سرمایکس
video thumb

از محدودیت حسابها تا مسدود سازی کامل ایران توسط بیترکس

لیست عناوین این مطلب

حدود سه هفته پیش (۲۰ مهر ۹۶) برخی از حساب های سایت صرافی آمریکایی بیترکس ، بدون هیچگونه اخطاری مسدود و ارزهای کاربران مسدود شده بلوکه شد.

در ساعات اولیه این مسدود سازی ، بعضی از رسانه ها دلیل این کار را اجبار سایت برای احراز هویت و ارتقا حساب کاربرانی با حساب های بالا ۱۰۰۰ دلار اعلام کردند اما حتی کسانی که زیر ۱۰۰۰ دلار سرمایه داشتند هم مسدود شده بودند. مسدود سازی حساب ها روز به روز بیشتر شد تا اینکه تقریبا حساب تمام کاربران ایرانی مسدود شد. مسدود سازی شامل موارد اساسی مانند برداشت از حساب یا ترید می شد.

چند روز بعد شرکت بیترکس

متن بیانیه کامل شرکت Bittrex :

این بیانیه در خصوص تعلیق برخی از حساب های بیترکس منتشر شده است.

ما گهگاه به مدیریت بازبینی انطباق پرداخته و با دقت کار می کنیم تا خدمات و کاربرانمان را در مقابل آسیب ها محافظت نماییم. ما به عنوان بخشی از عملیات بازبینی انطباق برخی حسابها را بطور موقت تا زمان اتمام بازبینی معلق نموده ایم.  تعداد کل حسابهای معلق، مسدود یا ممنوع بسیار محدود است: کمتر از ۰٫۱ درصد کل حسابها در بیترکس . بیش از ۹۹٫۹ درصد حسابهای بیترکس تحت تاثیر این بازبینی واقع نشده اند.
هر گزارشی مبنی بر اینکه بیترکس در محاسبات خود اشتباه نموده یا تراکنش مبادله ای خود را بطور نادرست بکار برده یا دارای مشکلات امنیتی می باشد یا کوین های اندوخته کاربران را از دست داده یا افرادی را که در تلاش بودند جهت بحث در خصوص وضعیت حساب هایشان به اسلک ما دسترسی یابند، مسدود می کند، نادرست می باشد. ما متعهد هستیم که بیترکس را به یک شرکت مبادله ارز قدرتمند، امن و خوش برخورد تبدیل سازیم که افراد بتوانند در این شرکت بطور ایمن در اقتصاد ارزهای دیجیتال مشارکت نمایند. ما از مشتریان بسیار گرامی خود تقاضا داریم بردباری به خرج دهند و در مورد خودمان قصد داریم “آرام باشیم و ادامه دهیم”.

خبرها حاکی از آن است که چند روز پس از انتشار این بیانیه، محدودیت کاربران خارجی مسدود شده برداشته شده بود اما کاربران ایرانی هنوز با این مشکل مواجه بودند.

بستن آی پی کاربران ایرانی

در حالی که میلیون ها دلار سرمایه کاربران ایرانی در این سایت بلوکه شده است، امروز (۱۰ آیان ۹۶) سایت برای آی پی ایران به صورت کامل از دسترس خارج شد تا نگرانی ها از عدم بازگشت پول های بلوکه شده به بالاترین حد خود برسد.

از محدودیت حسابها تا مسدود سازی کامل ایران توسط بیترکس

در این راستا انجمن بلاک چین ایران در اطلاعیه ای به این موضوع واکنش نشان داد.

اطلاعیه انجمن بلاکچین ایران در مورد اقدامات غیر قانونی اخیر شرکت بیترکس

اعضاء محترم انجمن بلاکچین ایران
فعالان محترم صنعت بلاکچین ایران

با سلام

متاسفانه همانطور که مستحضرید چیزی نزدیک به ۲ هفته است که شرکت بیترکس اکانت های کاربرانی که از ایران وارد پلتفرم میشدند را مسدود کرده و سرنوشت سرمایه بسیاری از دوستان نامعلوم و چه بسا در خطر است .
ما در انجمن بلاک چین ایران و با همراهی کارشناسان کوینکس، در حال مشاوره با حقوقدانان بین المللی جهت پیدا کردن بهترین راه حل برای این موضوع هستیم و به کمک شما دوستان پیش تر از بیش نیازمندیم.
گزارشاتی وجود دارد که افراد دیگری از اقصی نقاط جهان وجود دارند که حساب های آنها هم تعلیق شده. بنا بر مشورتهای اخذ شده ازکارشناسان حقوق بین الملل برخی از تصمیماتی که برای سریع تر حل شدن این موضوع میتوان گرفت این است که :
۱ – نامه ای رسمی بعنوان شکواییه علیه سایت بیترکس تنظیم شود و در آن درخواست شود که اکانت های متضرر حق خروج یکپارچه دارایی خود را پیدا کنند. این نامه بهتر است توسط یک وکیل معتبر خارج از محدوده مرزی ایران به این شرکت تحویل داده شود .
۲ – این نامه توسط تمامی افراد متضرر امضا شود ( نام فرد + اکانت )
۳ – به یاد داشته باشیم در لحظه ی گشایش حساب بیترکس این حق را به خود داده که حساب ها به مدت نامعلوم توسط این شرکت مورد نظارت و کنترل قرار گیرد . اما این دلیل مناسبی برای رفتارهای اخیر این شرکت نیست و قابلیت پیگرد قضایی وجود دارد.
۴ – برای حل و فصل سریعتر موضوع . دوستان اگر ایمیل یا سند ارتباطی ای از بیترکس مبتنی بر غیر قانونی نبودن / بی مشکل بودن استفاده یوزر های ایرانی از اکسچنج بیترکس در اختیار دارند لطفا در اختیار انجمن بلاکچین ایران یا هماهنگ کننده ای که برای این موضوع مشخص می شود، قرار دهند .
باید به یاد داشته باشیم که بیترکس بر خلاف پولونیکس و سایر اکسچنج ها بدون هیچ اخطار قبلی این عمل را انجام داده و حقوق اولیه کاربر را زیر پا گذاشته است.
۵ – دوستان لطف کنند تا مدتی از باز کردن تاپیک جدید در توییتر/بیت کوین تاک / ردیت و سایر بورد های عمومی جلوگیری کنند. بالا بردن سطح توجه عمومی باعث بیشتر شدن فشار برای انجام عملیات KYC خواهد شد که به طولانی تر شدن /سخت تر شدن روند منجر خواهد شد.

با تشکر
انجمن بلاک چین ایران

همچنین در اعتراض به رفتار ناشایست بیترکس و پی گیری و باز پسگیری ارز های بلوکه شده کاربران ایرانی،میتوانید در سایت Bittrex.ir طومار را امضا کنید.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version