سرمایکس
video thumb

بیش از ۳۵۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان نصب شد

خودپرداز ارزهای دیجیتال

این امر امروزه یک نقطه عطف به شمار می‌رود، چراکه در حال حاضر بیش از ۳٬۵۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان نصب شده است.

بر اساس آخرین آمار به‌دست آمده از یک سایت معتبر که مکان خودپردازهای بیت کوین را ردیابی می‌کند، رکود ایجاد شده در قیمت بیت کوین تأثیر زیادی بر میزان نصب و استفاده از دستگاه‌های خودپرداز در سراسر جهان نگذاشته است..

این اطلاعات نشان می‌دهد که در حال حاضر تعداد ۳٬۵۰۳ دستگاه خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان وجود دارد و چیزی در حدود ۵۲٫۷ درصدِ آن‌ها از آلت کوین‌ها نیز پشتیبانی می‌کنند. که این آمار به ترتیب حمایتی ۴۹ درصدی از آلت کوین و ۳۲٫۱ درصد از اتریوم را نشان می‌دهد. پس از ۱۷ ماه و در اوایل سال ۲۰۱۷ تعداد این خودپردازها از رقم ۱٬۰۰۰ فراتر رفت و به نقطه عطف کنونی رسید.

آمریکا جایگاه خود را حفظ می‌کند

بنا بر گزارش Coinatmradar؛ آمریکای شمالی با مجموع ۲٬۵۹۴ خودپرداز بیت کوین نصب شده که رقم ۷۴٫۰۵٪ از کل دستگاه‌های نصب شده را شامل می‌شود، دارای بیشترین انحصار دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین در سطح جهان است. پس از آمریکای شمالی، اروپا قرار دارد -محدوده بریتانیا و اتریش-، البته هنوز فاصله زیادی تا رسیدن به سطح آمریکای شمالی دارد. رتبه‌های بعدی پس از کشورهای نام برده شده، به روسیه و جمهوری چک اختصاص دارد.

کاهش قیمت

نصب بیش از 3500 دستگاه خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان

قیمت بیت کوین در سال جاری به‌خصوص در سه ماهه اول سال، با بیشترین نوسانات روبه‌رو بوده است. قیمت بیت کوین در ماه فوریه تقریباً ۵۰ درصد کاهش‌یافت و به کمتر از ۷٬۰۰۰ دلار سقوط کرد. علیرغم این کاهش قیمت، تولیدکنندگان همچنان به نصب خودپردازهای جدید ادامه داده‌اند. این گزارش افزایش سرعت اپراتورهای دستگاه خودپرداز در حال نصب در سراسر جهان را نشان می‌دهد.

پیش‌ازاین در ماه مه، زمانی که در حدود ۳٬۰۱۵ دستگاه خودپرداز ارز دیجیتالی در سراسر جهان نصب و راه‌اندازی شد، سرعت نصب دستگاه‌های ATM بیش از ۵٫۸۸ خودپرداز بیت کوین در روز بود که امروزه به میزان ۶۶ درصد افزایش‌یافته و سرعت آن به ۸,۹۱ نصب در هر روز رسیده است. شرکت آمریکایی Genesis Coin و نیز شرکت اروپایی General Bytes به ترتیب ۳۳٫۶۹ و ۲۶٫۸۹ درصد از این خودپردازها را نصب و راه‌اندازی می‌کنند.

بر اساس گزارشات اخیر خریدوفروش ارزهای دیجیتال از طریق این خودپردازها افزایش یافته و این نوع کسب‌وکار علی‌رغم رکود قیمت‌ها برای تولیدکنندگان سودآور است. همچنین تولیدکنندگان از طریق ماشین‌های دوطرفه، گزینه‌های بیشتری برای مصرف‌کننده ارائه می‌دهند.

دستگاه‌های خودپرداز دو طرفه به مصرف‌کنندگان اجازه خریدوفروش ارزهای دیجیتالی را می‌دهند این در حالی است که خودپرداز یک طرفه صرفاً برای خرید ارز دیجیتال طراحی‌شده است. سهم بازار برای ماشین‌های دو طرفه نیز از ۳۵٫۳۲٪ به ۳۷٫۰۳٪ افزایش یافت، زیرا تولیدکنندگان با بهبود سخت‌افزارها از هر دو طرف این معامله درآمد کسب می‌کنند.

بیت کوین هنوز پادشاه است

نصب بیش از 3500 دستگاه خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان

داده‌ها نشان می‌دهد که بیت کوین همچنان ارز مسلط جهان است. حدود ۹۹٫۹ درصد از تمام دستگاه‌های نصب شده در سراسر جهان از بیت کوین پشتیبانی می‌کنند. درحالی‌که ۵۲٫۷ درصد از این دستگاه‌ها از آلت کوین‌ها که محبوب‌ترین آنها لایت کوین

با افزایش ماهانه تعداد خودپردازهای بیت کوین در سراسر جهان، آینده خوبی برای این صنعت پیش‌بینی می‌شود اما سؤال اصلی اینجاست که این چشم‌انداز چگونه تکامل میابد؟ چراکه این خودپردازها می‌توانند تبدیل به یک ابزار خوب برای پذیرش ارزهای دیجیتال باشند. اگرچه کارمزد آنها بالا است اما سهولت و راحتی را برای مصرف‌کننده فراهم می‌کند.

منبع:ccn
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version