سرمایکس
video thumb

دسترسی دوباره به اکانت پی پال (Paypal) هک شده و افزایش امنیت آن

پی پال با داشتن بیش از ۱۹۲ میلیون کاربر، غول اقتصادی آنلاین و گسترده ترین گزینه برای پرداخت هزینه ها در سراسر جهان است. همین آمار و ارقام است که توجه هکر ها را به خود جلب کرده و از این رو همیشه اکانت پی پال شما در معرض خطر هک شدن است. کاری که معمولا هکر می کنند این است که پس از هک کردن اکانت پی پال شما، آن را در بازار سیاه با قیمت های بسیار کمی به فروش می رسانند. شاید خود شما هم عبارت پی پال هک شده را شنیده باشید. جالب است بدانید که به همین ترتیب خیلی ها از همین عبارت پی پال هک شده سو استفاده می کنند. در ادامه توضیحاتی بیشتری در این باره خواهیم داد و در نهایت روش افزایش امنیت اکانت پی پال و دسترسی دوباره به آن در صورت هک شدن را ارائه خواهیم کرد.

اکانت پی پال هک شده یا کرک شده به چه معناست؟

به طور کلی منظور از اکانت پی پال هک شده و کرک شده یکی است و به اکانت هایی گفته می شود که در طی یک فرآیند کلاهبرداری یا سو استفاده، مورد نفوذ قرار گرفته است. البته در نظر داشته باشید که سیستم پرداخت پی پال امنیت بسیار بالایی دارد و در معمولا اغلب سو استفاده هایی که از اکانت پی پال صورت می گیرد مرتبط با سهل انگاری دارنده حساب پی پال است.

کرکر پی پال (شخصی که اکانت پی پال را هک می کند) معمولا از روش های مشابه روش های هک حساب های کاربری برای نفود و هک اکانت پی پال

اکانت هک شده پی پال معمولا با قیمت های بسیار پایینی به فروش می رسد. اما کسانی که اقدام به خرید پی پال هکی می کنند باید بدانند جدای از این که خرید این نوع اکانت کار درست و خوبی نیست، معمولا در اولین فرصت صاحبان این اکانت ها، به پی پال در مورد هک شدن اکانتشان گزارش می دهند و در سریع ترین زمان ممکن حسابشان مسدود می شود. در این صورت حتی اگر موفق به خرید با اکانت پی پال هکی شوید، حساب کاربری شما مسدود و خرید شما لغو می شود.

راهکار درست چیست؟

در صورتی که خود شما صاحب حساب پی پال هستید و احساس می کنید که ممکن است حساب پی پال شما هک شده باشد، می توانید برای افزایش امنیت آن و همچنین باز پس گیری دسترسی به اکانت پی پال هک شده خود طبق راهنمای زیر پیش بروید.

افزایش امنیت و باز پس گیری کنترل اکانت پی پال هک شده

روش های مختلف هک اکانت پی پال از نظر پیشگیری و روش کنترل وضعیت های مختلفی را برای شما ایجاد می کند. برای مثال اگر شخص هکر توانسته باشد از طریق نفوذ به حساب ایمیل شما به اکانت پی پال شما دسترسی پیدا کرده باشد، در صورتی که همچنان به حساب ایمیل خود دسترسی داشته باشید می توانید از طریق رمز عبور جدید در وبسایت پی پال دوباره وارد حساب خود شوید. اما اگر دیگر امکان دسترسی به ایمیل خود را هم نداشته باشید که در اکثر مواقع مشکل همین است، می بایست پی پال را در جریان این موضوع برای مسدود کردن حسابتان قرار دهید.

به این نکته توجه داشته باشید که معمولا هکر ها سعی دارند، فرآیند هک کردن اکانت های مختلف را به صورت پنهانی و بدون مطلع شدن شما انجام دهند تا از این طریق بتوانند همواره به استفاده از اکانت شما ادامه دهند. در این صورت شانس شما برای بازگرداندن و باز پس گیری اکانتتان بیشتر می شود.

پسورد خود را ایمن کنید

اگر اکانت پی پال هک شده باشد، اولین چیزی که هکر در دست دارد، پسورد شماست. حتی اگر اکانت شما هک نشده باشد هم باید مطمئن شوید که پسورد ایمنی انتخاب کردید تا به سادگی قابل حدس نباشد. به این منظور وارد حساب پی پال خود شوید و از بخش Security در تنظیمات حساب گزینه Edit سمت راست Password را بزنید.

تغییر پسورد اکانت پی پال
تغییر پسورد اکانت پی پال

 

 

اگر می خواهید اکانت خود را ایمن کنید باید پسوردی داشته باشید که به سادگی قابل حدس نباشد. یک پسورد قوی دارای ویژگی های زیر است.

  • حداقل ۸ کاراکتر دارد.
  • ترکیبی است. سعی کنید در انتخاب پسورد از همه نوع کاراکتری استفاده کنید.
  • عبارات و واژه ها درباره خودتان اولین چیزی است که دیگران برای هک کردن اکانت پی پال شما استفاده می کنند.

جزئیات اکانت خود را بررسی کنید

وارد بخش پروفایل حساب کاربری خود شوید و مطمئن شوید که اخیرا کسی چیزی اضافه یا ویرایش نکرده باشید.

بررسی جزئیات اکانت پی پال
بررسی جزئیات اکانت پی پال

 

 

دقت داشته باشید که کسی ایمیل شما را تغییر نداده باشد، مثلا ممکن است حتی یک کاراکتر به آدرس ایمیل شما اضافه یا از آن کم شده باشد. در مورد تلفن نیز همین موضوع صادق است.

گزارش فعالیت ها را بررسی کنید

اکانت های پی پال کاملا مورد نظارت قرار می گیرند و همه فعالیت های شما در صفحه اکانت شخصی ثبت می شود. این خبری خوبی است تا بتوانید از این طریق متوجه شوید که کسی توانسته بدون اطلاع شما کاری انجام دهد یا خیر. به صفحه Activity Log در اکانت پی پال خود بروید و مواردی که ثبت شده است را بررسی کنید. ببینید که آیا خرید یا انتقالی که شما از آن خبر نداشته باشید، انجام شده است یا خیر.

بررسی فعالیت های اکانت پی پال
بررسی فعالیت های اکانت پی پال

 

 

اگر در این فهرست مورد مشکوکی دیدید، بر روی گزینه Report This as Unauthorized link کنار هر مورد کلیک کنید تا بتوانید پی پال را در جریان این موضوع قرار دهید.

به دنبال دیگر راه های نفوذ باشید

هکر ها معمولا با هک کردن یک اکانت متوقف می شوند. اگر اکانت پی پال شما هک شده باشد، احتمال این که دیگر اکانت های آنلاین شما (مثلا اکانت فیسبوک، ایمیل و..) نیز هک شده باشد زیاد است. این اتفاق مخصوصا زمانی بسیار رخ می دهد که از یک پسورد برای تمام اکانت های خود استفاده کرده باشید. تمامی اکانت های دیگر خود را که احتمال می دهید، هک از طریق آن ها صورت گرفته باشید را باز کنید و آن ها را نیز ایمن کنید.

از قابلیت های امنیتی پی پال استفاده کنید

برای جلوگیری از هک شدن اکانت خود در آینده، اکانت خود را با قابلیت های امنیتی پی پال ایمن کنید. در بخش Security اکانت خود بخشی تحت عنوان Security questions پیدا خواهید کرد.

فعال کردن سوال امنیتی اکانت پی پال
فعال کردن سوال امنیتی اکانت پی پال

 

 

برای افزودن لایه امنیتی دیگری به اکانت خود این قابلیت را فعال کنید. در این صورت حتی اگر هکر پسورد شما را نیز بدست آورده باشد نمی تواند بدون پاسخ به سوال امنیتی وارد اکانت شما شود.

محدوده خود را ایمن کنید!

اگر هکر همچنان راه نفوذ داشته باشد نمی توان گفت که شما ایمن هستید. به همین دلیل بهتر است کامپیوتر یا تلفن همراه خود را از نظر وجود احتمالی برنامه های مخرب، تروجان ها و… بررسی کنید. با نصب یک آنتی ویروس قدرتمند می توانید این کار را به سادگی انجام دهید.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version