سرمایکس
sarmayex Coin icon

پیتزا بزن، بیت کوین ببر!

شروع بازی
video thumb

۹ دلیل که نشان می دهد قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸ به ۱۰۰ هزار دلار می رسد

ارزهای دیجیتال

 افزایش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸

حالا قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸ محل بحث و تحلیل است؛ ما در این مطلب ۹ دلیل که می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین تا ۱۰۰ هزار دلار شود را بیان می‌کنیم.

۱. محدودیت ۲۱ میلیونی بیت کوین

محدودیت ۲۱ میلیونی بیت کوین

همان طور که می‌دانید در بیت کوین محدودیت حداکثر ۲۱ میلیون سکه وجود دارد؛ یعنی حداکثر ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج می‌شود و حالا ۱۶/۸ میلیون بیت کوین در گردش است. علاوه بر آن با گذشت زمان استخراج بیت کوین دشوارتر می‌شود.

وقتی استخراج سخت شود و از طرفی محدودیت هم وجود داشته باشد، یعنی عرضه بسیار کم خواهد شد و عرضه هرچیزی کم شود، ارزش آن بیشتر می‌شود. با این وجود قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸ افزایش خواهد یافت.

۲. اولین بودن، تاثیر شبکه و رسانه‌ها

بیشتر بخوانید:

محبوبیت بیت کوین با افزایش پوشش رسانه ای ارزهای دیجیتال بیشتر می شود

بیت کوین چند تفاوت منحصر به فرد با بقیه ارزهای دیجیتال دارد؛ بیت کوین اولین ارز دیجیتال، پذیرفته شده‌ترین و با بیشترین پوشش رسانه‌ای است. چندین شرکت با موضوع ارز دیجیتال شکل گرفته است و توجه بسیاری از شرکت‌ها برای فعالیت در این حوزه جلب شده است. این سه ویژگی متمایز که بیت کوین به شکل انحصاری دارد، یک اثر هم‌افزایی روی یکدیگر دارند و باعث به وجود آمدن تقاضای بیش از حد می‌شوند. هرچه تقاضا بیشتر شود، قیمت هم بالاتر می‌رود.

۳. ترس از فقدان یا از دست دادن فرصت‌ها

بسیاری افراد و سرمایه‌گذاران با دیدن فضای رسانه‌ای و تلاش هر فردی برای بهره بردن از این بازار جدید، به سرعت تصمیم می‌گیرند آن‌ها هم وارد عرصه شوند. هیچ‌کس نمی‌خواهد از یک سرمایه‌گذاری پر سود عقب بماند، پس همه به سمت خرید بیت کوین حمله می‌کنند. از طرف دیگر، افراد زیادی که بیت کوین خریده‌اند از آن برای معامله یا خرید استفاده نمی‌کنند و فقط منتظر افزایش قیمت آن هستند.

۴. بیت کوین‌های گم شده

بیت کوین‌های گم شده

گم شدن وسایلی مثل دسته کلید و ساعت و کیف پول زیاد اتفاق می‌افتد؛ اما در کمال شگفتی افراد زیادی رمز کیف پول دیجیتالی که در آن بیت کوین دارند هم گم می‌کنند. ارزهای دیجتال مثل بیت کوین در کیف پول دیجیتال که یک نوع برنامه رایانه‌ای است ذخیره می‌شوند، کیف پول‌ها دارای کلیدی هستند که از یک عبارت ترکیبی حروف و اعداد ساخته شده است. اگر کلید ورود به کیف پول را گم کنید، برای همیشه بیت کوین را از دست خواهید داد.

در گزارشی که در Chainalysis منتشر شده است، تخمین زده شده که حدود ۲۳ درصد کلید ارزهای دیجیتال گم شده است. این حجم زیاد از ارز دیجیتال گم شده، باعث کاهش محسوس عرضه و افزایش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸ خواهد شد.

۵. افزایش سرمایه‌گذاری موسسات و افزایش اعتبار بیت کوین

هم‌زمان با عرضه معاملات بیت کوین در CBOE و CME چندین موسسه و شرکت شروع به سرمایه‌گذاری روی بیت کوین

بیشتر بخوانید:

سرمایه گذاری گلدمن ساکس روی بیت کوین به زودی آغاز می شود

با گذاشتن این اتفاقات در کنار خبر راه‌اندازی پیشخوان معامله ارز دیجیتال در گلدمن ساکس، سرمایه‌گذاران احساس آرامش و اطمینان می‌کنند و تقاضا را افزایش می‌دهند. موسسات و شرکت‌های بزرگ بدون احتیاط و کسب اطمینان سرمایه‌های خود را به سمت ارز دیجیتال نمی‌برند.

۶. سخت و پرهزینه شدن استخراج

سخت و پرهزینه شدن استخراج بیت کوین

همان طور که گفته شد، با هر بار استخراج شدن بیت کوین جدید، استخراج بعدی دشوارتر می‌شود. پس باید سخت‌افزار قوی و بیشتری استفاده شود. این روند در کل باعث افزایش نیاز به انرژی و سخت‌افزار قوی‌تر می‌شود و آشکار است که کمتر افرادی پیدا می‌شوند تا هزینه زیادی برای استخراج کنند.

۷. انباشتگی

افزایش قیمت‌ها باعث شده دارندگان ارز دیجیتال به سمت انباشتن و ذخیره کردن بروند. سرمایه‌گذاران با خرید و انباشتن بیت کوین باعث کاهش گردش بیت کوین و کاهش عرضه آن در بازار می‌شوند.

۸. بیت کوین به عنوان ارز ذخیره ایمن

دلار آمریکا امن‌ترین ارز برای حفظ ارزش سرمایه است. دلار آمریکا به واسطه پایداری و پشتیبانی اقتصاد آمریکا به این رتبه رسیده است. حالا بعضی افراد هم ارزهای دیجیتال را یک نوع ارز ذخیره امن می‌دانند. بیت کوین به ویژه توانسته مردم کشورهایی مثل زیمباوه و ونزوئلا با تورم بالا و دولت غیرقابل اعتماد را شیفته خود کند.

۹. فعالیت‌های غیرقانونی

بیشتر بخوانید:

بیت کوین در چه کشورهایی یک ارز قانونی است؟

متاسفانه بخشی از تقاضای بیت کوین مربوط به فعالیت‌های غیرقانونی است. از جهتی که بیت کوین در تلاش است هویت کاربران تا حدی مخفی بماند و از طرف دیگر از هر جای جهان قابل استفاده است؛ پیش‌بینی می‌شود تقاضا برای بیت کوین در فعالیت‌های غیر قانونی رو به رشد باشد.

آیا قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸ شگفتی‌ساز خواهد بود؟

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸

بیت کوین و دیگر ارزهای مشابه مثل هر دارایی دیگر هستند و نمی‌توان با قطعیت کامل گفت که قیمت در این مدت به چه مقدار خواهد رسید؛ اگر این گونه بود سال گذشته میلادی بسیاری افراد به راحتی میلیاردر می‌شدند اما بازار عرضه و تقاضا هیچ وقت قابل پیش بینی دقیق نیست. ۹ دلیل که در این مطلب گفته شد بر مبنای مشاهدات و تجربه به دست آمده از رفتار انسان‌ها در بازار عرضه و تقاضا است. با توجه به آنچه گفته شد سرمایه‌گذاران امیدوار هستند قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸ به بیش از ۱۰۰ هزار دلار برسد.

مقالات وبلاگ ارزجو تنها جنبه تحلیل و بررسی این حوزه را دارند و مطالب درج شده در آن اعم از پیش‌بینی یا سخن متخصصان، قطعی نیستند و جنبه تهییج یا ترغیب افراد به ورود به این بازار را ندارند؛ بنابراین هیچ مسئولیتی برای این مجموعه ایجاد نمی‌کنند. تنها هدف ما افزایش دانش و آگاهی در این زمینه است. اگر مایل به سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال علاقه‌مند هستید، برای خرید بیت کوین می‌توانید از صفحه سفارش بیت کوین در ارزجو سفارش خود را به هر میزان که می‌خواهید به ثبت برسانید.

 

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version