پاول دورو قرار است که یک زنجیره بلاک راه اندازی کند و نام آن را Telegram Open Network (TON) یا شبکه باز تلگرام گذاشته است و ارز دیجیتالی که قرار است در این شبکه مورد استفاده قرار بگیرد GRAM یا گرام نام دارد. بنابراین تلگرام نه تنها یک پیام رسان بلکه یک سیستم پرداخت خواهد بود که قرار است با کمپانی هایی مانند ویزا و مستر کارت به رقابت بپردازد. هنوز اطلاعات زیادی درباره تصمیمات دورو و کار هایی که قرار است در این رابطه انجام دهد، در دسترس نیست اما در ادامه هر آن چه که تا به حال درباره ارز تلگرام می دانیم را با شما به اشتراک می گذاریم.

گذشته از این که هنوز خود پاول دورو این اطلاعات را به صورت رسمی تایید نکرده است، اکثر متخصصان معتقدند که این موضوع حقیقت دارد و سرمایه گذاران آماده سرمایه کردن پول خود در این پروژه هستند. نات کوین چیست؟ و آیا نات کوین واقعی است ؟ شاید تا به امروز در مورد نات کوین اطلاعاتی کسب نکرده باشید.

اطلاعاتی درباره ارز تلگرام : گرام (GRAM)

هدف اصلی تیم تلگرام این است که پلتفرمی بر پایه زنجیره بلاک بسازند که محیطی گویا داشته باشد تا همه بتوانند از آن استفاده کنند. برخلاف شبکه بیت کوین و اتریوم، TON قابلیت خروجی دادن بالا و چند میلیون تراکنش در ثانیه را داراست. کاربران شبکه باز تلگرام (TON) لازم نیست برای انجام شدن یک تراکنش هفته ها صبر کنند یا کمیسیون های زیادی برای این که انتقال اعتبارشان سریع تر انجام شود، پرداخت کنند.

پرداخت هایی که در TON انجام می شود به اندازه انجام تراکنش توسط ویزا و مستر کارت سریع خواهد بود. از طرفی این پلتفرم با الگوریتم نتیجه گیری اثبات سهام کار می کند که از این طریق پرداخت ها ایمن انجام می گیرد.

خدمات شبکه باز تلگرام (TON)

سازندگان TON و ارز تلگرام کیف پول سبکی در محیط تلگرام خواهند ساخت که بر روی تلفن های همراه قابل استفاده است و نیازی نیست کل زنجیره بلاک TON را برای استفاده از آن دانلود کنید. از قابلیت های فعالیت در این شبکه این است که می توانید هزینه خدمات برنامه های کاربردی (خدمات TON) را با ارز رمزپایه گرام پرداخت کنید، هویت و آدرس آی پی خود را پنهان کنید، مسدود بودن وبسایت ها را دور بزنید (TON Proxy)، داده های خود را ذخیره کنید (TON Storage) و آدرس دامنه های اینترنتی ثبت نام کنید که توسط TON WWW انجام می شود.

تلگرام امیدوار است که مانند کاری که ویچت کرده است، در آینده ای نزدیک اقتصاد تازه بسازد که مردم هزینه کالا و خدمات را با ارز تلگرام

ویچت : نمونه مشابه تلگرام

البته همان طور که اشاره کردیم تلگرام اولین برندی نیست که دست به چنین کاری زده است، قبل از ویچت نیز در ابتدا فقط یک برنامه پیام رسان بود ولی حالا ترکیبی از عملکرد های اجتماعی، پلتفرم پرداخت، خدمات تصمیم گیری، ارائه دهنده خدمات، پلتفرم تجارت، کارآفرینی و… است که به مردم چین به شکل بومی خدمت می کند.

ارز دیجیتال تلگرام

تعداد کاربران ویچت نزدیک به یک میلیارد است. هر نهاد عمومی در چین در این برنامه صفحه رسمی دارد، بنابراین بیشتر تبلیغات نیز در این برنامه انجام می شود.

بسیاری از چینی ها زندگی خود را بدون ویچت نمی توانند تصور کنند. این برنامه حتی به مردم کمک می کنند تا پرداخت های کوچک خود در فروشگاه ها را نیز از طریق این برنامه انجام دهند.

رقابت با ویزا و مستر کارت

مدیر یکی از شرکت های فعال در حوزه فناوری، گفته است که تلگرام نمی تواند با سیستم های پرداخت مشهور در روسیه رقابت کند و فقط می توان از آن برای کمک به تراکنش های کوچکی که در کشور های آفریقایی صورت می گیرد انتظار داشت چرا که در این کشور ها مشکلاتی در بانک های سنتی و پول نقد وجود دارد و سرویس های مالی موبایلی توسعه یافته است.

طبق نظر استفان گرشونی که طرفدار و معتقد به بیت کوین است، جریان اصلی بازار تلگرام کشور روسیه نیست؛ بلکه خدمات این پیام رسان علاوه بر روسیه در کشور هایی مانند ایران، برزیل، ازبکستان نیز به طور گسترده ارائه می شود.

شروع به کار ارز تلگرام

هنوز به طور عملی خبری از ارز تلگرام و تیم آن نیست و همه در این فکر بودند که به محز شروع ICO تلگرام، بتوانند در آن سرمایه گذاری کنند ولی این طور که پیداست قرار نیست ICO برگذار شود حداقل نه به صورت عمومی!

از طرفی به نظر نمی رسد TON زودتر از یک سال آینده کار خود را شروع کند. حدودا ۵ سال هم زمان خواهد برد تا بتواند سهم زیادی در بازار پرداخت ها نصیب خود کند. امسال تیم تلگرام قصد دارد که پلتفرم زنجیره بلاک (TON) و کیف پول را راه اندازی و سال بعد از آن اولین خدمت از شبکه TON یعنی TON Proxy و TON Storage را ارائه کند.

از طرفی نیازی نیست که پلتفرم TON مانند دیگر موارد مشابه سالیان سال را بگذارند تا بتواند از این طریق کاربر جذب کند بلکه طبق گفته وبسایت بلومبرگ، برنامه تلگرام در حال حاضر ۱۸۰ میلیون کاربر دارد.

همانطور که یکی از بنیان گذاران، تلگرام پاول دورو ادعا کرد که در حال حاضر تمام Blockchain و انجمن ارز رمزپایه به تلگرام روی آورده اند، تلگرام در حال حاضر در بین انجمن Blockchain محبوبیت زیادی دارد.

آخرین خبر ها هیچ خبری از وضعیت ICO ارز تلگرام نمی دهند و ICO این ارز در حالت معلق قرار دارد و فعلا باید منتظر خبر های تایید شده و جدید تر باشیم.

مشخصات و قابلیت های فنی TON

تقسیم بندی نامتناهی

TON به صورت ذاتی می تواند خود را تقسیم کند. یعنی زنجیره بلاک مورد استفاده در TON می تواند برای جلوگیری از کند شدن شبکه خود را بخش های کوچکتر تقسیم کند. به این ترتیب، بلاک های جدید سریع تر ساخته می شوند و این افزایش سرعت در کار در نهایت باعث می شود تا هزینه تراکنش ها کاهش یابد و حتی با افزایش محبوبیت خدمات این سرویس دهنده مشکلی به وجود نیاید.

مسیریابی فوق سریع

زنجیره بلاک TON از ساز و کار مسیریابی هوشمند استفاده می کند تا مطمئن شود بدون توجه به اندازه سیستم، تراکنش ها بین دو زنجیره بلاک همیشه با سرعت پردازش می شود. زمانی که برای ارسال اطلاعات بین زنجیره های بلاک TON نیاز است به طور لگاریتمی افزایش می یابد و در این صورت حتی با وجود میلیون ها زنجیره باز هم ارتباط با سرعت بسیار بالایی انجام می شود.

رویکرد اثبات سهام

TON از رویکرد اثبات سهام استفاده می کند که در این روش گره ها (اعتبارسنج ها) سهام خود را افزایش می دهند و به توافقی جمعی درباره یک تراکنش می رسند. این به TON این امکان را می دهد که روی قدرت محاسباتی گره هایش در انجام تراکنش ها و قرارداد های هوشمند تمرکز کند.

دفتر کل توزیع شده نوع D

TON بلاک های معتبر جدید را روی هر بلاکی که نادرست بودن آن تایید شده رشد می دهد تا به این طریق از فورک های غیر ضروری جلوگیری کند. این ساز و کار خود بهبودی منابع را حفظ و ضمانت می کند که تراکنش های معتبر به دلیل خطاهای نامرتبط از بین نروند.

توکن شبکه تلگرام

نماد رسمی برای توکن شبکه باز تلگرام TON است.

ارز تلگرام (سکه TON)، گرمز (Grams) نام دازد.

نوع توکن آن ERC20 است.

کل توکن قابل عرضه ۵۰ میلیارد گرمز خواهد بود.

ICO ارز تلگرام

هدف : رسیدن به درآمد ۵۰۰ میلیون دلار در پیش از ICO

قرار بوده است تا در ماه مارس آغاز شود (هنوز خبری نیست!)

فقط برای سرمایه گذاران معتبر قابل خریداری است. مراقب سایت های تقلبی ICO تلگرام باشید! در حال حاضر امکان خرید ارز تلگرام وجود ندارد!