video thumb

ولادیمیر پوتین: ما در زمینه بلاک چین نیاز به متخصصان داریم

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در جریان نشست روز یکشنبه (۲۵ فوریه) با هرمن گرف، رئیس بزرگترین بانک روسیه، اسبربانک، درباره فناوری بلاک چین اظهار نظرات جالبی کرد.

«ما در این زمینه نیاز به متخصصان داریم»

فناوری بلاک چین
فناوری بلاک چین(هرمن گرف در جلسه امروز)

رئیس اسبربانک، هرمن گرف که پیش از این علاقه‌اش را برای استفاده از بلاک چین در بانکش ابراز کرده بود، به پوتین پیشنهاد استفاده از بلاک چین را در زمینه‌های آموزش و پروش و تخصصات حرفه ای را داد.

فناوری بلاک چین یکی از اجزای کلیدی شبکه‌های ارزهای دیجیتالی از جمله بیت کوین

او گفت:

ما در این زمینه نیاز به متخصصان داریم.

او همچنین خواستار تنظیم مقررات دقیقی برای این حوزه شد. او تاکید داشت که مقررات باید به گونه‌ای باشد که باعث ممنوعیت ارزهای دیجیتال در روسیه نشود.

گرف گفت:

باید احتیاط کرد، اما مسلماً باید نیازهای ما در اجرای مقررات لحاظ شود زیرا این فناوری تاثیرات زیادی دارد.

نظر پوتین درباره استفاده از بلاک چین

فناوری بلاک چین
فناوری بلاک چین

در پاسخ، پوتین هم با اشاره به نیاز روسیه به فناوری بلاک چین گفت:

سیاستمداران و شهروندان ممکن است این سؤال در ذهنشان نقش بسته باشد که: چرا ما به همه این‌ها نیاز داریم؟ ما نفت، گاز، زغال سنگ و فلزات مختلف داریم … همه چیز! اما باید پیشرفت بیشتری داشته باشیم. این چیزی است که نیاز داریم.

پوتین سپس در جواب به برخی شایعات مبنی بر اینکه برخی فناوری‌های نوظهور جوامع را نابود می‌کنند، سخنان وزیر نفت یک کشور عربی که اسمی از آن نبرد را نقل کرد:

عصر سنگ به دلیل کبود سنگ به پایان نرسید; بلکه آن دوران فقط به دلیل ظهور فناوری‌های جدید تمام شد. و اکنون فناوری‌های جدیدتری در جهان ظاهر می‌شوند.

پوتین اظهار داشت کسانی که از این غافله عقب بمانند، در آینده به رهبرانی که بلاک چین را زودتر پذیرفته‌اند، محتاج خواهند شد.

وی تاکید کرد:

روسیه نمی‌تواند اجازه این اتفاق را بدهد.

روسیه و ارزهای دیجیتال

بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال

پوتین قبلاً به وزارت اقتصاد دستور بررسی ایجاد ارز دیجیتالی به اسم «کریپتو روبل» را داده بود. اما آنتونی سیلانوف، وزیر اقتصاد اعلام کرد که دولت فعلاً هیچ برنامه‌ای برای این ایجاد این ارز دیجیتال ندارد.

علیرغم قانونی نبودن ارزهای دیجیتال در روسیه، دولت این کشور به شدت علاقه‌مند به استفاده از فناوری بلاک چین است. مسکو در نظر دارد تا یک پلتفرم رأی گیری مبتنی بر بلاک چین اتریوم را آزمایش کند.

اگر به دنبال یک سایت مطمئن برای سرمایه گذاری و خرید و فروش ارزهای دیجیتالی هستید حتما به سایت معتبر ارزجو سر بزنید.