سرمایکس
sarmayex Coin icon

استیکینگ سرمایکس راه‌اندازی شد

sarmayex Coin icon اطلاعات بیشتر
video thumb

CFTC و روند صدور گواهینامه قراردادهای آتی رمزارز ها

به گزارش ارزجو به نقل از خبرگزاری BitcoinMagazine، پنج هفته ی پیش کمیسیون معاملات قراردادهای آتی کالایی آمریکا( CFTC ) طی بیانیه ای اعلام کرد که سه صرافی محصولات فرعی بیت کوین مورد تایید خودشان را داشته اند. به دنبال واکنش هایی از سوی انجمن صنایع قراردادهای آتی (FIA) و CFTC دو جلسه کمیسیون برای بحث بر سر موضوعات این چنینی، برگزار شد:  بازنگری فرآیند خود تاییدی، مراحل و کنترل های عملیاتی، فهرست بندی و معامله بر سر قراردادهای آتی ارزهای دیجیتال.

این خبرها دقیقا بلافاصله پس از انتشار بیانیه های مستقل SEC و NASAA مطرح شد. در این بیانیه ها ابراز نگرانی هایی پیرامون سهم تنظیم کننده ها (رگولاتورها) در رمزارزها ، ICO ها و سایر محصولات سرمایه گذاری مربوط به رمزارزها، صورت گرفته بود.

 

برگزاری جلسات و موضوعات آن ها

اولین دیدار که در تاریخ ۲۳ ژانویه ۲۰۱۸ برگزار می گردد، جلسه ی کمیته ی مشورتی فناوری (TAC) می باشد.

سر فصل موضوعات این دیدار عبارتند از : ” کشف سرفصل ها و مشکلات در بر گیرنده ی فناوری مالی در بازارهای تنظیم شده ی CFTC، که به طور بالقوه شامل بلاکچین/DLT می باشد، استاندارد سازی داده ها، تجارت بر مبنای الگوریتم و تجزیه و تحلیل، ارزهای مجازی، امنیت سایبری و فناوری تنظیم”.

شایان ذکر است که این دیدار به روی عموم باز بوده و توسط سران CFTC در واشنگتن دی سی برگزار خواهد شد. یک وب کست از این جلسه نیز در دسترس همگان قرار خواهد گرفت.

دومین قرار ملاقات نیز ۳۱ ژانویه ۲۰۱۸ خواهد بود. این جلسه با همراهی کمیته ی مشورتی خطرات بازار (MRAC) برگزار شده و شرکت در آن برای عموم مردم آزاد است. برای افرادی که به هر دلیل نتوانند در این جلسه شرکت کنند هم یک فایل وب کست در دسترس قرار می گیرد تا دورادور بتوانند ناظر بر جلسه باشند.

هدف از برقراری این جلسه ی کمیسیون، بحث و گفت و گو بر سر روند قانونی و نظارتی فهرست بندی محصولات جدید در CFTC، بازارهای قرارداد معین و تنظیم شده(DCMs)  و نیز و جابجایی تسهیلات اجرایی از طریق خود  تاییدی می باشد.

اهداف CFTC و مزایای برگزاری از این جلسات

رئیس CFTC آقای Rostin Behnam اظهار نمود:

گسترش سریع محصولات فناوری مالی از جمله ارزهای رمزنگاری شده، و تقاضای کشف قیمت های جدید و ابزارهای مدیریت ریسک، CFTC را بر آن داشته تا با استفاده از اختیار و تخصص خود در این زمینه، از مسئولیت پذیری بازارهای تحت نظارت خود و هم چنین قرارداشتن این بازارها در چارچوب نظارتی مناسب، اطمینان حاصل کند.

وی افزود: ” من بر این باورم که اکنون زمان مناسبی برای MRAC است تا درباره ی راهبرد فرآیند خود تاییدی CFTC در بازار امروزی، بحث و گفت و گو کند. بازاری که به سرعت در حال رشد بوده و بر فناوری تکیه دارد”.

سایر ناظران می بایست این نشست ها را به عنوان تلاشی از جانب CFTC برای توسعه حیطه اختیارات خود با اصلاح فرآیند “خود تاییدی” ببینند؛ یا اینکه از تلاش CFTC با توجه به افزایش نظارت بر ارز های رمزنگاری شده، برای برداشتن گامی مهم در این راستا، استقبال کنند.

به نظر می رسد CFTC نگرانی های FIA، SEC و NASAA را شنیده و در حال برنامه ریزی برای برخورد سریع با آن است.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version