video thumb

اجرا بخش اول نقشه راه “شاردینگ” اتریوم

این تکنولوژی که تحت عنوان sharding شناخته می شود، در تلاش است تا داده های بلاکچین اتریوم

الگوی Sharding

Sharding  به طور خلاصه و در یک تعریف ساده، یک الگوی تقسیم اطلاعات بر روی چندین سرور است، بدین صورت که پایگاه داده های بزرگ به پایگاه های کوچکتر تقسیم می شود که هدف از آن، سرعت بالاتر، مدیریت آسان تر، افزایش مقیاس پذیری، بالا بردن کارایی و نیاز به نود های کمتر برای تایید یک تراکنش می باشد.

ethereum sharding road starts 390x195 بخش اول نقشه راه شاردینگ (Sharding) اتریوم، در مرحله اجرا

 Vitalik Buterin در یک نشست مشترک بین توسعه دهندگان عنوان کرد: “می توانم بگویم که بخش اول از فاز اول این عملیات به پایان رسیده است.”

به گزارش ارز جو و به نقل از پایگاه خبری Coindesk، Buterin با اشاره به یک “مشخصه اصلی”  که در Github منتشر شده است، عنوان کرد:

“از لحاظ تئوری، این یک مشخصه خوب sharding برای نشان دادن حداقل کاربرد آن می باشد.”

مراحل بعدی نقشه راه اتریوم

اتریوم، برای همراهی با محبوبیت رو به افزایش پلتفرم خود که موجب کندتر شدن زمان انجام تراکنش و بالا رفتن هزینه فرآیند ها شده است، تحت فشار قرار دارد. در واقع این ازدحام و تراکم، برخی پروژه های مبتنی بر توکن ها را به سمت ایجاد بلاکچین های دیگری همچون Stellar سوق داده است.

Buterin به این نکته اشاره کرد که فاز بعدی از طرح پیشنهادی ۴ مرحله ای مقیاس پذیری، در ظرف مدت کمی بیش از یک ماه تکمیل خواهد شد. او اضافه کرد که کارکرد این توسعه، احتمالا حول کاربرانstateless”” خواهد بود؛ که نوعی نرم افزار اتریوم است که نیازی به پردازش کامل سابقه این پلتفرم ندارد. ( stateless یک پروتکل ارتباطی است که در آن هیچ اطلاعاتی از ارسال کننده و دریافت کننده حفظ نمی شود؛ HTTP  نیز نمونه ای از این پروتکل می باشد.)

بنیان گذار ehereum عنوان کرد: “از آن به بعد قصد داریم از لحاظ عملکرد، آن را در یک نوع شبکه تست، مورد آزمایش قرار دهیم.”

ضمنا در این نشست، او خبر پروتکل جدید اجماع اتریوم به نام Casper را که هم اکنون در حال آزمایش است را بازتاب داد.

وقفه در ادامه راه

بنا بر جزئیات منتشر شده توسط CoinDesk، آزمایش مذکور، به دلیل مسائل مربوط به نرم افزار آماده سازی شبکه آن، با مشکل مواجه شده است. با این حال Buterin عنوان کرده است که به رغم مشکلات، ذات پروژه خوب و به تعبیر خود وی، کاملا موفق می باشد.

ولی با در نظر گرفتن تطابق کدی که برای کاربران نرم افزار های مختلف اتریوم لازم است انجام شود، او اذعان کرد:

“در حال حاضر انجام این کار در اولویت خیلی بالایی قرار ندارد.”

قیمت های لحظه ای انواع ارزهای دیجیتالی را می توانید در سایت arzjoo.com مشاهده کنید.
جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ