معاملات ارزهای دیجیتال می‌تواند یک سرمایه‌گذاری پرسود و در عین حال ریسک بالا باشد. بسیاری از معامله‌گران برای هدایت تصمیمات تجاری خود و کاهش این ریسک‌های خطرناک که می‌توانند دارایی‌های شما را در تنها در عرض چند ثانیه صفر کنند، به سیگنال‌های ارز دیجیتال رجوع می‌کنند، اما سیگنال ارز دیجیتال چیست؟

سیگنال‌های ارز دیجیتال دارای اطلاعات ارزشمندی در خصوص زمان خرید، فروش یا نگهداری یک رمزارز خاص ارائه می‌دهند که آشنا شدن با این سیگنال‌ها و نحوه استفاده از آن‌ها، می‌تواند به شما در انجام یک سرمایه‌گذاری موفق و پرسود کمک شایانی برساند.

سیگنال ارز دیجیتال چیست و چه کسانی آن‌ها را تولید می‌کنند؟

سیگنال ارز دیجیتال چیست

سیگنال‌های ارز دیجیتال در واقع توصیه‌های تجاری هستند که سرمایه‌گذار را به سه جهت خرید، فروش یا نگهداری سوق می‌‌دهد. سیگنال‌ها عمدتاً توسط یک تحلیلگر یا گروهی از تحلیلگران با استفاده از تجزیه‌و تحلیل فاندامنتال (Fundamental) و تکنیکال (Technical) ایجاد می‌شوند که هدف‌ از آن‌ها شناسایی معاملات سود‌آور بالقوه در بازار ارزهای دیجیتال است. سیگنال‌ها همچنین از نظر اطلاعات ارائه شده بسیار کامل هستند و در مورد زمان ورود یا خروج، قیمت ورود و خروج و حد ضررِ معامله نیز به سرمایه‌گذاران پیشنهاد‌هایی می‌دهند.

سیگنال‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال معمولاً از طریق کانال‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی یا دیگر منابع منتشر می‌شوند. بسیاری از تریدرها و سرمایه‌گذاران در سراسر جهان برای به دست آوردن برتری در سرمایه‌گذاری خود و امکان پیش‌بینی روندهای رمزارز موردنظرشان از سیگنال‌ها استفاده می‌کنند تا بتوانند تصمیمات تجاری آگاهانه‌تری بگیرند.

سیگنال خرید و فروش ارز دیجیتال چه مزایایی دارد؟

بسیاری از سرمایه‌گذاران هستند که در درک اینکه چه ارز دیجیتالی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند عاجز هستند، بسیاری دیگر نیز تریدرهایی هستند که به طور روزانه خریدوفروش ارز دیجیتال می‌کنند. سیگنال‌های ارز دیجیتال در اینجا به کمک این دسته از سرمایه‌گذاران می‌آید که به دنبال منبع خوب برای سیگنال‌های ارز دیجیتال جهت سرمایه‌گذاری روزانه یا بلند‌مدت هستند.

استفاده از سیگنال‌های ارز دیجیتال نسبتاً آسان است و اگر حساب شده استفاده شوند، می‌توانند نتایج معاملاتی خوبی را در زمان کوتاه به همراه داشته باشند. سیگنال‌های ارز دیجیتال می‌توانند فعالیت معاملاتی معامله‌گران جدید و باتجربه را تقویت کنند. سیگنال‌های ارز دیجیتال فرصت نادری را برای سرمایه‌گذاران جدید فراهم می‌کنند تا از ارزهای دیجیتال درآمد کسب کنند و در عین حال به دانش ترید خود بیفزایند.

چگونه سیگنال‌های ارز دیجیتال را بخوانیم؟

همان طور که در سایت beincrypto هم گفته شده، خواندن نمودار سیگنال‌های ارز دیجیتال می‌تواند پیچیده باشد و نیاز دارد که سرمایه‌گذار درک مناسبی از بازار و تحلیل‌های تکنیکال داشته باشد. با این حال، چند مرحله‌ی ساده برای خواندن سیگنال‌های ارز دیجیتال وجود دارد که می‌تواند به شما در استخراج اطلاعاتی آن‌ها و استفاده‌ی مناسب کمک شایانی کند:

به دنبال قیمت ورودی باشید: سیگنال‌های ارز دیجیتال معمولاً شامل قیمت ورودی یا به عبارتی قیمت توصیه شده برای خرید یا فروش می‌شوند که می‌توانید با بررسی آن‌ها به خوبی بفهمید که در چه نقطه‌ای از قیمت ورود و در چه نقطه‌ای از آن خروج کنید.

حد ضرر را بررسی کنید: حد ضرر (stop-loss) قیمت خروجی‌ای است که در صورت حرکت منفی بازار، باید به سرعت از معامله با ضرر اندک خارج شوید. در واقع این یک ابزار مدیریت ریسک در ارز دیجیتال است که به محدود کردن ضرر سرمایه‌گذار کمک می‌کند و اجازه نمی‌دهد که تمام دارایی‌اش را از دست بدهد.

به حد سود توجه کنید: حد سود (take-profit) مشابه با حد ضرر است، با این تفاوت که قیمت خروجی‌ای را پیشنهاد می‌کند که برای برداشت سود و فروش مناسب است. در واقع حد سود به این معنی است که ارز دیجیتال مورد نظر به احتمال زیاد در این لحظه بیشتر از حد مشخص شده رشد نخواهد کرد.

احساسات بازار را تجزیه و تحلیل کنید: دقت کنید که سیگنال‌های ارز دیجیتال اغلب با تجزیه‌وتحلیل‌های منطقی بازار ارائه می‌شوند و در واقع هر سیگنال استدلال خود را برای افزایش یا کاهش قیمت یک ارز دیجیتال دارند. به همین دلیل است که درک احساسات بازار و تجزیه و تحلیل آن‌ها، می‌تواند در تصمیم‌گیری برای استفاده از یک سیگنال قیمتی کمک شایانی کند، زیرا بازار ارزهای دیجیتال بیشتر از داده‌های منطقی بر اساس احساسات حول بازار حرکت می‌کند.

تحلیل‌های تکنیکال را در نظر بگیرید: سیگنال‌های ارزهای دیجیتال اغلب مبتنی بر تحلیل‌های تکنیکال هستند که شامل مطالعه نمودارها و الگوهای معاملاتی برای پیش‌بینی حرکات بازار می‌شود. آشنا نبودن با تحلیل تکنیکال مشکلی برای شما در خواندن و استفاده از سیگنال‌های قیمتی ایجاد نمی‌کند، اما مسلماً درک کردن آن در استفاده‌ی صحیح و سودآور از سیگنال‌های ارز دیجیتال به شما کمک می‌کند.

نظارت بر معامله: هنگامی که وارد معامله شدید، مهم است که آن را زیر نظر داشته باشید تا در صورت رسیدن به حد سود یا حد ضرر، مطمئن شوید که در زمان مناسب از آن خارج شده‌اید. به طور خلاصه، بازار را زیر نظر داشته باشید و اگر بازار بر خلاف شما حرکت کرد، آماده خروج از معامله باشید.

لازم به ذکر است که سیگنال‌های معاملاتی یک راه تضمینی برای کسب سود نیستند و مهم است که پیش از استفاده‌ از سیگنال‌های قیمتی، خودتان بازار را بررسی کنید و بر اساس ارزیابی خودتان از بازار ارزهای دیجیتال شروع به تصمیم‌گیری کنید. استفاده‌ی کورکورانه از سیگنال‌های ارز دیجیتال می‌تواند در نهایت به ضرر بسیار زیاد ختم شود.

در کجا می‌توان بهترین سیگنال برای خرید ارز دیجیتال را پیدا کرد؟

بهترین سیگنال برای خرید ارز دیجیتال

سیگنال‌های ارز دیجیتال همان‌طور که گفته شد منابع بسیاری دارند و سرمایه‌گذار می‌تواند این دسته از سیگنال‌ها را از منابع متعددی در شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های گوناگون به دست بیاورند.

با این حال، لازم به ذکر است که همه منابع سیگنال‌های ارز دیجیتال قابل اعتماد نیستند؛ بنابراین مهم است که قبل از دنبال کردن و استفاده از سیگنال‌های آن منبع، خود تحقیقات و بررسی‌های لازم در خصوص صلاحیت آن‌ منبع را انجام دهید. همچنین پیشنهاد می‌شود که در ابتدای استفاده از سیگنال‌های ارز دیجیتال از مقادیر کم شروع کنید و همیشه به حد ضرر و حد سود پایبند بمانید.

چند نوع سیگنال ارزهای دیجیتال داریم؟

سیگنال ارزهای دیجیتال

سیگنال‌های ارز دیجیتال در چند نوع مختلف توزیع می‌شوند که هر کدام خوبی و بدی‌های مخصوص به خود را دارند که به شرح زیر هستند:

  • سیگنال‌های ارز دیجیتال دستی و خودکار: این دسته‌‌بندی بر اساس نحوه ایجاد سیگنال‌ها است. همان‌طور که گفته شد، سیگنال‌های دستی توسط تحلیلگران و سرمایه‌گذاران با تجربه در دنیای ارزهای دیجیتال تولید می‌شوند. در حالی که سیگنال‌های خودکار، توسط هوش مصنوعی و برنامه‌های کامپیوتری برای شناسایی فرصت‌های معاملاتی بر اساس مجموعه‌ای از الگوها و تحلیل‌های گوناگون تولید می‌شوند.
  • سیگنال‌های ارز دیجیتال پولی و رایگان: سیگنال‌های ارز دیجیتال رایگان سیگنال‌هایی هستند که به صورت رایگان و محدود ارائه می‌شوند. منابع سیگنال رایگان مانند تریدینگ ویو نادر هستند و ممکن است که بیشتر سیگنال‌های آن‌ها نادرست باشند. سایر منابع در ازای دریافت هزینه‌ی اشتراک، سیگنال‌های ارز دیجیتال را به طور اختصاصی در اختیار کاربران دارای اشتراک قرار می‌دهند که به عنوان سیگنال‌های پولی شناخته می‌شوند.
  • سیگنال‌های ارز دیجیتال ورودی و خروجی: رمزارزها اگرچه ماهیت نوسانی دارند، اما عمدتاً روند دار هستند و برخی از آن‌ها پیش از حد افزایش یا حتی کاهش پیدا می‌کنند. به همین دلیل است که برخی توزیع‌کنندگان سیگنال‌های ارز دیجیتال بی‌تفاوت به دیگر موارد در ارائه یک سیگنال، فقط سیگنال‌های ورود یا خروج ارائه می‌دهند که شامل یک قیمت ورودی یا خروجی می‌شوند.

جمع‌بندی مقاله سیگنال‌دهی ارز دیجیتال

در نهایت باید گفت که استفاده از سیگنال‌های ارز دیجیتال می‌تواند یک راه بسیار خوب برای کسب درآمد از طریق ارزهای دیجیتال باشند، اما سودمندی آن‌ها هرگز تضمین شده نیست و به طور کلی هیچ تضمینی مبنی بر درست از آب درآمدن سیگنال‌ها در کار نیست.

به همین دلیل، یک سرمایه‌گذار خوب نباید تمامی دارایی‌های خودش را وارد کند و باید حساب شده به سرمایه‌گذاری بپردازد. به حد ضرر و حد سود سیگنال‌ها پایبند باشید و طمع نکنید چرا که طمع در نهایت به ضرر بسیار و از دست رفتن دارایی‌تان ختم می‌شود. همچنین فراموش نکنید که پیش از سرمایه‌گذاری در سیگنال‌ها، به اینکه سیگنال ارز دیجیتال چیست پی ببرید.