سرمایکس
video thumb

کارآموز سابق اسپیس ایکس: شاید ایلان ماسک سازنده بیت کوین باشد

لیست عناوین این مطلب

سازنده‌ی حقیقی بیت‌کوین چه کسی است؟ آیا این امکان وجود دارد که مدیرعامل شرکت تسلا و اسپیس‌ایکس سازنده‌ی بزرگ‌ترین ارز دیجیتال یعنی بیت‌کوین

این روزها ارزش بیت‌کوین به بیش از ۱۰ هزار دلار رسیده است و یکی از سإال‌های رازآلودی که همیشه در مورد آن وجود دارد این است که دقیقا چه کسی این ارز رمزگذاری شده

ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود. ساحیل گوپتا که خودش را به‌عنوان کارآموز سابق مهندسی نرم‌افزار شرکت اسپیس‌ایکس معرفی کرده، مقاله‌ای در سایت Medium منتشر کرده است. او در این مقاله نوشته است که احتمالا ساتوشی ناکاموتو کسی نیست جز ایلان ماسک.

Elon Musk

حتما برایتان سؤال پیش آمده است که گوپتا با چه مدرکی چنین حرفی زده است؟ البته هنوز هیچ مدرک معتبری برای اثبات این گفته وجود ندارد؛ اما حرفهایش منطقی به نظر می‌رسند. نسخه‌ی اصلی مقاله‌ی بیت‌کوین در سال ۲۰۰۸ توسط شخصی نوشته شد که درک عمیقی از اقتصاد و ارزهای رمزنگاری شده داشت و طبق گفته‌ی گوپتا، ایلان ماسک در این مباحث دانش بالایی دارد. ایلان ماسک همچنین در برنامه‌نویسی به زبان ++C استاد است و بیت‌کوین نیز با همین زبان برنامه‌نویسی شده است.

گوپتا همچنین نوشته است: «ایلان یک شخص خودآموخته است و دانش بالایی در مورد موضوعات مختلف دارد. او بارها و بارها از طریق کتاب خواندن دست به نوآوری در حوزه‌های مختلف زده است. او به همین شکل راکت و هایپرلوپ را اختراع کرده است و این احتمال وجود دارد که بیت‌کوین را نیز او به وجود آورده باشد.» گوپتا در ادامه‌ی مقاله‌ی خود به توییت سال ۲۰۱۴ ایلان ماسک اشاره و از آن به‌عنوان یک سرنخ یاد می‌کند. متن توییت که خطاب به X4NWO@ نوشته شده این‌چنین است:

 

خب حالا که ساتوشی ناکاموتو پیدا شده، حدس می‌زنم که پرونده مختومه است…

 

بیش از این جایی برای ادامه دادن بحث باقی نمی‌ماند؛ اما فرضیه‌ی جالبی به نظر می‌رسد. شما چه فکر می‌کنید؟ آیا ایلان ماسک مخترع بیت‌کوین است؟ نظر خودتان را با ما در میان بگذارید.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version