video thumb

بررسی عملکرد و امنیت کیف پول سخت افزاری KeepKey

KeepKey یک کیف پول سخت افزاری بیت کوین است که دسترسی به دارایی های دیجیتال در سراسر جهان را فراهم نموده و از امنیت آنها در مقابل سرقت های مجازی و فیزیکی محافظت می کند. KeepKey در سال ۲۰۱۵ تحت مالکیت کمپانی شیپ ­شیفت (Shapeshift) به بازار عرضه شد. این کیف پول بطور خاص می تواند به عنوان یک کامپیوتر مینیاتوری جهت ذخیره سازی کلید خصوصی شما مورد استفاده قرار گیرد.

KeepKey در کاهش اخیر قیمت ارزهای دیجیتال، یک گزینه مقرون به صرفه برای کاربرانی است که به دنبال ترکیبی از ارزش خرید و امنیت بالا در حوزه مدیریت ارزهای رمزنگاری شده هستند. در این مطلب سعی در بررسی تخصصی کیف پول سخت افزاری

طراحی کیف پول سخت افزاری KeepKey

KeepKey در مقایسه با لجر نانو اس و TREZOR
KeepKey در مقایسه با لجر نانو اس و TREZOR

به لحاظ ابعادی، کیف پول KeepKey از سایر کیف پول های سخت افزاری همچون لجر نانو اس و TREZOR بزرگتر است و شاید به راحتی نتواند در جییب شما قرار گیرد. کیف پول سخت افزاری KeepKey دارای یک صفحه نمایشگر OLED به ابعاد ۳٫۱۲ اینچ است که جنس آن از پلی کربنات است. پلی کربنات سخت‌ترین ماده شفافی است که می تواند به عنوان گزینه‌ای مناسب جایگزین شیشه مورد استفاده قرار گیرد.

پردازندۀ مرکزی (CPU) کیف پول سخت افزاری کیپ کی از نوع ARM Cortex مدل M3 است و از طریق درگاه Micro-USB به رایانه شخصی شما متصل می شود. همچنین جنس بدنۀ این کیف پول سخت افزاری از آنادایزینگ آلومینیوم است.

امنیت کیف پول سخت افزاری KeepKey

ویژگی های امنیتی متعددی در KeepKey وجود دارد و به همین علت یکی از امن ترین کیف پول های HD موجود در بازار محسوب می شود. برخی از ویژگی های امنیتی این کیف پول سخت افزاری عبارتند از:

  • کلید خصوصی (Private Key) – به طور مستقیم در KeepKey ذخیره می شود و هرگز دستگاه را ترک نمی کند.
  • پین کد (PIN Code) – شماره شناسه شخصی شما مانع از دسترسی کاربران غیرمجاز به مانده حساب یا انجام معاملات می شود.
  • جمله بازیابی (Recovery Sentence) – کیپ کی یک کیف پول (HD (Hierarchical Deterministic محسوب می شود؛ بدین معنی که دارایی های دیجیتال شما با یک جمله بازیابی ۱۲ کلمه ای قابل دسترسی و بازیابی هستند. این جمله را می توانید برای بازیابی کلید خصوصی خود در صورت از دست دادن یا سرقت کیف پول استفاده کنید.
  • عبارت عبور (Passphrase) – کاربران می توانند یک عبارت عبور به عنوان یک ویژگی امنیتی اضافه برای کیف پول خود تعریف نمایند که در بازیابی کلید خصوصی کاربرد دارد. کیف پول KeepKey از عبارت عبور با طول ۱۸ و ۲۴ کاراکتر نیز پشتیبانی می کند.

قیمت کیف پول سخت افزاری KeepKey

KeepKey در سال ۲۰۱۵ با قیمت اولیه ۲۳۹ دلار در دسترس کاربران قرار گرفت. هم اکنون قیمت خرید کیف پول سخت افزاری کیپ کی به ۱۲۹ دلار کاهش یافته است؛ اما هنوز هم گران تر از سایر کیف پول های سخت افزاری بیت کوین به نظر میرسد. سفارش این محصول از طریق پرداخت با پی­ پال (Paypal)، کارت های اعتباری یا بیت کوین برای خریداران فراهم شده است. شما می توانید این محصول را از طریق پست عادی با زمان ارسال ۹-۳ روز کاری و پرداخت هزینه ۱۵ دلار یا پست پیشتاز FedEx بصورت دو روزه و پرداخت هزینه ۴۷٫۹۸ دلار از وب سایت آمازون سفارش دهید.

ارزهای پشتیبانی شده توسط کیف پول سخت افزاری KeepKey

این کیف پول چند منظوره از ارزهای رمزپایه بسیاری به شرح زیر پشتیبانی می کند:

  • بیت کوین (BTC)
  • لایت کوین (LTC)
  • داج کوین (DOGE)
  • نیم کوین (NMC)
  • اتریوم (ETH)
  • دش (DASH)

کیف پول سخت افزاری KeepKey در مقایسه با کیف پول کاغذی

کیف پول های کاغذی کاملاً در برابر حملات سارقان اینترنتی ایمن هستند؛ اما چگونگی نحوۀ راه اندازی آنها می تواند کمی دشوار باشد. به همین دلیل است که KeepKey می تواند گزینه مناسب تری نسبت به کیف پول کاغذی باشد. ذخیره سازی آفلاین با این کیف پول سخت افزاری آسان تر است و اگر پین کد (Pin) یا دستگاه کیف پول خود را از دست بدهید، راه هایی برای بازیابی دارایی های دیجیتال شما وجود دارد. کیف پول کاغذی بیت کوین اگر به درستی و با رعایت نکات امنیتی در زمینۀ ساخت آن ایجاد شده باشد، به اندازه یک کیف پول سخت افزاری ایمن است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ