سرمایکس
video thumb

ارائه سیستم پردازش پرداخت های خرد توسط Blockstream

لیست عناوین این مطلب

به گزارش ارزجو و به نقل از سایت coindesk، سیستمی که از آن یاد کردیم، Lightning Charge نام دارد. این سیستم مکملی برای شبکه لایتنینگ موجود این استارت آپ (c-lightning) است؛ هدف این سیستم جدید، آسان‌تر کردن کار توسعه دهندگان برای ساخت برنامه های پرداختی مبتنی بر لایتنینگ است. طبق پستی در وبلاگ شرکت Blockstream ، ” این ابزارهای اضافه، کار را برای توسعه دهندگان جهت استفاده از c-lightning برای ایجاد زیرساخت های مستقل برای پرداخت های وبی آسان تر می کند”.

 ارائه سیستم پردازش پرداخت های خرد توسط Blockstream

Lightning Charge با node.js نوشته شده؛ می توان با یک API از طریق کتابخانه های جاوا اسکریپتی و PHP آن، به ویژگی های Lightning Charge دسترسی داشت.

در آن پست آمده که: ” توسعه دهندگان وب، به قابلیت های گسترش یافته ای دست پیدا می کنند؛ چیزهایی مثل تبدیل ارز، متادیتای (فراداده) صورتحساب و webhook”.

شبکه لایتنینگ یا همان lightning network یکی از امیدهای اعضای جامعه بیتکوین برای حل معضل مقیاس پذیری است؛ با اینکه مراحل خوبی را پشت سر گذاشته، اما هنوز برای استفاده عمومی آماده نیست.

برخی برای حل مشکل مقیاس پذیری راه حل هایی ارائه داده اند که در آن لازم است در کد پایه تغییراتی انجام شود؛ اما لایتنینگ یک لایه اضافی بر روی شبکه ایجاد می کند؛ همین امر باعث می شود تا شاهد پرداخت هایی سریع تر و ارزان تر از پرداخت هایی که به طور مستقیم روی بلاکچین

blockstream startup 275x220 ارائه سیستم پردازش پرداخت های خرد توسط Blockstream

فروشگاه Blockstream

Blockstream به منظور نمایش این فناوری، یک فروشگاه الکترونیکی راه اندازه کرده است؛ در این فروشگاه، کاربران می توانند در شبکه اصلی بیتکوین، ریزتراکنش های لایتنینگ انجام دهند و از این طریق به پرداخت هزینه اقلام مورد نظرشان پردازند. از آنجایی که لایتنینگ هنوز در مراحل تست شدن به سر می برد، در این فروشگاه به کاربر اخطار داده شده است. قسمتی از متن اخطار بدین صورت است:” ممکن است سرمایه خود را از دست بدهید!”

تعداد اقلامی که در store.blockstream.com به فروش می رسد، زیاد نیست؛ البته در این وب سایت آمده که “هدف این فروشگاه تنها آزمایش و به نمایش گذاشتن ]پرداخت های لایتنینگ[ است”.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version