سرمایکس
video thumb

افزایش تعداد خودپردازهای بیت کوین در روسیه

شمار خودپردازهای(ATM) بیت کوین در روسیه رو به افزایش است. تعداد ده خودپرداز از طریق یک شرکت استارت آپ محلی در پنج ناحیه از نووسیبیرسک(Novosibirsk) نصب و راه اندازی شد. شرکت دیگری هفته گذشته اعلام نمود که قصد دارد در این ماه اقدام به راه اندازی یکصد خودپرداز ارزهای رمز گذاری شده در هتلها و پایانه فرودگاه های مسکو نماید. در عین حال تنظیم کنندگان عنوان داشته اند که ارزهای رمز گذاری شده به این سرعت وجهه قانونی نخواهند یافت.

ده خودپرداز بیت کوین نووسیبریسک(Novosibirsk’s)

براساس گزارش آر بی سی(RBC)، اخیرا در نووسیبریسک، سومین شهر پرجمعیت روسیه، توسط استارت آپ محلی BBFpro تعداد ده خودپرداز یک سویه(one-way) بیت کوین نصب و راه اندازی شده است. به نقل از آنتون فریدل(Anton Friedel)، مدیر این شرکت، این دستگاه ها در پنج ناحیه این شهر شامل کالینیسکی(Kalininsky)، ژلزنودوروژنی(Zheleznodorozhny)، اوکتایبرسکی(Oktyabrsky)، لنینسکی(Leninsky) و کیروفسکی(Kirovsky) جای گرفتند.

او به این نشریه گفت:

“اکثر پایانه ها در فروشگاههایی قرار داده شده اند که نوشیدنی های بطری دار(bottled beverages) بفروش می رسانند. همه این ده دستگاه به گونه ای در مکان خود جای گرفته اند که همه شهروندان این فرصت را داشته باشند که سریعا و به سهولت به دستگاه های فروش بیت کوین دسترسی یابند.”

تیم او از ابتدا بر آن بود که این دستگاه ها را در مراکز بزرگ خرید جای دهد اما اجاره بهای این مراکز بسیار بالا بود. او همچنین خاطر نشان ساخت:

“مراکز خرید بزرگ اجاره بهایی را از ما طلب می کنند که پرداخت آن تقریبا برای ما بعنوان یک استارت آپ غیر ممکن است. این میزان اجاره بها برای یک مکان معادل پانزده تا بیست هزار روبل(۱۵-۲۰,۰۰۰ rubles) می باشد. در حالیکه در فروشگاه های فروش نوشیدنی ما تنها به ازای هر مکان ۲۰۰۰ روبل(۲,۰۰۰)می پردازیم.

او همچنین اعلام کرد که تیمی را بکار گرفته تا طی سه ماه به توسعه نرم افزار و نصب آن در پایانه ها بپردازند که هزینه این پروژه بالغ بر دو میلیون روبل می باشد. این دستگاه ها حق العملی(commission) معادل ۶ درصد را مطالبه می کنند. آر بی سی(RBC) به نقل از او عنوان داشت:

“ما این درصد اندک را در نظر گرفتیم چرا که در واقع بر تعداد زیاد مشتری حساب کرده ایم.”

به گفته وی در حال حاضر این استارت آپ(BBFpro) هیچ رقیبی در نووسیبیرسک(Novosibirsk) ندارد.

فریدا(Friede) اظهار نمود که قصد دارد شبکه خودپردازهای ارزهای رمز گذاری شده خود در نووسیبیرسک را در آینده نزدیک به نواحی مجاور بسط دهد. او در این خصوص به طور خاص از مناطق کمروو(Kemerovo)، کراسنویارسک(Krasnoyarsk)، بارنول(Barnaul) و ایرکوتسک(Irkutsk) نام برد. او همچنین اضافه نمود:

“علاوه بر این ما قصد داریم پایانه ای را راه اندازی کنیم که علاوه بر فروش ارزهای رمزگذاری شده، اقدام به خرید آن نیز بنماید و همچنین بر آن هستیم که فروش سایر ارزهای رمزگذاری شده را نیز آغاز کنیم.”

تعداد یکصد خودپرداز ارز های دیجیتال در مسکو راه اندازی خواهد شد.

رامبلر نیوز(Rambler News) هفته گذشته گزارش داد که از هم اکنون تا پایان سال تقریبا تعداد صد خودپرداز یکسویه ارزهای رمز گذاری شده در مسکو راه اندازی خواهد شد. به نقل از پاول پانوا(Pavel Panova)، مدیر شرکت اینوست کوین ۲۴(Investcoin24)، این خودپردازها از طریق این شرکت در سراسر مراکز شهر از قبیل هتل ها نصب خواهند شد. او همچنین خاطر نشان ساخت که در حال مذاکره با مالکان فرودگاه های روسیه جهت راه اندازی برخی واحدها در خروجی و ورودی های فرودگاه ها می باشد.

پانوا اذعان نمود که این دستگاه ها را می توان جهت فروش چهار نوع ارز رمز گذاری شده برنامه ریزی کرد. آنها همچنین می توانند توکن های عرضه اولیه سکه (ICO) را نیز بفروش برسانند. او در نشریه اینوو(Innov publication) عنوان نموده که در ابتدا حق العمل این دستگاه ها تنها معادل ۴ درصد خواهد بود.

براساس گزارش پست اینستاگرام آلکسی اُلین(Alexey Olin)، موسس بنیاد اینونچرر، شرکت اینوست کوین ۲۴ هفته گذشته یک دستگاه خودپرداز بیت کوین یک سویه را در رستوران وینتیج ۷۷(Vintage77) مسکو نصب نمود.

بنا به گفته ریانوستی(RIA Novosti)، رستوران دیگری در مسکو بنام والنوک(Valenok) که پرداخت از طریق بیت کوین را از ماه ژوئن(خرداد) پذیرفته است، اظهار داشته که چنانچه مشتریان درخواست کنند، یک دستگاه خودپرداز بیت کوین در محل رستوران نصب خواهد نمود.

عدم وجود قوانین نظارتی

علیرغم اینکه دولت  طی بیانیه ای عنوان داشته که دستگاه های خودپرداز ارز های رمزگذاری شده به این سرعت از وجهه قانونی برخوردار نخواهند شد، شمار این خود پردازها در روسیه رو به افزایش است. الکسی مویسیف(Alexei Moiseev)، معاون وزیر دارایی(Deputy Finance Minister)، ماه گذشته اذعان داشت که:

“واریز و پرداخت از طریق بیت کوین در روسیه از وجهه قانونی برخوردار نیست.”

این بیانیه طی جلسه ای ایراد شد که در آن تنظیم کنندگان(regulators) نتوانستند در خصوص چگونگی تنظیم ارزهای رمز گذاری به توافق نظر برسند، از این رو تصمیم گرفتند اجرای طرحهای خود جهت تنظیم پیش نویس یک چهارچوب قانونی برای ارزهای رمز گذاری شده را به سال آینده موکول کنند. با همه این تفاسیر بانک مرکزی بر این باور است که این نوع ارزها را نمی توان به عنوان جایگزین پول مورد استفاده قرار داد.

فریدل(Friedel) به آر بی سی(RBC) گفته است که امیدوار است از طریق تبلیغات دستگاه های خودپرداز بیت کوین خویش بتواند مشتری بیشتری جذب کند. او همچنین اذعان داشت با این وجود از آنجاییکه در حال حاضر ارزهای رمز گذاری شده از وجهه قانونی برخوردار نیست، بسیاری از پلتفرم های بزرگ از تبلیغ آنها اجتناب می ورزند. به علاوه او کماکان از چگونگی پرداخت مالیات در خصوص تجارت ارزهای رمز گذاری شده بی اطلاع می باشد و همچنین اظهار داشت:

“ما اسناد مالیاتی را به مقامات ارائه خواهیم نمود اما نمی دانیم آیا آنها این اسناد را خواهند پذیرفت؟”

آیا فکر می کنید روسیه اجازه خواهد داد که دستگاه های خودپرداز بیت کوین در سراسر کشور رشد و پیشرفت کنند؟ در قسمت نظرات ما را آگاه کنید

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version