در جهان سرمایه گذاری، مبانی تحلیل تکنیکال و قیمت دارایی ها به ندرت در کنار یکدیگر حرکت می کنند. امروزه در بازار های جهانی یکی بر دیگری معمولاً پیشی میگیرد. در سال ۲۰۱۷ قیمت ارز دیجیتال افزایش یافت، اما زیرساخت های آن هنوز پیشرفت لازم را نکرده است. نوسانات و کاهش قیمت ها در چند ماه اخیر را میتوان به همین دلیل و نتیجه اصلاحی شدید دانست. از سوی دیگر نمودار قیمت ارزهای دیجیتال اطلاعات بسیاری در اختیار تحلیلگران قرار می دهند که در تحلیل قیمت ۲ تیر ۹۷ به بررسی آنها نیز خواهیم پرداخت.

همه موسسات بنیادی از جمله بانک ها و شرکت های بزرگ سرمایه گذاری در جستجوی فرصت برای بهره مندی از تکنولوژی بلاک چین و مبادلات ارزهای رمزپایه هستند. موسسات آموزشی، دولت ها و بانک های مرکزی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آنها نیز در حال بررسی گزینه های مختلف موجود در این تکنولوژی پیشرفته هستند.

با این حال، قیمت ها هنوز نتوانسته اند به این بهبود ساختاری پاسخ مثبت دهند و ارزهای مجازی همچنان با اعلام هر خبر ناگواری با افت شدید قیمت مواجه می شوند. آخرین کاهش قیمت در بازار ارزهای رمزپایه به تنظیم کننده مقررات مالی در ژاپن منتسب شده است که از صرافی های ارز دیجیتال خواسته تا شیوه های خود جهت مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم را بهبود بخشند.

تحلیل قیمت ۲ تیر ۹۷ ارز های دیجیتال

در این مطلب تحلیلی خواهیم دید که در حال حاضر باید کدامیک از ارزهای رمزپایه را خریداری نموده یا منتظر اصلاح قیمت برای کدامیک از آنها باشیم. اکنون زمان آن فرا رسیده است تا به تحلیل قیمت ۲ تیر ۹۷ ارزهای دیجیتال بپردازیم و ببینیم که الگوشناسی نمودارها در این باره چه می گویند.

نکته مهم : وبسایت Pay98 تنها براساس مجموعه ای از دانسته ها و نمودارها، پیش بینی خود را ارائه می کند که صرفاً جنبه افزایش سطح آگاهی و راهنمایی به کاربران را دارد و هیچگونه مسئولیتی در قبال تصمیمات سرمایه گذاران نخواهد داشت.

تحلیل قیمت بیت کوین به دلار

اصلاح قیمت بیت کوین به سمت خط روند نزولی در جریان است. شکست گاوها (سیگنال های صعودی) برای رد شدن از مقاومت فعلی، فروش ارزهای دیجیتال را جذاب نموده است. در حال حاضر بیت کوین از حمایت عمده در سطح ۶,۰۷۵٫۰۴ دلار برخوردار است. اگر سیگنال های نزولی موفق به شکستن قیمت زیر حمایت روانی ۶,۰۰۰ دلار شوند، جفت ارزی BTC/USD می تواند به حمایت بعدی خود در ۵,۴۵۰ دلار برسد.

تحلیل قیمت 2 تیر 97 بیت کوین
تحلیل قیمت ۲ تیر ۹۷ بیت کوین

سیگنال خرید هنگامی که RSI وارد قلمرو فروش می شود کار نمی کند. این نشان می دهد به محض اینکه ارز دیجیتال در ردکردن مقاومت اولیه خود با شکست مواجه شود، خرید کاهش پیدا می کند و فروش افزایش می یابد. اما اگر گاوها از منطقه حمایتی بین ۶,۰۰۰ دلار تا ۶,۰۷۵ دلار دفاع کنند، این نشان می دهد که بیت کوین هنوز در محدوده نوسانات باقی می ماند. ما ممکن است یک موقعیت خرید را پیشنهاد دهیم اگر قیمت برای دو روز بیشتر از میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه باشد.

تحلیل قیمت اتریوم به دلار

اتریوم (Ethereum) به سطوح خرید پیشنهاد شده توسط ما در تحلیل قیمت ۲۴ خرداد ۹۷ رسید. هم اکنون قیمت این ارز دیجیتال در مواجهه با مقاومت موجود در EMA بیست روزه کاهش یافته است.

تحلیل قیمت 2 تیر 97 اتریوم
تحلیل قیمت ۲ تیر ۹۷ اتریوم

با سقوط امروز، جفت ارزی ETH/USD دوباره وارد کانال نزولی شده است. اگر قیمت توسط خرس ها به زیر سطح ۴۵۰ دلار شکسته شود، حمایت بزرگ بعدی در ۳۵۸ دلار خواهد بود. همان طور که قیمت اتریوم پس از برخورد با EMA بیست روزه کاهش یافته است، ما باید صبر کنیم تا سیگنال های صعودی بتوانند این سطح را قبل از پیشنهاد هر موقعیت خریدی حمایت کنند.

تحلیل قیمت بیت کوین کش به دلار

قیمت بیت کوین کش (BCH) پس از شکست در برابر خط روند نزولی – در تایم فریم سه روزه – به شدت کاهش یافته است. این ارز دیجیتال در حال حاضر تلاش دارد تا منطقه پشتیبانی بین ۷۷۷٫۵۳۰۴ دلار – ۷۳۶٫۰۱۳۷ دلار را حفظ کند. اگر این منطقه حمایتی نیز شکسته شود، جفت ارزی BCH/USD می تواند به سطح ۶۲۰ دلار برسد.

تحلیل قیمت 2 تیر 97 بیت کوین کش
تحلیل قیمت ۲ تیر ۹۷ بیت کوین کش

بیت کوین کش در چند ماه اخیر دارای نوسانات بسیاری بوده است. ما انتظار داریم برای جلوگیری از سقوط، بازگشت قیمت و حمایت بالاتر از EMA بیست روزه صبر کنید.

تحلیل قیمت ریپل به دلار

شکست سیگنال های صعودی در افزایش قیمت به بالاتر از سطح ۰٫۵۶۲۷۰ دلار، موج جدیدی از فروش را به ارمغان آورده است. در حال حاضر قیمت ریپل (Ripple) احتمالا به حمایت نهایی خود در ۰٫۴۵۳۵۱ دلار خواهد رسید.

تحلیل قیمت 2 تیر 97 ریپل
تحلیل قیمت ۲ تیر ۹۷ ریپل

شکسته شدن سطح ۰٫۴۵۳۵۱ دلار در پایان روز معاملاتی یک خبر منفی خواهد بود؛ زیرا پشتیبانی بعدی در سطح ۰٫۲۴ دلار خواهد بود. چنین حرکتی رشد قیمت ریپل که از اواسط دسامبر سال گذشته آغاز شده بود را به میزان ۱۰۰ درصد خنثی مینماید. اگر گاوها به طور موفقیت آمیز از سطح حمایتی موجود دفاع کنند، این احتمال وجود دارد که جفت ارزی XRP/USD دوباره بتواند به بیش از ۰٫۵۶۲۷۰ دلار برسد.

تحلیل قیمت استلار به دلار

محدوده قیمت استلار در نمودار هفتگی استلار (XLM) به روند نزولی خود رسیده است. حرکت بعدی نزولی به سمت ۰٫۱۸۴ دلار خواهد بود که پشتیبانی حیاتی محسوب می شود. ما انتظار داریم که سیگنال های صعودی به شدت از سطح ۰٫۱۸۴ دلار دفاع کنند؛ اما این اتفاق هنگامی رخ خواهد داد که جفت ارزی XLM/USD بالاتر از EMA بیست روزه و خط روند نزولی تثبیت شود.

تحلیل قیمت 2 تیر 97 استلار
تحلیل قیمت ۲ تیر ۹۷ استلار

هر شکستی که در پایین ترین سطح ۰٫۱۸۴ دلار رخ دهد، دید ما نسبت به تشکیل یک محدوده تجاری را نفی خواهد کرد. هنگامی که یک موقعیت خرید پایدار پیدا کنیم، پیشنهاد خرید جدید خود را ارائه خواهیم داد.

تحلیل قیمت لایت کوین به دلار

پس از ناکامی در پیدا کردن هر موقعیت خریدی در سه روز گذشته، لایت کوین (LTC) روند نزولی خود را به سطح حمایت بعدی در ۸۴٫۷۰۸ دلار ادامه می دهد. اگر این سطح نیز شکسته شود، قیمت لایت کوین می تواند به ۷۵٫۱۳۱ دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت 2 تیر 97 لایت کوین
تحلیل قیمت ۲ تیر ۹۷ لایت کوین

تا زمانی که جفت ارزی LTC/USD بالاتر از سطح ۱۰۷٫۱۰۲ دلاری معامله شود، همچنان فشار فروش را تجربه خواهد نمود. اولین نشانه های تغییر در روند نزولی زمانی خواهد بود که گاوها از سطح بالای ۱۰۸ دلار حمایت کنند. تا آن زمان بهتر است که در حاشیه قرار بگیریم.

تحلیل قیمت کاردانو به دلار

پس از باقی ماندن در محدوده قیمت کاردانو طی هفته گذشته، کاردانو (ADA) به حرکت خود به سمت پشتیبانی بعدی در ۰٫۱۳ دلار ادامه می دهد. شکست قیمت ۰٫۱۳ دلار در تایم فریم روزانه یک خبر منفی خواهد بود و می تواند جفت ارزی ADA/USD را به سطح ۰٫۰۷۸۲۱۵ دلار کاهش دهد.

تحلیل قیمت 2 تیر 97 کاردانو
تحلیل قیمت ۲ تیر ۹۷ کاردانو

تا کنون EMA بیست روزه به عنوان یک مقاومت بزرگ در برابر افزایش قیمت عمل کرده است؛ زیرا قیمت این ارز دیجیتال از روز ۹ مه ۲۰۱۸ همواره در پایین آن قرار داشته است. بنابراین توصیه می شود تا قبل از شکست EMA بیست روزه اقدام به خرید کاردانو ننمایید.

تحلیل قیمت آیوتا به دلار

پس از شکست در دو روز گذشته، قیمت آیوتا (IOTA) به پایین ترین سطح خود رسیده است که موجب کاهش احتمال حمایت از سطح ۰٫۹۱۵۰ دلاری می شود.

تحلیل قیمت 2 تیر 97 آیوتا
تحلیل قیمت ۲ تیر ۹۷ آیوتا

همچنین RSI در نزدیکی سطوح اشباع فروش قرار گرفته است که احتمال بازگشت و افزایش قیمت را افزایش می‌دهد. اولین سیگنال احتمالی تغییر در روند زمانی خواهد بود که جفت ارزی IOTA/USD از خط روند نزولی و EMA بیست روزه خارج شود. پیشنهاد فعلی ما صبر کردن تا اصلاح قیمت‌ها خواهد بود.

تحلیل قیمت ای او اس به دلار

ای او اس (EOS) بسیار ضعیف به نظر می‌رسد. این امر موجب شکست حمایت خرید در بالای سطح ۱۰٫۳۳۸۴ دلار شده و هر دو میانگین متحرک ساده (SMA) و نمایی (EMA) نیز کاهش یافته‌اند.

تحلیل قیمت 2 تیر 97 ای او اس
تحلیل قیمت ۲ تیر ۹۷ ای او اس

امروز قیمت‌ها از سطح اصلاحی فیبوناچی ۷۸٫۶ درصد کاهش یافته است. این اتفاق باعث می‌شود تا نوسانات قیمت از ۵٫۹۶۱۰- ۲۳٫۰۲۹۰ دلار با شکست صد درصدی مواجه شود. اگر چه حمایت ضعیفی در ۷٫۸ – ۸ دلار وجود دارد که بعید است بتواند آن را حفظ نماید. ما پس از شکست خط روند نزولی و ایجاد یک موقعیت خرید جدید، جفت ارزی EOS/USD را جهت سرمایه‌گذاری میان مدت پیشنهاد می‌کنیم.