گزارش های منتشر شده حاکی از آ« است که یکی از ماینرهای سابق بیت کوین به طور اتفاقی یک کیف پول ارز دیجیتال قدیمی که حاوی ۱۰۰۰ بیت کوین به همراه تعداد زیادی فورک بیت کوین می باشد را یافته است.

در تاریخ ۱۰ مارس، موضوعی توسط شخصی با نام مستعار “newbie” به Bitcointalk ارسال شد که عنوان کرده بود پس از یک وقفه طولانی، حالا به ارزهای دیجیتال خود دسترسی پیدا کرده و اکنون به دنبال مشاوره و راهنمایی برای دستیابی به ذخیره بیت کوین های قدیمی خود می باشد.

یک کاربر به نام “whoamisoon” ادعا کرد که مدتی قبل با استفاده از GPU مقداری بیت کوین را استخراج کرده بود و اخیراً فایل wallet.dat را در یک دستگاه ذخیره سازی USB قرار داده است.

این ماینر به دنبال مشاوره در مورد نحوه جابجایی بیت کوین ها به منظور فروش آنها بود، همچنین وی این پرسش را به عمل آورده بود که آیا آنها نیز همین مقدار بیت کوین کش را در کیف پول خود دارند و اگر جواب آنها مثبت است، چگونه آنها را به فروش می رسانند.
این کاربر با خوشحالی از اینکه می تواند به تعداد بیشماری از کوین های فورک شده دسترسی پیدا کند، نوشت:

نمی دانستم که فورک های زیادی وجود داشته اند! این بسیار عالی است، من آنها را بسیار دوست دارم!

انتقال ۱۰۰۰ بیت کوین از سال ۲۰۱۰ به کیف پول کوین بیس در ۱۰ مارس

در همان روز مشخص شد که، ۱۰۰۰ بیت کوین که در تاریخ ۲۴ اوت ۲۰۱۰ استخراج شده اند در حال انتقال به بلاک چین بیت کوین هستند که این مسئله با گمانه زنی ها بی شماری روبرو شد که اینمکان وجود دارد که این کوین ها متعلق به whoamisoon باشند. به نظر می رسد که مقصد این کوین ها صرافی کوین بیس می باشد.

این کاربر در تاریخ ۱۲ مارس، از اعضای انجمن که به او در امر انتقال بیت کوین ها کمک کرده بودند، تشکر کرد و گفت:

من از همه شما به خاطر پیشنهادات و راهنمایی هایی که ارائه نمودید، تشکر می کنم. این امر برای من یک بازگشت بسیار عالی بود و با بهترین استقبالی که ممکن بود، مواجه شدم. به این کار ادامه دهید. من می توانم مشاهده کنم که این امر برای سایر افرادی که در موقعیت من گرفتار شده اند نیز کمک کننده خواهد بود.

در این پست آمده است که این امکان وجود دارد که whoamisoon قبل از تاریخ ۱۳ مارس دارایی های خود را نقد کرده باشد، به این معنی که ممکن است آنها را در محدوده قیمت ۷،۵۰۰ تا ۸۰۰۰ دلاری نقد کرده باشد که معادل ۷٫۵ میلیون دلار تا ۸ میلیون دلار ارزش دارد. ارزش کوین های فورک شده یعنی بیت کوین کش و بیت کوین اس وی که همراه بیت کوین های موجود در این کیف پول بود، نیز تقریبا ۵۰۰٫۰۰۰ دلار ارزس داشته است.