سرمایکس
video thumb

چین استفاده از صرافی های رمزارزی خارجی را ممنوع کرد

در ماه ژانویه، سرکوب تازه ای از طرف پکن صورت گرفت که باعث ممنوع کردن پلتفرم های همتا به همتا (P2P) (cryptocurrency exchanges) شد. در این میان، خبر‌های مختلفی نیز درباره وضعیت استخراج ارز‌های رمزنگاری شده و ممنوعیت آنها به دلیل مصرف بالای انرژی منتشر شد. تبلیغات مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده از سایت ها و موتورهای جستجوی نیز در این کشور به طور کامل پاک شد. این نوع از تبلیغات از موتور جستجوی Baidu و شبکه اجتماعی Weibo حذف شده؛ درست مانند اتفاقی که برای فیسبوک افتاده است.

2 china bans crypto exchanges 390x195 چین استفاده از صرافی های رمزارزی خارجی را ممنوع کرد

وضعیت پلتفرم های داد و ستد خارجی (cryptocurrency exchanges)

حال قانونگذاران در صدد جلوگیری از اقدامات احتمالی برخی از تریدرها مبنی بر استفاده از پلتفرم های داد و ستد (cryptocurrency exchanges) خارجی هستند. چین پیش از اینها نیز جلوی برخی از وب سایت های خارجی را گرفته بود؛ از این اقدام چین، با نام “دیوار بزرگ آتشین چین” یاد می شود.

china bans crypto exchanges 330x220 چین استفاده از صرافی های رمزارزی خارجی را ممنوع کرد

روزنامه South China Morning Post به نقل از بانک مرکزی چین چنین نوشت:« چین اقدامات لازم جهت حذف هرگونه پلتفرم داخلی یا خارجی مرتبط با داد و ستد ارزهای رمزنگاری شده و یا ICO ها را انجام داده است؛ این کار به منظور جلوگیری از خطرات مالی، صورت گرفته شد.

پس از ممنوعیت های رسمی، ICO ها و داد و ستد ارزهای رمزنگاری شده به طور کامل از چین محو نشدند. تراکنش هایی به خارج از کشور و کارهای خلاف قانون باز ادامه یافتند.

همچنان خطراتی وجود دارد که سر منشا آنها ایجاد توکن های غیر قانونی و فروش های هرمی است».

ممنوعیت و فشار بر صرافی های بزرگ چینی، از جمله OKCoin، Houbi و BTCC از ماه سپتامبر سال گذشته شروع شد. اما این موضوع نتوانسته بود جلوی طرفداران رمزارزها را بگیرد. به همین دلیل است که چین قوانین محدود کننده تری تعبیه کرده تا جلوی کار با صرافی ها و پلتفرم های خارجی نیز گرفته شود.

تاثیر اخبار چین

این اخبار منفی توانست تاثیرات زیادی بر قیمت بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده بگذارد. یکی از دلایل افت شدید قیمت رمزارزها در این روزها، تصمیم چین در ایجاد چنین ممنوعیت هایی است.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version