ads
ads
در حال بارگذاری...
لونا کلاسیک

Terra Classic(LUNC)

4.515 تومان خرید
بالاترین قیمت روز
4.675تومان
پایین ترین قیمت روز
4.493تومان
1 ساعت
-0.163286%
24 ساعت
-2.30188%
7 روزه
-3.35717%
در حال بارگذاری...
لونا کلاسیک

Terra Classic(LUNC)

4.378 تومان فروش

قیمت لونا کلاسیک

Terra Classic

(LUNC)
0.0000846895 USD

معاملات 24 ساعته
USD 20,557,353
حجم بازار
USD 496,293,000
سکه در گردش
LUNC 5,860,150,000,000
موجودی قابل عرضه
LUNC 6,849,540,000,000
در حال بارگذاری...

خرید و فروش لونا کلاسیک

ترا کلاسیک یک پلتفرم برای عرضه و پشتیبانی از استیبل کوین‌های الگوریتمی است که مجموعه‌ای از استیبل کوین‌ها و همچنین ارزدیجیتال بومی خود، یعنی لونا کلاسیک در آن فعالیت دارند.
ترا در ژانویه سال 2018 با چشم‌اندازی منحصر به فرد برای تسهیل پذیرش انبوه با عرضه استیبل کوین‌های پایدار برای انواع ارز‌های فیات جهانی ایجاد شد. ترا در همان ابتدای مسیر نیز موفق شد تا حمایت گسترده 15 حامی Terra Alliance را بدست آورد که شامل شرکت‌های بزرگ تجارت الکترونیکی آسیایی بودند و در مجموع حجم تراکنش سالیانه 25 میلیارد دلاری و 45 میلیون کاربر جهانی را در اختیار داشتند.
ترا در نظر داشت تا با جذب و مشارکت کاربران در یک شبکه پرداختی عظیم جهانی، بتواند یک شبکه پرداختی بلاک چینی عظیم را راه‌اندازی کند و در مجموع استفاده و پذیرش رمزارز‌ها را تسهیل کند.
دنیل شین (Danielle Sheen) و دو کوان (Do Kwon) در راستای رسیدن به این هدف مسیر، ترا را به عنوان راه حلی برای استفاده گسترده و فوری از ارز‌های دیجیتال، فناوری و زیرساخت بلاک چین آغاز کردند. از نظر آن‌ها، ثبات قیمتی اولین گام مهم به سوی پذیرش گسترده ارز‌های دیجیتال و زیرساخت بلاک چینی بود و استیبل کوین‌ها می‌توانند به عنوان راه حل مؤثری در شبکه پرداختی جهانی استفاده شوند.
پروتکلی که با سبدی از استیبل کوین‌هایی که به ارز‌های فیات مختلف متصل شده‌اند فعالیت می‌کرد و تمام آن‌ها به صورت الگوریتمی توسط توکن بومی شبکه، یعنی لونا تثبیت می‌شدند. دارندگان توکن لونا همچنین می‌توانستند در رای‌گیری‌ها شرکت کنند که به آن عملکرد یک توکن حاکمیتی نیز داده بود.
در مدت کوتاهی ترا و لونا موفق شدند تا خود را به عنوان یکی از شبکه‌ها و توکن‌های برتر بازار معرفی کنند و حتی لونا در لیست ده ارز برتر بازار نیز قرار گیرد. در شبکه ترا، استیبل کوین ترا یو اس دی (UST) نیز فعالیت می‌کرد. یک استیبل کوین غیرمتمرکز که در لیست برترین استیبل کوین‌های بازار قرار گرفته بود و طولی نکشید که نابودی ارزش توکن لونا را رقم بزند.
 خرید و فروش
خرید و فروش لونا کلاسیک به سریعترین زمان و با بهترین قیمت، بر بستر شبکه ترا کلاسیک در صرافی سرمایکس امکان‌پذیر است.
برای ثبت سفارش خرید لونا کلاسیک، کافی است با مراجعه به وبسایت یا اپلیکیشن سرمایکس، وارد پنل کاربری خود شوید. در صورتی که حساب کاربری ندارید، ساخت و احراز هویت بسیار سریع است و همین امروز می‌توانید ثبت نام خود را انجام دهید.
پس از ورود به حساب کاربری، از منوی راست صفحه گزینه "خرید ارز" یا "فروش ارز" را انتخاب کرده و سپس با کمک کادر جستجو، ارزدیجیتال لونا کلاسیک (LUNC) را پیدا کنید. حال می‌توانید سفارش خرید یا فروش لونا کلاسیک را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد ثبت کنید تا معامله شما انجام شود.
در صورتی که برای خرید یا فروش لونا کلاسیک مشکلی دارید، پشتیبانی سرمایکس به صورت 24 ساعته در هفت روز هفته به صورت آنلاین، تلفنی و تیکتی پاسخگوی شماست.


   قیمت

لونا مسیر قیمتی پرفراز و نشیبی را در طول فعالیت خود ثبت کرده است و در حالی که از 1.3 دلار به بیش از 116 دلار رسیده بود، سقوط شبکه ترا و ارزش لونا باعث شد تا قیمت به زیر 0.0001 سقوط کند و روند قیمتی لونا کلاسیک از این نقطه آغاز می‌شود. طی مدت کوتاهی که از سقوط لونا کلاسیک می‌گذرد، این ارزدیجیتال همچنان فاصله زیادی با 1 دلار دارد و در زمان اوج قیمتی در سپتامبر 2022، موفق شد تا به بیش از 0.0005 دلار برسد.   تاریخچه

از زمان عرضه در‌آوریل 2019 تا می‌سال 2022، ترا و لونا توانسته بودند تا به عنوان یکی از برترین شبکه و توکن بازار فعالیت داشته باشند. اما شکست در حفظ ثبات قیمتی استیبل کوین ترا یو اس دی همه چیز را عوض کرد.
شبکه ترا برای حفظ قیمت استیبل کوین، از توکن خود شبکه یعنی لونا استفاده می‌کرد و در زمان کاهش قیمت، فعالان شبکه با سوزاندن ترا یو اس دی می‌توانستند معادل 1 دلار توکن لونا دریافت کنند، موضوعی که در نهایت منجر به حفظ قیمت استیبل کوین می‌شد.
اما با کاهش قیمتی ناگهانی استیبل کوین ترا به زیر 1 دلار و تا 0.97 دلار، ترس در میان سرمایه‌گذاران و دارندگان ایجاد شد که اهرم فشار را سنگین‌تر کرد و با توجه به الگوریتم شبکه در نهایت منجر به افزایش تعداد توکن‌های لونا در وضعیتی شد که تقاضای خرید وجود نداشت.
اتفاقی که در نهایت باعث سقوط قیمتی لونا از 80 دلار و صفر شدن ارزش آن شد. با نابودی ارزش استیبل کوین و توکن شبکه ترا، تلاش‌ها برای احیای این شبکه بی‌فایده بود و در نهایت جامعه شبکه تصمیم گرفتند تا شبکه جدید Terra 2.0 را با توکن جدید لونا و بدون استیبل کوین ایجاد کنند.
با ایجاد شبکه جدید در می‌2022، شبکه قبلی به ترا کلاسیک و لونای قبلی به لونا کلاسیک تغییر نام داد، در ادامه پسوند کلاسیک همچنین به نام استیبل کوین‌های ترا نیز اضافه شد. اما لونا کلاسیک از بین نرفته است و هنوز بخشی از جامعه قدیمی ترا به آن امید دارند، امیدی که آن را در حال حاضر همچنان در جایگاه بازار بهتری نسبت به توکن جدید ترا قرار داده است.
فعالیت شبکه ترا و توکن لونا در حال حاضر بیشتر به این کاربران و جامعه وفادار آن بستگی دارد، زیرا دیگر بسیاری از برنامه‌ها و پلتفرم‌های غیرمتمرکز از شبکه و توکن کلاسیک پشتیبانی نمی‌کنند.

مهمترین ویژگی‌ها

توکن‌ها در اکوسیستم ترا کلاسیک به دو بخش تقسیم می‌شوند: خانواده‌ای از استیبل کوین‌های ترا کلاسیک و توکن بومی شبکه یعنی لونا کلاسیک.

با توجه به اینکه شبکه ترا کلاسیک براساس اثبات سهام (PoS) فعالیت می‌کند، استخراج و فعالیت در این شبکه مانند بیت کوین به استخراج‌کنندگان و دستگاه‌های پیشرفته وابسته نیست و در عوض، ماینر‌ها باید از استیکینگ لونا کلاسیک استفاده کنند.
استیبل کوین‌های لونا کلاسیک نیز شامل ارز‌های فیات مختلف جهانی از جمله دلار آمریکا، یورو، یوان چین، ین ژاپن و دیگر ارز‌ها می‌شوند که هرکدام قبل از فروپاشی شبکه، ثبات قیمتی را با ارز فیات خود حفظ می‌کردند.
پایه و اساس فعالیت شبکه ترا عرضه و پشتیبانی از این استیبل کوین‌ها بود، اما امروزه با از بین رفتن ثبات قیمتی، این استیبل کوین‌ها دیگر کاربردی ندارند و تنها توجه‌ها به سمت لونا کلاسیک جلب شده است

مزایا و معایب

بررسی مزایا و معایب پروژه ارز‌های دیجیتال می‌تواند دید خوبی از گذشته، حال و برنامه آینده آن در اختیار ما قرار دهد تا بتوانیم ارزش و پتانسیل آینده آن را بررسی کنیم. همچنین معمولاً برای بررسی یک ارزدیجیتال می‌توانیم از سابقه فعالیت و قیمتی گذشته آن کمک بگیریم، تکنولوژی، تیم و برنامه‌های اکوسیستم یک ارزدیجیتال نیز می‌توانند در تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاری نقش مهمی داشته باشند.
اما بررسی این فاکتور‌ها برای لونا کلاسیک دشوار است، زیرا از یک طرف ما یک شبکه و توکن موفق را داریم و سمت دیگر واقعیت حال حاضر است که لونا کلاسیک دیگر لونا گذشته نیست و شبکه ترا نیز دیگر آن شبکه موفق قدیمی نیست.
شبکه ترا و توکن لونا، مزایا و معایب خود را داشتند که در نهایت مزایای آن برتری داشت و منجر به موفقیت جهانی آن شد. اما امروزه آن‌ها به ترا کلاسیک و لونا کلاسیک تبدیل شده‌اند که می‌توانیم کاملاً شبکه و ارز متفاوتی بدانیم. توسعه و پشتیبانی از شبکه ترا کلاسیک توسط تیم ترا متوقف شده است و بسیاری از برنامه‌های غیرمتمرکز و پروژه‌های پشتیبان و حامی، از شبکه جدید ترا استفاده می‌کنند.
توکن لونا نیز به همین دلیل ماهیت کاربردی خود را تا حد زیادی از دست داده است و وضعیت آن را می‌توانیم مشابه میم کوین‌ها بدانیم؛ ارزی که ارزش و نوسانات قیمتی آن را تا حد زیادی اخبار و جامعه طرفدار رقم می‌زنند.
در حالی که دشوار است آینده درخشانی برای لونا کلاسیک تصور کنیم، اما مهم است بدانیم که همچنان جامعه بزرگی از این رمزارز پشتیبانی می‌کنند و طی سه ماهه دوم سال 2022 نوسانات قیمتی و فرصت‌هایی که لونا کلاسیک می‌تواند برای کسب سود داشته باشد به خوبی نمایان شد.

کیف پول

با وجود توقف پشتیبانی تیم ترا از شبکه ترا کلاسیک و توکن لونا کلاسیک، اما همچنان اکثر کیف پول‌ها و صرافی‌های معتبر جهانی از جمله متامسک (MetaMask)، لجر (Ledger) و تراست ولت (Trust Wallet) از آن پشتیبانی می‌کنند.
همچنین ذخیره‌سازی و انتقال لونا کلاسیک در کیف پول داخلی سرمایکس نیز امکان‌پذیر است که با استفاده از این کیف پول امن و ایرانی، دیگر خطر تحریم و هک دارایی‌های شما را تهدید نمی‌کند.

آدرس سایت

برای این که بتوانید از آخرین اخبار و بروز رسانی‎های صورت گرفته در باره ‏ی لونا کلاسیک مطلع شوید، می‏توانید به سایت رسمی این ارز با آدرس زیر مراجعه نمایید.

https://www.terra.money/

ثبت نظر

برای ارسال نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

نظرات کاربران

streamline
هفت روز هفته، در 24 ساعت شبانه‌روز پاسخگوی شما هستیم
call icon تماس با پشتیبانی