سرمایکس
sarmayex Coin icon

پیتزا بزن، بیت کوین ببر!

شروع بازی
video thumb

کیف پول ریپل (XRP)

در مورد کیف پول ریپل (Ripple

 

 

ابتدا به لینک گیت هاب زیر بروید و از قسمت مشخص شده، فایل زیپ شده رو دانلود کرده؛ سپس این فایل را از طریق یک فلش بدون ویروس و مطمئن، به یک کامپیوتری که در حالت ایده آل فقط شامل لینوکس و یا ویندوز و همچنین آفلاین بوده و به اینترنت متصل نباشد، انتقال دهید.

حال فایل index.html  را در مرورگر کامپیوتر آفلاین (به غیر از مرورگر safari ) که مطمئن هستید هیچ گونه ویروس و تروجانی ندارد باز کنید. سپس از قسمت سربرگ Identity گزینه Generate Identity را انتخاب کنید.

در این حالت کلید عمومی یا همان آدرسی که دیگران می توانند به آن آدرس برای شما ریپل بفرستند داده می شود که معمولا شروع آن با حرف r است،آن را حتما سیو کنید! حال اگر روی گزینه show/hide secret  کلیک کنید به شما secret key  یا همان کلید خصوصی ارائه می گردد که معمولا با حرف s شروع می شود.

مراقب باشید که به هیچ عنوان کسی نباید  secret key  شما را ببیند و آن را در جایی مطمئن و به دور از دسترس افراد و به صورت محفوظ نگهداری کنید! در آخر اکیدا توصیه می شود “سکرت کی” خودتان را encrypt یارمز گذاری کنید. برای اینکار باید روی گزینه encrypt secret کلیک کنید

حال در قسمت passphrase  یک رمز قوی شامل اعداد و حروف بزرگ و کوچک و نشانه ها که جای دیگر هم استفاده نکرده اید، وارد کنید و حتما آن را در جای امنی یادداشت کنید.

بعد از تایید، دوباره ی رمز، روی گزینه encrypt  کلیک کنید.

می بینید که یک باکس باز شده و secret key  را بصورت رمزگذاری که انجام دادید به شما نشان می دهد، encrypted secret  خودتان را در یک جای امن ذخیره کنید!  برخلافsecret key  که مستقیما قابل استفاده است و بکار گیری آن به دلیل امکان هک و لو رفتن، ریسک بالایی دارد،”انکریپت سکرت” منحصرا بوسیله passphrase  که در قسمت قبل انتخاب کردید، قابل استفاده است! بنابراین همانطور که اشاره شد حتما به جای secret key از encrypted secret  استفاده کنید.

اکنون شما کیف پول ریپل

 در مرحله بعد باید آدرس کیف پولتان رو فعال کنید. به دلیل سیاست های خاص شرکت ریپل، هر آدرس در ابتدا باید بوسیله انتقال ۲۰  ریپل فعال شود که این ۲۰  ریپل هم اجازه خروج نداشته و در آن آدرس قفل می شود، البته شاید در آینده با افزایش ارزش ریپل مقدارش کمتر شود. پس به دلیل به صرفه نبودن نمی توان آدرس های مختلف زیادی ایجاد کرد و درون هر آدرس مقداری کمی ریپل ریخت، بنابراین همان یک آدرس کافی ست!

از صرافی بیت فاینکس یا hitbtc  یا هر صرافی دیگری که با ایران مشکلی نداشته باشد ۲۰  ریپل خریداری کنید؛ البته حداقل انتقال ریپل در سایت بیت فاینکس ۲۵  ریپل می باشد، پس به این نکته هم دقت کنید.

و حالا آن را به آدرسی که ایجاد کرده اید و با حرف r شروع شده بود انتقال دهید (قسمت tag  خالی باشد)، به احتمال زیاد آدرس شما بعد از مدت زمانی فعال خواهد شد، چون صرافی ها پس از سپری شدن مدتی، واریز را انجام می دهند، البته در خود سیستم ریپل سرعت تراکنش ها به چند ثانیه هم نمی کشد!

در مرحله بعد دوباره “Minimalist Ripple Client”

را در مرورگر دستگاه آنلاین خود باز کرده و در قسمت Identity  در بالای برنامه در قسمت secret باید encrypted secret (کلید خصوصی رمزگذاری شده) رو وارد کنید و بعد روی گزینه Set Identity کلیک کنید.

7 how to create a ripple wallet کیف پول ریپل (XRP)

اکنون رمز خود را در قسمت  passphrase  وارد کرده و روی گزینه decrypt  کلیک کنید، خواهید دید که آدرس شما در بالای سربرگ نمایش داده می شود.

در مرحله بعد باید به شبکه بلاکچین ریپل متصل شویم، در این مرحله در قسمت connect  روی گزینه connect to ripple  کلیک کنید. توجه شود در این مرحله با “ای پی” ایران به شبکه ریپل متصل نمی شود و به همین دلیل باید از “وی پ ان” یا “وی پ اس” مطمئن استفاده کنید.

8 how to create a ripple wallet کیف پول ریپل (XRP)

اگر همه چیز به درستی انجام شده باشد باید یک جعبه پنجره در صفحه نمایش با پیام success ظاهر شود.

در مرحله بعد در قسمت account details  روی گزینه use current identity کلیک کنید تا آدرس شما در قسمت account  بارگیری شود،حال روی گزینه view info  کلیک کنید، در نتیجه پنجره ای به شکل زیر ظاهر می شود که اطلاعات آدرس شما را نمایش می دهد.

شگفت زده نشوید اگر بالانس شما را بالای ۲۰  میلیون ریپل زده باشد! چون هر ریپل به صورت یک میلیون ریپل نمایش داده می شود.

تبریک! حالا شما کیف پول ریپل متعلق به خودتان را دارید!

نکته مهم: فراموش نکنید که بعد از اتمام کار، مرورگر ویندوز خودتان رو ببندید و در حالت ایده آل cache  مرورگر خودتان را هم پاک کنید.

حالا برای جابجایی و خرج کردن ریپل ها باید از قسمت send payment  کمک بگیرید البته اگر اتصال خودتان رو قطع کرده اید باید مرحله سوم کار را دوباره تکرار کنید و به شبکه ریپل متصل شوید.

در قسمت amount  مقدار ریپلی را که می خواهید انتقال دهید مشخص کنید و در قسمت destination  آدرس ریپل مقصد را وارد کنید و تیک گزینه direct xrp→xrp  رو زده تا در قسمت currency  علامت XRP  ظاهر شود.حال تیک گزینه use optional fields  را نیز بزنید و tag  آدرس مقصد را در قسمت destination tag  وارد کنید، چون تمام اکسچنج ها تقریبا این تگ را برای شناسایی انتقال شما ارائه می دهند، و اگر تگ را وارد نکنید به احتمال زیاد ریپل انتقال داده شما گم خواهد شد!  پس مراقب باشید.

حالا یکبار دیگر همه گزینه ها رو کنترل کرده و روی گزینه send  کلیک کنید. در این هنگام پیام success  روی صفحه می شود و XRP  شما در عرض چند ثانیه به مقصد می رسد! می توانید از این سایت ها برای پیگیری تراکنش خودتان کمک بگیرید:

https://xrpcharts.ripple.com/#/graph/

https://bithomp.com/explorer/

توجه کنید که مسئولیت استفاده از این کیف پول به عهده خودتان است و حتما همه موارد امنیتی را رعایت کنید، این کیف پول بصورت “اپن سورس” بوده که کد آن در گیت هاب قابل مشاهده است و در خود فروم تخصصی ریپل نیز معرفی شده و تا کنون مشکلی نداشته است. امیدوارم این مقاله در مورد کیف پول ریپل کمک کننده باشد.

توجه!

ارزجو هیچ توصیه ای مبنی بر تایید یا رد سرویس های ارائه دهنده کیف پول به کاربران ندارد و هرگونه مسئولیت ناشی از حوادثی که منجر به از دست رفتن سرمایه در این گونه سرویس ها می شود را از خود سلب می کند. لطفا با آگاهی و دقت کافی اقدام به استفاده از این سرویس ها نمایید و در صورت نیاز، با افراد مطلع مشورت نمایید.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version