سرمایکس
sarmayex Coin icon

استیکینگ سرمایکس راه‌اندازی شد

sarmayex Coin icon اطلاعات بیشتر
video thumb

۶ کتابی که مطالعه آن ها در سال ۲۰۱۸ توصیه می شود!

در این مطلب شش مورد از بهترین کتاب‌هایی معرفی شده‌اند که مطالعه آن‌ها در سال ۲۰۱۸ توصیه می‌شود!

اول از همه اینکه؛ فناوری ارزهای دیجیتال

در دنیای امروز، همه باید این فناوری را بشناسند و درباره آن تحقیق و مطالعه کنند. چه بخواهند در این حوزه سرمایه گذاری را شروع کنند، و چه بخواهند صرفا با آن آشنا شوند!

بگذریم؛

پیش از هر چیز اصطلاح نوآوری مخرب یا disruptive technology را به شما معرفی می‌کنم:

نوآوری مخرب به نوعی فناوری اشاره دارد که بازار و شبکه ارزش جدیدی را ایجاد کرده و درنهایت در شرایط قبلی اختلال ایجاد می کند و به این صورت موازنه شرکت ها در بازار را تغییر می دهد. این اصطلاح به عنوان تاثیرگذارترین ایده کسب وکار در قرن بیست و یکم شناخته شده است.

فناوری ارز دیجیتال بعد از اینترنت؛ مخرب ترین و نوآورانه‌ترین نوع فناوری است! چرا که آینده پول و حتی سیستم اقتصادی جهانی را به کل تغییر خواهد داد. از این رو در این قسمت، شش کتاب معرفی شده‌اند که با مطالعه آنها میتوانید به گنجینه اطلاعات خود درباره این فناوری مهم اضافه کنید. اگر اهل مطالعه و علاقمند به بیت‌کوین

راهنمای ارز دیجیتال برای تازه‌واردها

این کتاب‌ها را امسال بخوانید!

راهنمای ارز دیجیتال برای تازه‌واردها- نوشته‌ی استفن ساتوشی

اگر تازه وارد این حوزه شدید و هنوز حرفه ای نیستید، مطالعه این کتاب به شما توصیه می‌شود. این کتاب، اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین، منتقدان زیادی از آن تعریف مثبت کرده اند.

پیش از سرمایه گذاری لازم است اول راه و چاه آن را خوب یاد بگیریم. راستش را بخواهید، همین یاد گرفتن و کسب آگاهی هم چندان کار آسانی نیست…

در این کتاب اصطلاحات و مفاهیم مختلفی از قبیل آلت‌کوین، بلاک‌چین

این کتاب برای شروع، خوب است! اما منابع پیشرفته تر، در ادامه معرفی خواهند شد.

ارزهای دیجیتال: ماینینگ، سرمایه‌گذاری، و تریدینگ در بلاک‌چین

این کتاب‌ها را امسال بخوانید!

ارزهای دیجیتال: ماینینگ، سرمایه‌گذاری، و تریدینگ در بلاک‌چین- نوشته‌ی آبراهام کی.وایت

مفهوم ارزهای دیجیتال چیزی فراتر از «بیت کوین» است. یعنی، امروزه بالغ بر ۱۵۰۰ نوع ارزدیجیتال وارد بازار شده است و هر روز به این تعداد افزوده می‌شود.

پس، در حالی که بیت کوین موضوع ثابت عناوین خبری است، ارزهای دیجیتال زیاد دیگری هستند که فرصت های بی‌نظیری را برای سرمایه گذاری به ارمغان می‌آورند. از این رو، این کتاب به عنوان یکی از بهترین کتابهایی معرفی میشود که در این زمینه نوشته شده اند.

در این کتاب درباره ریپل، لایت کوین و ارزهای دیجیتال دیگری میخوانیم که در راه هستند یا اینکه پیشرفت روزافزونی دارند. در این کتاب درباره مسائل دیگری نیز نوشته شده است؛ نظیر تاریخچه ارزهای دیجیتال و اهداف آن، مفاهیم پایه‌ای در این حوزه، و اصول ماینینگ. همچنین در این کتاب درباره ارزهای دیجیتالی که در سال ۲۰۱۸ رشد خوبی داشتند نیز نوشته شده است؛ مثل مونرو، NXT و NEM.

موضوعاتی که در این کتاب مطرح شده‌اند یک مقدار تخصصی هستند. بنابرین، اگر دنبال منبعی هستید که نگاه دقیق تری به این حوزه ارائه میکند، این کتاب مناسب شماست.

پنج راز سرمایه‌گذاران حرفه‌ای برای تازه‌وارد‌ها

این کتاب‌ها را امسال بخوانید!

پنج راز سرمایه‌گذاران حرفه‌ای برای تازه‌وارد‌ها- نوشته‌ی آنتونی تیو

مطالعه این کتاب به سرمایه‌گذارانی که امسال وارد این حوزه شده اند توصیه می‌شود. در این کتاب نویسنده با بیانی ساده، موضوعات بسیار خوبی را مطرح کرده است. کتابی که در این قسمت معرفی شده، اطلاعات جامع و دقیقی را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. به علاوه اینکه، توصیه های بسیار مفیدی میتوان از آن دریافت نمود؛ از ریسک سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال گرفته تا تصمیم های بهتر در تریدینگ.

محتوی این کتاب عمدتا مفاهیم پایه را در بر میگیرد، اما هم‌چنان میتواند برای علاقمندان به ترید مفید واقع شود.

بیت کوین و فناوری ارزهای دیجیتال به زبان ساده

این کتاب‌ها را امسال بخوانید!

بیت کوین و فناوری ارزهای دیجیتال به زبان ساده- نوشته‌ی آلن تی.نورمن

چند کتاب تا اینجا معرفی شده و جای خالی بیت کوین در این میان به شدت احساس می‌شود! بیت کوین یکی از معروف ترین و بحث برانگیزترین ارزهای دیجیتال در جهان است. پس، لازم است نام این کتاب که کاملا روی بیت کوین متمرکز است نیز در اینجا ذکر شود؛ «بیت کوین و فناوری ارزهای دیجیتال به زبان ساده»

آلن نورمن در این کتاب، مخاطب را به یک گردش علمی در دور دستها میبرد، تا به زبان ساده او را با بیت کوین آشنا کند. شاید این کتاب خیلی قطور و بزرگ نباشد، ولی در میان سطرهایش کوهی از اطلاعات نهفته شده که تازه وارد ها را حسابی به این حوزه مسلط میگرداند.

در این کتاب درباره امنیت، سرمایه گذاری، و چگونگی استفاده از آن در کسب و کار نوشته شده است. این کتاب به خوبی ارزهای دیجیتال را به مخاطب معرفی کرده و با مطالعه آن، میتوانید از صفر بالاتر بروید!

ولی یک مقدار بیشتر به عنوان توجه کنید… چون این کتاب صد در صد برای مبتدی ها نوشته شده است و مفاهیم نوشته شده در آن به هیچ عنوان تخصصی و حرفه ای نیستند. پس اگر دنبال اطلاعات تخصصی و حرفه ای هستید باید بگویم که این کتاب گزینه مناسبی برای شما نیست.

عصر ارز دیجیتال: چگونه بیت‌کوین و بلاک‌چین نظام اقتصاد جهانی را به چالش کشیدند

این کتاب‌ها را امسال بخوانید!

عصر ارزهای دیجیتال- نوشته‌ی پاول ویگنا و مایکل جی.کیسی

ورود ارزهای دیجیتال به عرصه اقتصادی هدف خاصی داشته است؛ یعنی ارائه استقلال از تمرکز یا تاثیر بانک و سازمان های دولتی و به طور کلی نظارت شخص ثالث در این امور. و این دقیقا موضوع اصلی است که در کتاب عصر ارزهای دیجیتال به آن پرداخته شده.

در این کتاب از قدرت و پتانسیل ارزهای دیجیتال نوشته شده و به جوانب مختلف آن و این پرداخته شده است که چطور میتوانند شکل تازه ای به اقتصاد در دنیا ببخشند.

البته، نویسنده در آن چندان به سرمایه گذاری و کسب درآمد یا پول‌سازی نپرداخته و بیشتر از خواستگاه و پتانسیل این فناوری در آینده گفته است. همچنین در میان مطالب، اطلاعات مفیدی گنجانده شده.

اسرار ارز دیجیتال: ۱۲ کوین ارزان قیمتی که در سال ۲۰۱۸ بسیار سودآور خواهند بود

این کتاب‌ها را امسال بخوانید!

اسرار ارز دیجیتال- نوشته‌ی استفن ساتوشی

سال ۲۰۱۸ برای ارزهای دیجیتال سال مهمی است… اما چرا؟ خب، به این دلیل که در تراکنش های روزمره از ارزهای دیجیتال بیشتر استفاده خواهد شد.

با رشد روزافزون جریان بیت کوین و به دنبال جهانی شدن ریپل، سرمایه گذاری ها سودآورتر خواهند بود. این کتاب چند مورد از بهترین ارزهای دیجیتالی را معرفی میکند که سرمایه گذاری روی آنها در سال ۲۰۱۸ بهتر است. این روزها که همه در جستجوی ارز دیجیتال بزرگ بعدی یا به اصطلاح «بیت کوین بعدی» هستند، مطالعه این کتاب می‌تواند نقطه خوبی برای شروع باشد.

این کتاب‌ها را میتوانید در آمازون، گوگل بوکز یا کتابخانه های آنلاین دیگر پیدا کنید.
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version