سرمایکس
video thumb

صرافی ها، پس از هک شدن خزانه ی کیف پول تِتر (Tether) و به سرقت رفتن ۳۰ میلیون دلار، معاملات USDT را متوقف کردند

شرکت حامی آلت کوینِ بحث برانگیز تِتِر، چند ساعت پس از متحمل شدن یک حمله ی سایبری ، اعلام کرد که هکر با به سرقت بردن بیش از ۳۰ میلیون دلار USDT پا به فرار گذاشته است. همچنین این شرکت اعلام کرد که گام هایی برای برطرف کردن این وضعیت برداشته شده است که از جمله این اقدامات مؤثر، یک هارد فورک موقتی و هدایت صرافی ها به متوقف کردن معاملات USDT است.

در اطلاعیه ی بسیار مهم صادر شده توسط تیم تِتر، اینگونه آمده است:

“دیروز، متوجه شدیم که به واسطه ی اقدام بدخواهانه ی یک مهاجم خارجی، وجوه به طور غیرقانونی و خارج از روال صحیح از خزانه ی کیف پول تتر برداشت شده است. ۳۰٫۹۵۰٫۰۱۰ دلار USDT در تاریخ ۱۹ نوامبر ۲۰۱۷( ۲۸ آبان ۱۳۹۶) از خزانه ی کیف پول تتر برداشت شده و به یک آدرس بیت کوین غیرمجاز ارسال شده است.”

تتر به عنوان عرضه کننده ی USDT، به هکر

“ما هیچ یک از توکن های به سرقت رفته را بازخرید نمی کنیم و در حال تلاش برای استرداد توکن ها هستیم تا از ورود آن ها به اکوسیستم گسترده تر، جلوگیری کنیم.”

صرافی ها، پس از هک شدن خزانه ی کیف پول تِتر (Tether) و به سرقت رفتن 30 میلیون دلار، معاملات USDT را متوقف کردند

فورک اضطراری

این شرکت، گام های بعدی خود را برای رسیدگی به این موضوع فهرست کرده است و از شرکای مالی تتر برای پشتیبانی از اقداماتش دعوت به عمل آورده تا از اختلال بیشتر در اکوسیستم جلوگیری شود. این اقدامات عبارتند از توقف موقتی سرویس back-end کیف پول tether.to، آغاز تحقیقات برای یافتن علت حمله تا از اقدامات مشابه در آینده جلوگیری شود و انجام فوری و اضطراری یک هارد فورک.
تیم فنی تتر اظهار داشته که آن ها در حال تهیه ی ساختارهای جدید Omni Core هستند.
Omni Core نرم افزار مورد استفاده توسط شرکای مالی تتر برای پشتیبانی از تراکنش ها، است که باید از هرگونه حرکت سکه های به سرقت رفته از آدرس مهاجم به جایی دیگر جلوگیری کند. این کار باعث تغییراتی هماهنگ و مورد توافق همگان، برای مشتریان فعلی خواهد شد، یعنی با این تغییرات، به شکل مؤثری یک هارد فورک موقتی انجام خواهد شد.

صرافی ها، پس از هک شدن خزانه ی کیف پول تِتر (Tether) و به سرقت رفتن 30 میلیون دلار، معاملات USDT را متوقف کردند

آیا جای نگرانی وجود ندارد؟

در نهایت، آن ها تلاش می کنند تا به کاربران مجدداً اطمینان خاطر دهند که در حال یافتن راه هایی هستند تا تتر بتواند مجدداً توکن های از کار افتاده را به چرخه ی طبیعی بازگردانده و هارد فورک مذکور را ساماندهی کند. همچنین این شرکت افزود:

عرضه ی تترها تحت تأثیر این حمله قرار نگرفته و تمام توکن های تتر کاملاً توسط دارایی های ذخیره شده ی تتر پشتیبانی می شوند.

برخی از صرافی ها در واکنش به این تحولات، به معامله گران خویش اطلاع دادند که در حال متوقف کردن معاملات USDT هستند. برای مثال Huobi.Pro و شریک آسیایی او OKEx و Hitbtc هر سه اعلام کردند که:

“ما به منظور تضمین ایمنی، با اقدامی فوری، سرویس های سپرده گذاری و برداشت USDT را متوقف می کنیم.”

معاملات تتر اهمیت ویژه ای به خصوص برای پلتفرم هایی دارد که نمی خواهند به نظر برسد در حال عرضه ی جفت ارز رمزنگاری شده/ فیات (به ویژه در کشورهایی، مانند چین، که این کار ممکن است موضوع حساسی باشد)، با استفاده از USDT به عنوان جایگزینی برای دلار هستند.

صرافی ها، پس از هک شدن خزانه ی کیف پول تِتر (Tether) و به سرقت رفتن 30 میلیون دلار، معاملات USDT را متوقف کردند

صرافی HitBTC

اطلاعیه بسیار مهم تتر

دیروز، متوجه شدیم که به واسطه ی اقدام بدخواهانه ی یک مهاجم خارجی، وجوه به طور غیرقانونی و خارج از روال صحیح از خزانه ی کیف پول تتر برداشته شده است. شرکای مالی تتر، باید اقدامی فوری انجام دهند، همانطور که در زیر بحث شده است، تا از اختلال بیشتر در اکوسیستم جلوگیری شود. ۳۰٫۹۵۰٫۰۱۰ دلار USDT در تاریخ ۱۹ نوامبر ۲۰۱۷( ۲۸ آبان ۱۳۹۶) از خزانه ی کیف پول

۱۶tg2RJuEPtZooy18Wxn2me2RhUdC94N7r

اگر از آدرس بالا، هرگونه توکن USDT ای برای شما رسید یا از هر آدرس پایین دست آن(از اینترنت به کاربر)، این توکن ها را دریافت کردید، آن ها را نپذیرید، زیرا آن ها علامت گذاری شده اند و قابل بازخرید توسط تتر نخواهند بود.

گام های زیر برای رسیدگی به این موضوع، اتخاذ شده است:

  1. سرویس back-end کیف پول موقتاً متوقف شده است. بررسی و تحقیق کامل در مورد علت حمله آغاز شده است تا از اقدامات مشابه در آینده جلوگیری شود.
  2. ما در حال تهیه ی ساختارهای جدید Omni Core برای جامعه هستیم. (Omni Core نرم افزار مورد استفاده توسط شرکای مالی تتر به منظور پشتیبانی از تراکنش های Omni Layer است). این ساختارها باید از هر گونه حرکت سکه ها از آدرس هکر به جایی دیگر، ممانعت به عمل آورند. ما مؤکداً از تمامی شرکای مالی تتر می خواهیم این نرم افزار را فوراً نصب کنند تا مانع وارد شدن سکه ها به اکوسیستم شویم. مجدداً خاطر نشان می شود، هر توکنی که از آدرس هکر بیاید، بازخرید نخواهد شد. بنابراین، تمام صرافی ها، کیف پول ها و دیگر شرکای مالی تتر باید، فوراً این نرم افزار را به منظور جلوگیری از ضرر و از دست رفتن سکه ها، نصب کنند، آدرس نرم افزار:

https://github.com/tetherto/omnicore/releases/tag/0.2.99.s

صرافی ها، پس از هک شدن خزانه ی کیف پول تِتر (Tether) و به سرقت رفتن 30 میلیون دلار، معاملات USDT را متوقف کردند

صرافی Houbi

توجه داشته باشید که این نرم افزار باعث تغییراتی هماهنگ و مورد توافق همگان برای مشتریان فعلی Omni Core خواهد شد یعنی با این تغییرات، به شکل مؤثری یک هارد فورک موقتی برای Omni Layer انجام خواهد شد. شرکای مالی که این ساختار را اجرا می کنند، هیچ توکن ارسالی از آدرس هکر را نمی پذیرند و از حرکت مجدد سکه ها از آدرس هکر به جای دیگر جلوگیری می کنند.

  1. ما در حال کار بر روی اساس و پایه ی(Omni Foundation) هستیم تا راه هایی را بیابیم که تتر بتواند مجدداً توکن های از کار افتاده را به چرخه ی طبیعی بازگردانده و هارد فورک ایجاد شده توسط نرم افزار مذکور را ساماندهی کند. هنگامی که ارتقاء این پروتکل، به طور کامل انجام شد، Omni Foundation، باینری های به روز رسانی شده را در اختیار تمام شرکای مالی قرار می دهد تا آن را نصب کنند. این ساختارها، جایگزین باینری های ارائه شده توسط to که در بالا ذکر شد خواهند شد. پس از آن که این پروتکل به حالت Omni Layer (چند لایه ای) ارتقاء پیدا کرد و آماده ی استفاده شد، تتر توکن های به سرقت رفته را دوباره به چرخه‌ی طبیعی بازگردانده و آن ها را به خزانه باز می گرداند.

صرافی ها، پس از هک شدن خزانه ی کیف پول تِتر (Tether) و به سرقت رفتن 30 میلیون دلار، معاملات USDT را متوقف کردند

صرافی Okex

عرضه ی تترها تحت تأثیر این حمله قرار نگرفته و تمام توکن های تتر کاملاً به وسیله ی دارایی های ذخیره شده در تتر پشتیبانی می شوند. فقط توکن هایی بازخرید نخواهند شد که جزء توکن های به سرقت رفته ی دیروز از خزانه ی تتر باشند. پس از آن که ویژگی های بهبود یافته ی پروتکل Omni Layer ارتقاء یافته و آماده ی استفاده شدند، این توکن ها به خزانه بازگردانده خواهند شد.
ما به روز رسانی های بیشتری را در اختیار شما قرار می دهیم و از صبر، درک و پشتیبانی جامعه تشکر می کنیم، ما در حال کار برای برطرف کردن این وضعیت به بهترین شیوه ی ممکن که به نفع همه باشد هستیم.

شما در اینباره چه فکر میکنید؟ آیا این یک اتفاق غیر قابل قبول است یا میتواند به عنوان یک تجربه و اتفاق مثبت از آن یاد کرد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید

منبع۱: news.bitcoin
منبع۲: tether.to
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version