سرمایکس
sarmayex Coin icon

پیتزا بزن، بیت کوین ببر!

شروع بازی
video thumb

نبرد تست لایتنینگ – شروع رقابت برای امنیت لایه دوم بیت‌ کوین

لیست عناوین این مطلب

در حالی که بسیاری از علاقه‌مندان بیت کوین ، شبکه لایتنینگ را امید اصلی مسئله مقیاس پذیری بیت کوین می‌دانند، هنوز مشخص نیست که آیا اکنون تعداد زیادی از توسعه‌دهندگان در حال تلاش برای تبدیل آن به واقعیت هستند یا خیر.

اصطلاح «مقیاس پذیری» به راه حلی برای جلوگیری از افزایش زمان و کارمزد تأیید تراکنش در شبکه گفته می‌شود.

ویدیوی آشنایی با شبکه لایتنینگ به زبان فارسی :

طبق گفته الیزابت استارک، مدیر عامل شرکت Lightning Labs، در حال حاضر نهایتاً تنها حدود ۱۰ توسعه دهنده به صورت تمام وقت روی اجرای این شبکه تلاش می‌کنند و همین موضوع باعث تأخیر در اجرای آن شده است.

در این زمینه، گروهی از ۲۶ دانشگاه که به نام Bsafe.network شناخته می‌شوند، به منظور جذب اطلاعات و طرح های افراد درباره لایه دوم بیت کوین یعنی لایتنینگ، یک مسابقه برگزار کرده‌اند.

گرچه جایزه هنوز مشخص نیست، در این رقابت مهندسان،‌ دانشجویان و اساتید می‌توانند طرح‌های خود را برای حفظ امنیت و حریم خصوصی شبکه در مقابل حملات سایبری،ارائه دهند. شبکه لایتنینگ در حال حاضر جدی‌ترین راه حل برای مقیاس پذیری و کاهش هزینه‌های بیت کوین است.

این حرکت به دلیل افزایش نگرانی‌های کاربران و توسعه دهندگان از شبکه بیت کوین و ضرورت اجرای سریع‌تر شبکه لایتنینگ، انجام شده است.

در حالی که توسعه دهندگان شبکه لایتنینگ تاکنون فقط آن را با کوین‌های ساختگی تست کرده‌اند، تعدادی از کاربران و توسعه دهندگان مشتاق،‌ سعی در انجام این کار با بیت کوین‌های واقعی کرده‌اند که باعث شده برخی در این راه حتی پولشان را از دست بدهند. چند شرکت، مانند TorGuard که ارائه دهنده V.P.N است، شبکه لایتنینگ را به عنوان روش پرداخت پذیرفته‌اند.

مدیر گروه Bsafe.network، پروفسور شینیچیرو ماتسو اظهار داشت که این رقابت از رقابت‌های موفق گذشته که برای بهبود استانداردهای رمزنگاری مانند مانند AES و SHA-3 اجرا شده بود، الهام گرفته است.

وی گفت :

شبکه جهانی Bsafe که توسط دانشگاه‌ها حمایت می‌شود، شبکه لایتنینگ را هم بررسی خواهد کرد.

ماتسو در ادامه افزود:

ما فکر می‌کنیم که پیشرفت‌های زیادی برای شبکه لایتنینگ در این رقابت حاصل خواهد شد.

شرکت در این رقابت برای تمام متخصصین و دانشجویان آزاد است و پذیره نویسی آن در ماه مارس انجام می‌گیرد. پس از جذب طرح‌ها و بررسی آن توسط تیم Bsafe، اسامی برندگان اعلام خواهد شد.

مشخص کردن آن

ماتسو امیدوار است که در طرح‌های ارسالی، جزئیات و نحوه ارتباط آن با لایه اول بیت کوین، روشن و واضح باشد. این مسابقه همچنین می‌تواند به بررسی کامل جزئیات انجام آن به مردم کمک کند.

او اظهار داشت :

فناوری‌های لایه دوم مانند شبکهٔ لایتنینگ، برای مقیاس‌پذیری بیت کوین

از این رو، این فناوری سهم عادلانه‌ای از منتقدان دارد، که بخش عمده آن به دلیل امکان کمی متمرکز بودن آن است.

بنابراین این رقابت،‌ تلاشی هم برای نظرسنجی نقاط ضعف و قوت این شبکه است.

رقابت آزاد

پس از بررسی طرح‌های ارسالی، Bsafe.network قصد دارد تا همه‌ی طرح‌ها را به صورت متن منتشر کند تا تمام جامعه بیت کوین بتواند آن‌ها را بررسی و نتایج را سرلوحه کارهای بعدی خود قرار دهند.

اما فراتر از بهبود شبکه لایتنینگ، ماتسو امیدوار است که Bsafe.network تأثیر بسزایی در صنعت بیت‌ کوین و بلاک چین داشته باشد.

ماتسو می‌خواهد این رقابت در بین بسیاری از مسابقه‌های احتمالی،‌ اولین باشد.

او در این باره گفت:

با ۲۶ دانشگاه که به تعداد آن اضافه خواهد شد، اجرای این رقابت نتایج بی‌نظیری در مقایسه این فناوری به ما می‌دهد.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version