video thumb

سیستم احراز هویت کاربران در صرافی Poloniex تغییر خواهد کرد

پولونیکس (Poloniex) که یک صرافی دیجی ارزی واقع در آمریکاست، مدت هاست در زمینه ارزهای رمزنگاری شده در حال فعالیت است. این صرافی خبر از اقدامات جدیدی در فرآیند ثبت نام مشتریانش می دهد.

Poloniex upgrades id verifications 390x220 سیستم احراز هویت کاربران در صرافی Poloniex تغییر خواهد کرد

اقدامات جدید Poloniex چه خواهد بود؟

به گزارش ارزجو به نقل از کوین دسک، دو روز پیش یعنی در روز ۲۷ دسامبر، سرویس صرافی پولونیکس (Poloniex) اعلام کرد که به زودی تمام حساب های قدیمی را خواهد بست؛ مگر آنکه کاربران قدیمی، همانند کاربران جدیدی که روندهای احراز هویت را می گذرانند، به تکمیل این روند بپردازند؛ این روندها شامل موضوع شناخت مشتری (یا مشتری خود را بشناس) نیز می شود که بصورت مخفف به آن KYC گفته می شود. این صرافی اعلام کرده که زمان پایان این ضرب الاجل تایید هویت در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ اعلام خواهد شد. (این صرافی از حساب های قدیمی با نام حساب های Legacy یاد می کند).

بهتر است به بررسی حساب های خود در این صرافی بپردازید تا در آینده دچار مشکل نشوید. به حساب خود در این سایت وارد شوید؛ سپس در صفحه ای که باز می شود می توانید یکی از دو حالت زیر را مشاهده کنید:

Poloniex upgrades id verifications 313x220 سیستم احراز هویت کاربران در صرافی Poloniex تغییر خواهد کرد

در صورتی که روبروی “وضعیت تایید” یا همان “verification status” کلمه VERIFIED یا تایید شده آمده باشد، حساب شما مشکلی ندارد؛ اما اگر مانند عکس بالا، گزینه LEGACY نمایش داده شود، باید برای تکمیل فرآیند احراز هویت اقدام کنید. این مواردی که Poloniex از کاربران درخواست می کند، شاید به دلیل تمایل برای مطابقت با قوانین است؛ همچنین برای اطمینان از آنکه خدمات ارائه داده شده توسط آن ها، برای مقاصد مجرمانه مثل پولشویی استفاده نمی شود.

تاثیر این اقدامات بر کاربران فعلی چیست؟

11 Poloniex upgrades id verifications 390x205 سیستم احراز هویت کاربران در صرافی Poloniex تغییر خواهد کرد

افرادی که نتوانند تا زمان مورد نظر موارد مورد نیاز را ارائه کنند، حساب هایشان غیر فعال می شود؛ این بدان معناست که دیگر نمی توانند سپرده (deposit) کنند، ترید کنند و یا به ثبت اردر (order) بپردازند؛ اگر اردر باز هم داشته باشند، بسته خواهد شد؛ اگر این کاربران Margin Position هم داشته باشند، ۸ هفته برای بستن آن وقت خواهند داشت؛ بعد از آن، بسته خواهند شد.

به نظر می رسد که تنها گزینه ای که برای این نوع از کاربران باقی می ماند، برداشت (withdrawal) باشد؛ البته برداشت نیز به مقدار ۲۰۰۰ دلار در هر روز محدود می شود؛ در صورتی که کاربران به احراز هویت حساب خود بپردازند، این محدودیت برداشت در هر روز به ۲۵۰۰۰ دلار افزایش می یابد. این صرافی آماری از تعداد حساب های legacy که تحت تاثیر این قانون جدید قرار می گیرند نداده است.