سرمایکس
video thumb

افت ارزش بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال

لیست عناوین این مطلب

گزارش‌ها حکایت از آن دارند که امروز ارزش کل بازار ارزهای رمزپایه، از جمله بیت‌ کوین

به‌ نظر می‌رسد که امروز بازار ارزهای رمزپایه‌ با افت شدیدی در ارزش هر واحد مواجه شده است. برای نخستین بار از تاریخ ۴ دسامبر سال ۲۰۱۷ (۱۳ آذر ۱۳۹۶)، ارزش هر واحد بیت‌ کوین با کاهش ۱۵ درصدی به زیر ۱۲ هزار دلار رسید. در این بین، ارزش اتریوم

کاهش ارزش ارزهای رمزپایه‌، بسیار تأثیرگذار بوده است. با توجه به گزارش وب‌سایت نام‌دار Coinmarketcap.com، ارز Tether تنها نمونه بین ۱۰۰ ارز رمزپایه‌ی

ارزش بیت کوین
ارزش بیت کوین

با وجود کاهش قابل توجه ارزش بیت‌ کوین، اتریوم، ریپل و سایر ارزهای رمزپایه، عملکرد به‌مراتب بدتری از خود به نمایش گذاشته‌اند. در حال حاضر ۱۰ ارز رمزپایه‌ی برتر با توجه به ارزش بازارشان، بیت‌ کوین، اتریوم، ریپل، بیت‌ کوین کش، کاردانو، لایت‌کوین، ان‌ای‌ام، نئو، آیوتا و استلار هستند. طبق معمول، مشخص نیست چه عاملی باعث ایجاد چنین تغییرات گسترده‌ای در ارزش ارزهای رمزپایه شده است.

۱۰ ارز رمزپایه برتر
۱۰ ارز رمزپایه برتر

بر اساس گزارش بلومبرگ، چین در حال آماده‌سازی شرایط برای مسدود کردن دسترسی کاربران بومی اینترنت به تبادلات بین‌المللی بیت‌ کوین است. این کشور سال گذشته تبادلات چینی و ICO-ها را نیز ممنوع کرد. هفته‌ی گذشته مشخص شد که حکومت مرکزی چین در حال کار روی راهکاری برای جلوگیری از فعالیت ماینرهای چینی بیت‌کوین است؛ ماینرهایی که پیش‌بینی می‌شود بخش عمده‌ای از فرآیند ماینینگ را بر عهده دارند. بسیاری از ماینرهای نام‌دار برای مواجهه با این مسئله، در حال گسترش برون‌مرزی فعالیت‌‌های خود هستند؛ با این حال انتشار چنین خبری، شوک بزرگی به بازار وارد کرد.

همچنین گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر برنامه‌ی کره‌ی جنوبی جهت سامان‌ دادن و قانون‌مدار کردن بازار ارزهای رمزپایه انجام شده است؛ با این حال دولت کره‌ی جنوبی تأیید کرده است که برنامه‌ای برای ممنوع کردن بیت‌ کوین یا تجارت ارز رمزپایه ندارد. البته تئوری‌های دیگری نظیر انتشار ویدیویی مبنی بر ایجاد بیت‌کوین توسط موجودات بیگانه نیز مطرح شده است!

این نخستین باری نیست که ارزش ارز رمزپایه‌ دچار افت می‌شود. بازار ارزهای دیجیتال، ماه گذشته، پیش از تعطیلات کریسمس نیز افت فاحشی را تجربه کرد؛ اما از آن زمان تاکنون، بخش قابل توجهی از این نوسانات جبران شده است. ممکن است این اتفاق پس از افت فاحش امروز نیز رخ دهد. در حقیقت برخی از تحلیل‌گران، همزمان با اقدام سرمایه‌گذاران وال‌استریت برای جمع‌آوری پاداش‌هایشان، افزایش قابل توجهی برای قیمت ارزهای رمزپایه در هفته‌ی جاری پیش‌بینی کرده‌ بودند.

 

اگر می خواهید سرمایه گذاری کنید ولی از ریسک بالای آن می ترسید می توانید با مشورت با مشاوران و کارشناسان تیم ارزجو و استفاده ار تجربیات آن ها ، سرمایه گذاری ارزهای دیجیتالی را با ریسک پایین تری انجام دهید.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version