سرمایکس
video thumb

دو روباتی که در افزایش یکباره ارزش بیت‌کوین در سال ۲۰۱۳ نقش داشتند

لیست عناوین این مطلب

حتما در جریان هستید که در یک یا دو ماه اخیر قیمت بیتکوین نوسانات شدیدی را تجربه کرده و این سوال را در ذهن بسیاری به وجود آورده که آیا می توان به ارزهای دیجیتال اعتماد نمود یا خیر.

در همین راستا اخیرا سه محقق مقاله ای جالب تحت عنوان «دستکاری اکوسیستم بیت‌کوین» را در مورد اعمال نفوذ روی ارزش این پول رمزپایه منتشر کرده اند و در آن تشریح نموده اند که ارزش آن تا چه اندازه تحت تاثیر بازیگران بد است. همزمان با نوسانات شدید ارزش این پول رمز پایه، بر بسیاری محرز گردید که حداکثر یک یا دو نفر هستند که این ارزش را تعیین می کنند و به عبارتی بر آن اثر می گذارند.

در تایید همین گمانه زنی نیز این سه محقق در گزارش خود آورده اند:

این مقاله به بررسی و تحلیل اثر فعالیت های تجاری مشکوک روی کسب و کار Mt. Gox (که در زمینه داد و ستد بیت‌کوین

تیم محققان همچنین به شواهد متعددی دست یافتند که نشان می داد دستکاری در قیمت بیتکوین صرفا به خاطر کوچک بودن بازار ارزهای دیجیتالی

دو روباتی که در افزایش یکباره ارزش بیت‌کوین در سال 2013 نقش داشتند

مارکوس و ویلی

حالا مشخص شده که دستکاری در ارزش بیتکوین توسط دو ربات به نام های مارکوس و ویلی انجام شده که به ظاهر معاملاتشان به لحاظ قانونی بدون مشکل بوده اما بیتکوین هایی که برای این منظور به کار می بردند به خودشان تعلق نداشته است. در زمان هک شدن بازار داد و ستد Mt. Gox ظاهرا تعدادی از این ربات ها توانسته اند معاملاتی ساختگی را رقم بزنند و با دستکاری قیمت بیتکوین چندین میلیون دلار را صاحب شوند.

حجم معاملاتی که به صورت علنی اعلام شد در Mt. Gox انجام گرفته، موارد ساختگی را هم شامل می شد و این تصور را در اذهان عمومی به وجود می آورد که معاملات کلانی در حال انجام است. البته با استناد به گزارش این سه محقق حتی با نادیده گرفتن معاملات جعلی باز هم متوسط حجم معاملات در تمامی بازارهای داد و ستد بیتکوین در زمان هایی که ربات های مذکور فعالیت می کرده اند بالا بوده.

با در نظر داشتن آنچه گفته شد ایرادی که به بیتکوین وارد می شود کاملا روشن و آشکار است: اگر این پول مجازی

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version