سرمایکس
sarmayex Coin icon

استیکینگ سرمایکس راه‌اندازی شد

sarmayex Coin icon اطلاعات بیشتر
video thumb

مدیریت کلید بیت کوین(قسمت هشتم)

با وجود اینکه امکان رمز نگاری wallet.dat به وسیله یک رمز عبور در Bitcoin Core وجود دارد، این یک گزینه پیش فرض نیست و حتی اشاره ای به آن نشده است. به جای آن ما کلاینت MultiBit را بررسی می کنیم.

bitcoin key management pt8 1 293x220 مدیریت کلید بیت کوین (قسمت هشتم)

 کیف های حفاظت شده به وسیله رمز عبور (MultiBit)

با وجود اینکه امکان رمز نگاری wallet.dat به وسیله یک رمز عبور در Bitcoin Core وجود دارد، این یک گزینه پیش فرض نیست و حتی اشاره ای به آن نشده است. به جای آن ما کلاینت MultiBit را بررسی می کنیم، کلاینتی که گزینه های اصلی آن استفاده از رمز عبور برای حفاظت از فایل است.

MultiBit یک کلاینت معروف در استفاده از SPV[1] برای اعتبار سنجی زنجیره بلاک ها به صورت بهینه است؛ که می تواند در چند دقیقه مورد استفاده قرار بگیرد و در مقایسه با Bitcoin Core که شاید روز ها طول بکشد، بسیار سبک است.

T1: تنظیمات

در اولین اجرا، یک صفحه خوشامد گویی ظاهر شده و وظایفی که می توان با MultiBit انجام داد را نمایش می دهد که ارسال، درخواست، و بخش تراکنش ها و چگونگی اعمال رمز عبور برای حفاظت از کیف، این وظایف را شامل می شوند (G1 و G2 را پوشش می دهد).

کلاینت گزینه “کمک” را نیز برای موارد تکنیکال و غیر فنی ارائه می دهد (G6 را پوشش می دهد). MultiBit به صورت خودکار یک آدرس دریافت در لحظه اولین اجرا ایجاد می نماید، اما به کاربر اطلاع رسانی نمی کند (G3 را نقض می کند). خواندن آدرس جدید ملزم به رفتن به قسمت درخواست ها می باشد، که با نام “آدرس شما” آدرس را به همراه یک کد QR نمایش می دهد (تا حدودی G2 را پوشش می دهد).

whats cryptography 3 220x220 مدیریت کلید بیت کوین (قسمت هشتم)

رابط کاربری، وضعیت برنامه را در سمت پایین و چپ نوار وضعیت نشان می دهد (آنلاین، آفلاین، و یا همگام سازی نشده)، موجودی کیف کاربر در بالا سمت چپ، و آخرین قیمت بیت کوین

رابط کاربری استفاده از استعاره ها و اصطلاحات فنی را به حداقل می رساند (G6 را پوشش می دهد) و همانطور که در قسمت خوشامد گویی نشان داده می شود، وقتی که موس را بر روی ان نگه می داریم، تمامی گزینه های MultiBit قابلیت ارائه رهنمود را دارند (G6 و G7 را پوشش می دهد).

نمایش موجودی تا زمان همگام سازی نشان داده نمی شود ، به هر حال به آن اشاره ای نشده است (G8 را پوشش می دهد).

 T2: خرج کردن

همانطور که در قسمت خوشامد گویی نشان داده شده است، کاربر باید به قسمت ارسال راهنمایی شود (G1 و G2 را پوشش می دهد).اگر کلاینت همگام سازی نشده باشد، دکمه ارسال غیر فعال است (G4 را پوشش می دهد).

اگر کلاینت همگام سازی شده باشد، کاربر اطلاعات تراکنش، آدرس مقصد و مقدار تراکنش را وارد کرده و دکمه ارسال را فشار می دهد.؛ کلاینت از کاربر رمز عبور برای رمزگشایی را درخواست می کند (G2 را پوشش می دهد).رمز عبور با یک خطا نشان داده می شود که گویای همین نکته است، اما در غیر این صورت اجازه انجام پروسه به صورت نا محدود و آنی را به کاربر می دهد. وارد کردن رمز عبور صحیح مجوز اجرای تراکنش را صادر می کند (G3 را پوشش می دهد).

T3: خرج از دستگاه دوم

بر روی دستگاه اصلی، کاربر باید به قسمت گزینه ها برود، و استخراج

با استخراج یک فایل محافظت شده  به وسیله رمز عبور، کاربر می تواند فایل را به صورت امن به دستگاه جدید انتقال دهد. بعد از کلیک جهت استخراج، فایل در مسیر مربوطه ذخیره می گردد و کلاینت بررسی می کند که فایل قابل خواندن باشد (G4 و G5 را پوشش می دهد).

بر روی دستگاه دوم کاربر باید گزینه Import (وارد کردن فایل به دستگاه) کلید های خصوصی را از قسمت Options (گزینه ها) انتخاب کند. بعد از انتخاب فایلی که از دستگاه قبلی تولید و استخراج شده بود، نرم افزارپایان یافتن پروسه Import کلید ها را تایید می نماید (G4 را پوشش می دهد) و موجودی با منابع کلید های خصوصی جدید به روز می شود. همانطور که در بخش T2 اشاره شد، کاربر می تواند اقدام به ایجاد تراکنش جدید نماید. MultiBit تغییرات را به آدرس مبداء می فرستد، بنابراین استخر کلیدها به مشکل بر نخواهد خورد.

T4: بازیابی

مانند Bitcoin Core، اگر نسخه پشتیبانی از کیف گرفته نشده باشد، بازیابی امکان پذیر نیست. پروسه ساختن و وارد کردن یک نسخه پشتیبان مانند T3 است. همانطور که انتظار می رود، هم رمز عبور و هم نسخه پشتیبان کیف برای بازیابی مورد نیاز می باشند.

برای اطلاع از قیمت های لحظه ای انواع ارزهای دیجیتالی به سایت arzjoo.com مراجعه کنید…
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version