برای ساخت یک کیف پول بیتکوین عمدتا دسترسی به یک ایمیل معتبر کفایت می کند. اگر جزو افرادی هستید که اخیرا به شبکه ارزهای مجازی و بیتکوین پیوسته اید، مهمترین نکته رعایت دقیق مراحل ثبت نام و نگهداری اطلاعات به شکل حفاظت شده است. نکته ای که نباید فراموش کرد این است که برخی از اشتباهات در دنیای ارزهای رمز نگاری شده، باعث از بین رفتن موجودی شما برای همیشه خواهد شد. لذاخواهشمندیم مراحل را به دقت دنبال کرده و قبل از اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده پولی را به حساب واریز نکرده و اطلاعات حساب خود را در اختیار کسی قرار ندهید.

این مقاله به نحوه ساخت حساب بیتکوین در آدرس BTC.com اختصاص دارد. همچنین، این راهنمای ثبت نام برای افرادی تنظیم شده که به تازگی وارد دنیای ارزهای مجازی

۱) برای ورود به این سایت با آی پی ایران، ف.ی.ل.ت.ر.ش.ک.ن یا پ.ر.و.ک.س.ی خود را فعال کنید. جهت ثبت نام به ترتیب و بر اساس تصویر شماره ۱ عمل کنید:

 1. A) آدرس https://wallet.btc.com/#/setup/register را درمرورگر خود وارد نموده و از مشاهده علامت محافظ سبز رنگ در سمت چپ آدرس، مطمئن شوید.
 2. B) برای شروع ثبت نام، وارد کردن یک ایمیل معتبر که به آن دسترسی دارید ضروری است.
 3. C) یک پسورد مطمئن انتخاب کنید.
 4. D) تنظیمات پیش فرض گزینه “Wallet Type” را تغییر ندهید. (گزینه پیش فرض Bitcoin (BTC) است)
 5. E) در صورتی که با قوانین و مقررات سایت موافق هستید، تیک مربوط به “I agree to the terms of service” را فعال نمایید.
 6. F) با اتمام مراحل فوق، فرم ثبت نام شما تکمیل و با کلیک روی گزینه “Create new wallet” وارد مرحله تایید پسورد خواهید شد.

تصویر شماره ۱

ذکر ۲ نکته در این مرحله مهم به نظر می رسد. اول اینکه با وارد کردن ایمیل متفرقه هم امکان ساختن اکانت وجود دارد اما اگر بنا به هر دلیلی به پسورد یا نسخه پشتیبان خود دسترسی نداشته باشید، بعد از آن دیگر به این کیف پول

۲) بعد از انتخاب “Create new wallet” پنجره ای به شکل پاپ آپ باز می شود که پسورد وارد شده در مرحله قبل را از شما درخواست می کند. (نشانگر A)  در صورت درست وارد کردن پسورد، با پنجره “دانلود یک سند از نسخه پشتیبان کیف پول خود” مواجه می شوید که باید آن را دانلود کنید. (نشانگر B) بعد از دانلود سند پشتیبانی، با کلیک بر گزینه “continue” وارد مرحله بعد می شوید. (در مرورگر خود هر کدام از تصاویر A و B را به صورت مجزا خواهید دید)

تصویر شماره ۲

نکته ای که در مورد اطلاعات این مرحله حائز اهمیت است، این است که در صورت مفقود شدن اطلاعات مربوط به این مرحله (پسورد و اطلاعات بک آپ)، تحت هیچ شرایطی امکان ندارد که مجددا بتوانید به این کیف پول و موجودی آن، دسترسی پیدا کنید. بنابراین پیشنهاد می کنیم که این اطلاعات رادر جایی امن و مطمئن نگهداری کنید. اگر میزان این موجودی زیاد و با ارزش است، حتما چند کپی از آن به اشکال مختلف داشته باشید. مثلا می توانید یک نسخه از این اطلاعات را در هارد دیسک یا فلاش درایو خود ذخیره کنید. حتی می توانید با گرفتن یک پرینت از نسخه پشتیبانی، از آن به صورت آفلاین نگهداری کنید.

با انجام این مرحله کار ساخت کیف پول شما به پایان می رسد و از این مرحله به بعد، نگاه کوتاهی به منو و تنظیمات این سایت خواهیم داشت. با انتخاب هر گزینه صفحه جدیدی باز می شود که هر صفحه دارای چند گزینه است. در این بخش برای پرهیز از طولانی شدن بی جهت مطلب، به جای استفاده از تصویر، توضیحات مربوط به گزینه های هر قسمت، به شکل کوتاه بیان شده است.

۳) برای کار کردن با بخش منو، طبق تصویر شماره ۳ و دستورالعمل زیر اقدام نمایید.

 1. A) جزییات تراکنش ها اعم از لیست دریافت و پرداخت، از طریق گزینه “My Wallet” قابل مشاهده است که نشان می دهد هنوز هیچ تراکنشی انجام نشده و موجودی شما صفر است. برای دریافت آدرس بیتکوین و ارسال آن به فرد یا سایت مشخصی می توانید بر روی گزینه “Funding Your Wallet” (که در تصویر قابل رویت است) کلیک کنید. گزینه “Recieve” نیز، شما را به صفحه ای هدایت می کند که آدرس بیتکوین شما در آن قرار دارد. با کپی کردن آدرس بیتکوین خود، می توانید آن را برای هر شخص یا سایتی در دنیا ارسال کرده و درخواست وجه کنید.
 2. B) برای ارسال بیتکوین به یک آدرس مشخص، آن را کپی کرده و در قسمت “Recipient Address” قرار دهید. مبلغ مورد نظر را به بیتکوین وارد کرده و بدون ایجاد تغییر در قسمت “Transaction Fees” با کلیک بر روی دکمه Send کار ارسال به پایان می رسد. دستکاری این بخش (Transaction Fees)، صرفا مختص افرادی ست که با آن آشنایی کاملی دارند.
 3. C) برای دریافت بیتکوین وارد بخش “Recieve” شوید. آدرس پیشنهادی را کپی کنید و یا با انتخاب گزینه “My Addresses” آدرس های بیشتری را درخواست کنید. بعد از انتخاب آدرس آن را در اختیار فرد یا سایت مورد نظر قرار دهید. پایین آدرس بیتکوین خود گزینه ای به نام “Amount” وجود دارد که با تنظیم واحد پول (بیتکوین، دلار، یورو) و میزان آن می توانید مبلغ مشخصی را درخواست کنید. کاربرد اصلی این بخش برای افرادی ست که کالا یا خدماتی را می فروشند و از این طریق امکان تعیین قیمت برای آنها فراهم می شود.
 4. D) در حال حاضر گزینه “Buy Bitcoin” صرفا برای کاربران ایالات متحده کاربرد دارد. هرچند اخیرا این وب سایت اعلام کرده که به این میزان بسنده نمی کند و به دنبال افزودن روش های پرداخت مختلف، جهت جذب کاربران از سراسر دنیا ست.
 5. E) گزینه “Setting” برای تنظیمات پروفایل کاربر در نظر گرفته شده است. در این بخش می توانید ایمیل، نام کاربری، تصویر پروفایل، پسورد و ارز مورد نظر خود را به صورت پیش فرض تعیین کنید و در صورت لزوم تغییر دهید. با زدن کلید “Save” تمامی تغییرات ذخیره و اعمال می شوند. بهتر است قبل از تغییر ایمیل و پسورد خود، از دسترسی به آن مطمئن شوید.
 6. F) با انتخاب گزینه “BitcoinCash Wallet” می توانید برای خود حساب بیتکوین کش افتتاح نمایید. مراحل افتتاح حساب و ایجاد کیف پول بیتکوین کش، دقیقا مانند حساب بیتکوین و طبق اطلاعات ذکر شده در همین متن آموزشی ست. کافی ست به ابتدای همین مقاله مراجعه کرده و مراحل را از اول، طبق دستورالعمل انجام دهید.
 7. G) برای دریافت نسخه اندروید این کیف پول، از طریق “Get it on Android” وارید شوید.
 8. H) در صورتی که به نسخه “ios” این کیف پول نیاز دارید روی گزینه “Get it on iOS” کلیک کنید.

تصویر شماره ۳

لطفا در صورت برخورد با هر سوالی در مورد این کیف پول از طریق فرم زیر آن را مطرح نموده و برای مشاهده جواب و نظرات سایر دوستان این مطلب را دنبال کنید.

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.