video thumb

حباب بیت کوین می تواند ۱۰۰ سال ادامه داشته باشد

لیست عناوین این مطلب

رابرت شیلر پروفسور اقتصاد دانشگاه یل و برنده نوبل اقتصاد در مصاحبه اخیر خود با شبکه (CNBC) اعلام کرده که نمی‌داند در مورد بیت کوین

رابرت شیلر از بیت کوین می گوید

بیشتر بخوانید:

آیا نظارت جهانی روی بیتکوین امکان پذیر است؟

رابرت شیلر چند ماه پیش در مصاحبه با همین شبکه گفته بود که داستان شکل‌گیری بیت کوین است که مردم را به خود جذب کرده نه ارزشی که این ارز ایجاد می‌کند و بیت کوین هیچ ارزشی ندارد مگر اینکه همه باور کنند که دارای ارزش است. بقیه چیزها مثل طلا حداقل اگر مردم آن را به عنوان سرمایه نبینند دارای یک ارزشی هست. او گفت که سرمایه‌گذاری روی بیت کوین درست مثل حباب گل لاله قرن ۱۷ در هلند است.

هر چند او اعتراف می‌کند که نمی‌تواند در مورد سرنوشت بیتکوین اظهار نظر کند اما به طور کلی به آن مشکوک است.

بیت کوین شاید به طور کلی نابود و فراموش شود و فکر می‌کنم این نتیجه‌ خوبی است اما این اتفاق می‌تواند تا ۱۰۰ سال دیگر هم طول بکشد.

بیت کوین در چند روز گذشته نشان داده که قصد دارد دوباره به ۱۲۰۰۰ دلار برسد و این می‌تواند ارزش آن را نسبت به مصاحبه قبلی شیلر بیش از ۱۶۰ درصد افزایش بدهد.

 

ما در ارزجو دسترسی به خدمات خرید و فروش بیتکوین را برای شما سهولت بخشیده‌ایم، اما همانطور که در اطلاعیه درباره سرمایه‌گذاری روی بیت کوین به شما توصیه کردیم، به هیچ عنوان بدون شناخت کافی از بازار، در این عرصه سرمایه گذاری نکنید. مقالات وبلاگ ارزجو تنها جنبه تحلیل و بررسی این حوزه را دارند و مطالب درج شده در آن اعم از پیش‌بینی یا سخن متخصصان، قطعی نیستند و جنبه تهییج یا ترغیب افراد به ورود به این بازار را ندارند؛ بنابراین هیچ مسئولیتی برای این مجموعه ایجاد نمی‌کنند. تنها هدف ما افزایش دانش و آگاهی در این زمینه است.