سرمایکس
video thumb

تیم NEM از قطع همکاری با صرافی Coincheck در زمینه دزدی خبر داد

توضیحی در مورد علت خاتمه رهگیری این سرقت بزرگ ارائه نشده است. احتمال می رود بیش از نیمی از کوین های NEM ناپدید شده در جریان هک صرافی Coincheck در بخش تاریک وب (Dark web) مورد استفاده قرار گرفته باشند.

به گزارش ارزجو به نقل از بیت کوین، بنیاد NEM.io برای ترویج و گسترش ارز رمزنگاری شده NEM با نماد (XEM) ایجاد شده است. این بنیاد اعلام کرد که رهگیری کوین های دزدیده شده در جریان هک اکسچنج Coincheck را متوقف کرده است.

جزییات سرقت از دارایی NEM کاربران صرافی Coincheck

این صرافی ژاپنی نزدیک به ۵۸ میلیارد ین (۵۵۰ میلیون دلار) در جریان هک انجام شده در ماه ژانویه سال جاری از دست داده است. این بنیاد که دفتر مرکزی آن در سنگاپور قرار دارد یک فناوری اختصاصی را برای شناسایی حساب های کاربری مقصد ارز های رمزنگاری شده توسعه داده است.

تیم NEM از قطع همکاری در زمینه دزدی صرافی Coincheck خبر داد
Coingape

بیشتر بخوانید:

فشار مطبوعات بر صرافی Coincheck، پس از هک تاریخی NEM

Coincheck از قربانیان حادثه هک، جبران خسارت می کند

 

بر اساس گزارش Japan News، این شرکت اعلام کرد که بر اساس تلاش های انجام شده، حجم قابل توجهی از اطلاعات با قابلیت اقامه ی دعوا در اختیار مراجع مجری قانون قرار گرفته است. با این وجود، این سازمان جزئیات بیشتری در مورد دلایل تصمیم خود برای جلوگیری از رهگیری بیشتر کوین ها را اعلام نکرده است.

پولشویی موفقیت آمیز  نیمی از دارایی دزدیده شده

گزارش های اخیر نشان می دهد که بسیاری از ارز های NEM دزدیده شده برای همیشه از دسترس خارج شده اند. Japan Times بر اساس مصاحبه با یکی از خبرگان امنیت سایبری گزارش داده است که بیش از نیمی از کوین های دزدیده شده به کوین های دیگر یا وجه نقد تبدیل شده اند.

Masanori Kusunoki به عنوان مدیر ارشد فناوری در طراحی دیجیتال ژاپن[۱] مدعی است که بیشتر این کوین ها در وب سایت هایی در بخش تاریک وب مورد استفاده قرار گرفته است. Kusunoki معتقد است که این وب سایت ها برای پردازش تراکنش ها به کار گرفته می شوند. با گذر زمان، ردیابی تراکنش ها و رهگیری ارز های رمزنگاری شده ی منتخب سخت تر شده است. یک هفته بعد از هک ارز رمزنگاری شده NEM، این بنیاد گفته است که هیچ خطری برای مبادله ارز های رمزنگاری شده وجود ندارد.

در تقلا برای بازیابی

تیم NEM از قطع همکاری در زمینه دزدی صرافی Coincheck خبر داد
Smartereum

Coincheck برای چندین هفته در تلاش بود تا خود را پس از یکی از بزرگ ترین حملات هک بازیابی نماید. این اکسچنچ ژاپنی قبلاً ۶٫۴۶ میلیارد ین (۴۴۰ میلیون دلار) به ۲۶۰ هزار نفر از مشتریانی که منابع مالی NEM خود را از دست داده بودند بازپرداخت نموده است. همچنین این شرکت مجموعه اقداماتی را برای ارتقای امنیت خود آماده کرده و مراجع ذی صلاح را در جریان این برنامه ها قرار داده است.

این پلتفرم در ماه سپتامبر یک برنامه کاربردی زیر نظر آژانس سرویس های مالی ژاپن[۲] ثبت کرده است تا ثبت نام خود را بر اساس قانون اصلاح شده تنظیم سرویس های پرداخت در کشور انجام دهد. این ثبت نام به دلیل حملات انجام شده در ماه ژانویه به تعویق افتاد. لازم به ذکر است که سیاست های Coincheck همچنان امکان ناشناس ماندن مشتریان را فراهم می نماید.

احتمال توقف پشتیبانی از چند رمزارز در Coincheck

رسانه های ژاپنی این هفته گزارش دادند که انتظار می رود این صرافی، پشتیبانی از سه رمزارز مونرو، دش و زیکش را متوقف کند چرا که این ارز ها سطح بالایی از ناشناسی را فراهم می کنند. به گزارش Japan Times، این اکسچنج، ریسک هایی در به کارگیری این ارز های رمزنگاری شده شناسایی کرده است که به صورت بالقوه پول شویی را تسهیل می کنند. شناسایی و اثبات پذیرندگان منابع مالی منتقل شده در شبکه بلاکچین این ارز ها غیر ممکن است.

Coincheck تریدینگ خود را از روز دوشنبه از سر خواهد گرفت. با این وجود، مشتریان نمی توانند ارز های مونرو، دش و زیکش را خریداری نمایند، ولی ممکن است این پلتفرم شرایط فروش این کوین ها با نرخ ثابت را فراهم نماید.

[۱] Japan Digital Design

[۲] Financial Services Agency (FSA)

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version