video thumb

چگونه می‌توان ارز رمزنگاری‌شده‌ی ارزشمند بعدی را یافت؟

هرچند سرمایه‌گذاری روی ارزهای رمزنگاری شده

بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین و چند ارز رمزنگاری‌شده‌ی مشهور دیگر، اولین سرمایه‌گذاران خود را در مدتی کوتاه بسیار ثروتمند کردند و اگر ارزش آن‌ها با همین شتاب افزایش پیدا کند، شاید سرمایه‌گذاران دیگری را هم به این لیست اضافه کنند.

اما این امر زیاد محتمل نیست. این سرمایه‌گذاری‌ه

اریک پیکه، استاد دانشگاه KEDGE نقل‌قول نسبتاً مشهوری در مورد مبانی بیت کوین دارد که می‌توان آن را به سایر ارزهای دیجیتالی

بیت کوین برخی از ویژگی‌ها و خواص یک پول را داراست، بااین‌حال حتی به‌عنوان یک آیتم جمع آوری و کلکسیونی، از هیچ ارزش ذاتی برخوردار نیست، زیرا اصلاً ملموس نیست. از طرف دیگر نمی‌توان آن را یک دارایی شبیه سهام یا اوراق قرضه دانست، زیرا بازدهی مشابهی ندارد. تنها ارزش سرمایه‌ای بیت کوین، نزد افرادی محفوظ است که مالک این سکه‌ها هستند. این دارایی هیچ پشتوانه‌ای ندارد.

(توجه کنید که سرمایه‌گذاری در سکه‌های رمزنگاری‌شده یا توکن‌ها، بسیار سوداگرانه و ریسک‌پذیر است و فقط افرادی باید به وارد این عرصه شوند که آماده‌اند همه‌ی سرمایه‌ی خود را از دست بدهند.)

ارزهای رمزنگاری شده
ارزهای رمزنگاری شده

بااین‌حال آنالیزهای مالی و علوم رفتاری، چند نکته‌ی کاربردی را برای بررسی و غربال ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند:

۱- به دنبال معامله‌ی ارزهایی باشید که زیر یک دلار قیمت دارند. این توصیه به دو دلیل اهمیت زیادی دارد. اول اینکه قیمت زیر یک دلار، این توهم را به وجود می‌آورد که سکه‌ی مذکور کم‌ارزش است، به‌خصوص برای سرمایه‌گذارانی که منابع مالی زیادی در اختیار ندارند. دوم اینکه ارقام کوچک‌تر، به‌راحتی می‌توانند دو یا سه برابر شوند و اگر طی شرایطی با هایپ (افزایش ناگهانی قیمت) هم روبرو شوند، دقیقاً شاهد یک آبشار پول خواهیم بود. این اتفاق درست شبیه سودهای نجومی است که از تجارت ارزهای دیجیتال اولیه حاصل شد. همان‌طور که شاهد بودیم RubleBit که با ارزش ۰.۰۳۸ معامله می‌شد، تنها طی هفت روز ۵۵۲ درصد افزایش قیمت داشت یا ارز CYDER که به یک افزایش ۷۴۱۲ درصدی دست‌یافت.

۲- وب‌سایت‌های مختلف ارزهای رمزنگاری‌ شده را بررسی کنید تا متوجه شوید کدام سکه، نویدبخش آینده‌ی بهتری است و پتانسیل کدام‌یک برای تبدیل‌شدن به یک ارز معاملاتی بیشتر است. با استفاده از تئوری کمی پول (نظریه‌ای که می‌گوید تغییر قیمت‌ها، به عرضه‌ی پول بستگی دارد) می‌توانید ارزش ذاتی هر سکه را برآورد کنید.

۳- وب‌سایت ردایت (Reddit) را چک کنید و ببنید کدام سکه‌ها، از یک گروه دنبال کنندگان برخوردارند. انجمن‌های ردایت، گروه‌های سرمایه‌گذاران و اولین استقبال‌کنندگان از یک ارز را شامل می‌شوند. گرچه این گروه‌ها کوچک هستند، ولی به افزایش شهرت و آوازه‌ی ارزها کمک می‌کنند که باعث می‌شود اولین موج افزایش تقاضا، به وجود بیاید. ازآنجاکه عرضه‌ی سکه‌ها ثابت است، افزایش تقاضا به معنی بالا رفتن قیمت آن‌ها است.

۴- بجای اینکه به دنبال ارزهایی باشید که از ماکزیمم عرضه برخوردارند، ارزهایی را جستجو کنید که گردش بیشتری دارند. دلیل آن‌هم واضح است: قیمت پول‌های رمزنگاری‌شده با افزایش تقاضا بالا می‌رود و عرضه‌ی آن‌ها، نقش زیادی در نوسانات ارزشی بازی نمی‌کند.

۵- نمودارهای حجم – قیمت ارزهای رمزنگاری‌ شده را بررسی کنید. شما می‌توانید با کمک نمودارها، شتاب قیمت و رشد حجم یک ارز را بسنجید، زیرا این چارت‌ها به‌نوعی سیر حرکت ارزها را تائید می‌کنند.

البته همه‌ی این نکات، باید بااحتیاط و دقت زیاد مورداستفاده قرار بگیرند. به یاد داشته باشید که سرمایه‌گذاری روی هایپ (بجای اصول ارزشی) خطرناک است، زیرا زمانی که هایپ از بین برود، سکه‌ها تقریباً بی‌ارزش می‌شوند.

 

اگر قصد خرید و فروش و سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتالی را دارید سایت ارزجو را از دست ندهید و قیمت های لحظه ای و مناسب را در سایت Arzjoo.com مشاهده کنید.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ