سرمایکس
sarmayex Coin icon

استیکینگ سرمایکس راه‌اندازی شد

sarmayex Coin icon اطلاعات بیشتر
video thumb

جذابیت بیت کوین توانست میلیون‌ها کاربر جدید را وارد دنیای ارزهای دیجیتال کند

در میانه ماه دسامبر با رسیدن قیمت‌ها به ۲۰,۰۰۰ دلار، جذابیت بیت کوین نیز به شدت بالا رفت. این فقط محدود به سرمایه‌دارها نمی‌شد بلکه جامعه و رسانه‌ها نیز از بیت کوین

همه اینها به لطف بیت کوین بود که توانست میلیون‌ها کاربر جدید را به دنیای ارزهای دیجیتال وارد کند. اما جذابیت بیت کوین آنقدرها هم زیاد نیست تا بتواند توجه بخش‌های مختلف جامعه را به خود جذب کند. با اینکه جذابیت بیت کوین، آنقدر زیاد هست که افراد را وارد این حوزه کند اما وقتی مدت زمانی گذشت، آنها می‌توانند به سایر ارزها نیز نگاهی کنند و ارزی که مورد نیازشان است را انتخاب کنند.

جذابیت بیت کوین ؛ ایجاد یک رشد بزرگ

آیا نظارت جهانی روی بیت کوین امکان پذیر است؟

بزرگ‌ترین کشش بیت کوین، نرخ بالای سوددهی آن بوده است چرا که در طی ۱۲ ماه ۲۰۰۰ درصد رشد داشته است. این رشد خیره‌کننده باعث افزایش جذابیت این ارز شده است و حتی باعث رشد هر چه بیشتر آن نیز شد. در گذشته نیز به رابطه تعداد جستجوی کاربران گوگل در مورد بیتکوین و افزایش رشد آن اشاره شده بود و از آن به عنوان «چرخه ساتوشی» یاد می‌کنند. در ماه دسامبر که قیمت‌ها خیلی بالا رفت چرخه ساتوشی به طور کامل در حال عمل بود و این موضوع را می‌توان در سامانه «گوگل ترندز» به خوبی مشاهده کرد.

نیکولاس کولاس یکی از تحلیل‌گران پیشروی بیت کوین این وابستگی را خیلی جدی می‌گیرد و گفته که در پیش‌بینی‌های او نقش بزرگی را بازی می‌کند. او می‌گوید:

در ماه دسامبر، آمار جستجو در این مورد خیلی زیاد شده بود و میزان جستجوی گوگل در این ماه ۳ برابر بیشتر بود.

او ادامه می‌دهد:

شما این رابطه را در افزایش تعداد کیف پول‌های مجازی نیز مشاهده می‌کنید که در ماه دسامبر ۲ برابر شده بود. این افزایش از ۵ به ۱۰ درصد بود.

عده‌ای که همین الان هم به بیت کوین علاقه دارند

جذابیت بیت کوین

کاهش ارزش ارزهای دیجیتال

البته با وجود در نظر گرفتن این عامل می‌توان گفت که این موج جدید کاربران حالا پراکنده شده‌اند و به سوی سایر ارزها که منطبق با نیاز آنها است، تمایل پیدا کرده‌اند. کاملا طبیعی است که با افزایش آگاهی در میان کاربران، آنها سعی کنند تا سبد خرید خود را متنوع کنند و ارزهای مورد علاقه‌شان را انتخاب کنند. این موضوع باعث حرکت پول از بیت کوین به سمت سایر آلت کوین‌ها می‌شود.

بیت کوین حاکم بازار، با بیشترین تعداد کاربر و البته در نقش ویترین سکه‌های دیجیتال است. بیتکوین به این نقش خود ادامه می‌دهد اما هر روز کار برای حفظ این جایگاه سخت‌تر خواهد شد.

کولاس می‌افزاید:

بیت کوین را به عنوان راه ورود تمام ارزها به دل جامعه می‌شناسند و دقیقا هم به این صورت رفتار کرده است. در حال حاضر، داده‌های جستجوی گوگل نشان می‌دهد که دیگر آن علاقه قبلی به بیت کوین که باعث افزایش قیمت‌ها و افزایش تعداد کیف پول‌های مجازی شد، وجود ندارد.

مدرکی برای تایید این ادعا وجود دارد؟

کالوس توضیح می‌دهد که بهتر است نگاهی به گزارش وبسایت (CoinMarket) و وضعیت خوب اتریوم در بالای جدول ارزها بیندازیم:

رشد قیمتی که در اتریوم شاهد آن هستیم ناشی از پول‌هایی است که از بیت کوین خارج می‌شوند و به سمت اتریوم می‌روند.

البته باید در نظر داشت که نوسان قیمت بیت کوین ، همچنان روی ارزهای دیگر به شدت تاثیر می‌گذارد. به نظر می‌رسد که رشته بیتکوین همچنان به سایر ارزها وصل باشد. وقتی بیت کوین رشد می‌کند سایر سکه‌ها نیز او را دنبال می‌کنند و زمانی که شاهد سقوط هستیم دوباره شاهد همان الگو در نمودارها هستیم.

اگر برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی به دنبال یک سایت مطمئن هستید به سایت arzjoo.com سر بزنید .
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version