سرمایکس
video thumb

مقدمه ای بر چگونگی تشخیص ICOهای جعلی، ۷ توصیه ی مهم برای تشخیص کلاهبرداران

اگر اخبار استارت آپ­ های را دنبال کرده باشید، حتماً شنیده ­اید که VC circuit با معرفی استارت آپ­ های عرضه ­ی اولیه ­ی سکه(Initial Coin Offerings) طوفانی به­ پا کرد. استارت آپ­ ها فقط در عرض ۶ ماه گذشته توانستند از طریق  ICO  ها، بیش از ۲ میلیارد(۶،۴۵۵،۴۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان) دلار درآمد کسب کنند.
۲ میلیارد دلار رقم بسیار بزرگی به نظر می­رسد. درست است؟
نه، این رقم در دنیای ICOها رقم بزرگی نیست!

شاید آسان ­ترین راه افزایش درآمد برای یک کارآفرین، غلبه بر تمامی تعصباتی باشد که معمولاً هنگام تلاش برای ورود به روش­های متفاوت سرمایه­ گذاری(funding) نظیر سرمایه­ گذاری مخاطره­ آمیز(Venture Capital) و سرمایه­ گذاری جمعی(Crowdfunding)، با آن­ها مواجه می ­شود باشد.
آنچه که شما نیاز دارید عبارت است از محصولی که مردم آن به آن علاقه داشته باشند، یک whitepaper (سندی که نقشه­ ی راه استارتاپ شما را تعیین ­کند) و سپس کسب ۲۰ میلیون دلار درآمد در ۳۰ ثانیه. (تعجب نکنید، بله شدنی است).

اما،انسان­ها تمایل دارند قوانین هر الگو و مدلی را دور بزنند

و ICOها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

اگر به دقت چشم­ انداز ICOها را دنبال کرده باشید باید با Empire Card  استارت آپ ICO
تحلیلگران بسیاری با توجه به بحث ­های موجود درباره­ ی پلتفرم­ های مختلف اعلام کردند که این ICO، جعلی است. اما این فقط یکی از چندین مواردی است که در آینده قرار است رونمایی شود (موارد جعلی).
و اگر شما هم مثل من واقعاً به سمت سرمایه ­گذاری در ICOها حرکت کرده­ اید باید برگه­ ای را که نشان می­دهد کدام ICOها مجاز و کدام جعلی هستند را نگهداری کنید.
اگر یک سرمایه ­گذار عادی یا تازه­ کار هستید، سرمایه­ گذاری در هر ICO ی جدید را به دقت بررسی کنید، در این مقاله ۷ توصیه­ ی مفید برای تشخیص و شناسایی ICOهای جعلی به شما ارائه می­شود.

نقشه­ ی راه(Roadmap)

مقدمه ای بر چگونگی تشخیص ICOهای جعلی، 7 توصیه ی مهم برای تشخیص کلاهبرداران

استارت آپ­ ها ذاتاً بلند پرواز هستند
اما، چگونه یک استارت آپ­ حدوداً ۶ ماهه برای درآمدزایی ۱ میلیون دلاری در سه ماه برنامه ­ریزی می­کند یا اینکه چگونه برخی استارت آپ­ ها عباراتی مانند “بدون ضرر، فقط سود”(No Loss, Only Profit) و “نسبت سود ۱۰٫۰۰۰%”(Profit Ratio) را در وب سایت خودشان درج می­کنند؟
به نظر مقداری مشکوک نیست؟
بله همینطور است.
هر استارت آپ­ی که برای درآمد ۱ میلیون دلاری در ۳ ماه برنامه ­ریزی می­ کند یا یک استارت آپ­ SaaS ای(Software-as-a-Service) که نرخ ریزش مشتری را هنگام انجام محاسبات صفر در نظر می­ گیرد یا اینچنین مواردی را در whitepaperشان ذکر می­ کنند، خودشان را کاندید بسیار مناسبی برای یک ICO جعلی معرفی می­ کنند.
شما باید بررسی جامع و کاملی بر روی اهدافتان داشته باشید و بدانید که استارت آپ­ ها چه برنامه ­ای برای بهره ­گیری از منابع مالی اختصاص داده شده به آن­ها دارند زیرا اگر از این موارد اطلاع نداشته باشید، استارت آپ­ های شیاد بسیاری وجود دارند که سر شما را کلاه می­گذارند.

مؤسسان(Founders) و مشاوران(Advisers)مقدمه ای بر چگونگی تشخیص ICOهای جعلی، 7 توصیه ی مهم برای تشخیص کلاهبرداران

مورد دیگری که در تمام ICOهای جعلی مشترک است این است که تصاویر افرادی که هیچ ارتباطی به پروژه ­ها ندارند را در سایت قرار می­دهند. در حال حاضر، به وب سایت Empire Token بروید و پروفایل اعضای آن را مشاهده کنید. آن­ها هیچ لینکی ارائه نکرده ­اند به همین دلیل می­توانید نام­ ها را کپی و در نوار جستجوی گوگل paste کنید و از این که چنین افرادی در لینکدین(Linkedin)، توئیتر(Twitter)، فیسبوک(Facebook) یا اینستاگرام(Instagram)، وجود خارجی ندارند شگفت زده شوید.
این مورد یک شاخص مهم است که نشان می­دهد این ICO جعلی است.
برای گرفتن تصمیمات درست و آگاهانه، این جستجو را برای هر ICO ای که می­خواهید در آن سرمایه ­گذاری کنید انجام دهید.

اعتبار مؤسسان(Founders’ Credibility)

فرض کنید مؤسسان برای تبلیغ محصول خودشان در رسانه ­های اجتماعی، بسیار فعال و پرتلاش هستند. اما اگر آن­ها نتوانند به آنچه در Whitepaperشان وعده داده اند عمل کنند چه می­شود؟
اینجا جایی است که شما وارد عمل می شوید. بدیهی است که هیچ راهی برای پیش­بینی موفقیت یک استارتاپ وجود ندارد، اما حداقل می­توانید با بررسی پروفایل آن­ها متوجه شوید که آیا آنچه این افراد در مورد خودشان بیان می­کنند درست است یا خیر و چه افرادی با آن­ها در ارتباط هستند، چه افرادی به آن­ها معرفی شده ­اند و غیره.
این فاکتور باید بسیار با اهمیت تلقی شود و اگر واقعاً مایل هستید از سرمایه­ گذاری خودتان سود ببرید این جستجو را انجام دهید.

کد DAMNمقدمه ای بر چگونگی تشخیص ICOهای جعلی، 7 توصیه ی مهم برای تشخیص کلاهبرداران

بیشتر استارت آپ­ هایی که ICOهای خودشان را پیشنهاد می ­دهند، منبع کدشان را بر روی سایت GitHub قرار می­دهند. قبل از سرمایه­ گذاری، به آنجا بروید و بررسی کنید که آیا واقعاً چیز خوبی است و یا ۵۰۰۰ خط کد عملاً با ارزشی برای ارائه ندارد.
اگر شما فرد فنی و واردی نیستید برای کمک گرفتن از یک دوست متخصص به قسمت help مراجعه کنید.
این بخش برای ارزیابی ICOها، بسیار مهم است.

Whitepaper

مقدمه ای بر چگونگی تشخیص ICOهای جعلی، 7 توصیه ی مهم برای تشخیص کلاهبرداران

بخش دیگر ارزیابی ICOها، کتابچه­ ی آن­ها که به whitepaper معروف است می­ باشد.
اگر تنها چیزی که در whitepaper می­بینید یک سری کلمات کلیدی نمایشی است که هیچ معنی نمی­ دهند، زمانش رسیده که آن صفحه را ببندید و مجدداً برای یافتن ICOی دیگری برای سرمایه­ گذاری جستجو کنید.

تالارهای گفتگوی آنلاین(Online Forums)

یکی از مواردی که هنگام بررسی نباید فراموش کنید این است که ببینید مردم درباره­ی ICO ای که میخواهید در آن سرمایه­ گذاری کنید چه می­گویند. اگر تردید دارید، می­توانید به سادگی یک سؤال در بخش پرسش این تالارها مطرح کنید و نظرات مردم را بپرسید.
تمام بحث­ های مطرح شده در این تالارها، شاخصه ­های مهمی برای بررسی اعتبار یک ICO می­ باشد.
می­توانید برای دریافت چنین اطلاعاتی به Bitcoin Talk یا Reddit مراجعه نمایید.
اما از این مطلب نیز آگاه باشید که افرادی هستند که حساب­های جعلی از Reddit یا BTC خریداری کرده­ اند

پول تضمینی توافقی(Compromised Escrow)مقدمه ای بر چگونگی تشخیص ICOهای جعلی، 7 توصیه ی مهم برای تشخیص کلاهبرداران

پول تضمینی، اساساً یک سرویس یا کیف پول است که سکه­ ها را برای مشتریان نگهداری می­ کند تا زمانی که یک معامله­ انجام شود. هنگامی که فروشنده کاری را برای مشتری به صورت کامل انجام می ­دهد هزینه ­ی آن را دریافت می­کند. اگر کار به صورت کامل انجام نشده باشد، پول به حساب مشتری برگشت داده می­ شود.
اطمینان حاصل کنید که استارت آپ از سرویس پول تضمینی استفاده می­کند و عدم استفاده از این سرویس، شاخص خوبی است برای تشخیص غیر معتبر بودن آن ICO است
در نهایت، باید گفت که این روش یک روش حرفه­ای برای تشخیص اعتبار یک ICO نیست اما از گزینه ­های مهم برای بررسی و اطمینان­ بخشی به شما برای سرمایه گذاری می­باشد.
مهم نیست که شما چقدر گوش به زنگ و هوشیار باشید زیرا افراد معدودی هستند که حتی سر افراد باهوش ­تر از شما را هم کلاه می ­گذارند اما با در نظر گرفتن این موارد در بازار احتمال تقلب یک ICO کاهش می­ یابد و در نهایت این احتمال به صفر می­رسد.

در سرمایه ­گذاری­ هایتان موفق باشید.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version