده بودند.

ممکن است دهه آینده با رشد اندکی کند همراه باشد، اما اکثر شاخص ها همچنین به جلوگیری از رکود اقتصادی در سال ۲۰۲۰ اشاره دارند.
شهرت بیت کوین تقریبا در اواخر دهه به دست آمد و پس از سال ۲۰۱۶ و در سال ۲۰۱۷ به اوج خود رسید.

از آن زمان به بعد، با وجود اصلاحیه قیمت باز هم اکوسیستم بیت کوین

علیرغم اینکه بیت کوین با سقوط روبرو بوده است، هر سال رشد قیمت داشته است و در نهایت، نقدینگی کافی و پشتیبانی از جانب بازار محصولات آتی به دست می‌آورد تا از دوران نسبتا باثبات عبور کند.

بیت کوین هم چنین کسب و کاری پیرامون فعالیت های استخراج ایجاد کرده و از انرژی اضافی برق آبی (Hydroelectric) برای ایجاد نوع جدیدی از ارزش استفاده کرده است. دسامبر سال ۲۰۱۹ به عنوان آخرین تلاش های بیت کوین در دهه اخیر در نظر گرفته می شود. در آستانه تعطیلات آخر سال، قیمت بیت کوین به ۷۰۵۵ دلار رسیده و حجم معاملات آن کاهش یافته است.