سرمایکس
sarmayex Coin icon

پیتزا بزن، بیت کوین ببر!

شروع بازی
video thumb

شرکت CME در مقابل بازار ارزهای دیجیتال احتیاط می کند

CME و CBOE

گروه بازرگانی شیکاگو یا Chicago Mercantile Exchange یا به اختصار CME، شرکتی مستقر در شیکاگوست که فرصت و فضا را برای معامله با قرارداد های آتی و گزینه ها فراهم می کند و بر اجرای قوانین تجاری، جمع آوری و انتشار اطلاعات بازار و شفافیت و امنیت کار در این مکانیسم نظارت دارد.

بازار گزینه های شیکاگو یا Chicago Board Options Exchange نیز که در سال ۱۹۷۳ تاسیس شده است، به عنوان بزرگترین بازار های گزینه های معاملات و قرارداد های آتی در زمینه اوراق بهادار، شاخص ها و محصولات پولی و مالی فعالیت دارد.

2 cme is conservative about cryptocurrency 390x218 موضع محتاطانه CME در برابر قرارداد های آتی رمزارز ها نظرات دو شرکت بزرگ CME و Cboe

به گزارش ارز جو و به نقل از پایگاه خبری Bloomberg، در ماه دسامبر  یعنی یک هفته پس از ورود Cboe به بازار رمزارز ها، این شرکت ارائه ی قرارداد های آتی بیت کوین را اعلام کرد.

به گفته ی آقای Terry Duffy مدیر عامل شرکت CME، بازار ارز های دیجیتال

او روز پنج شنبه طی مصاحبه ای در دفتر مرکزی خبرگزاری Bloomberg در نیویورک اظهار کرد که مایل به سرمایه گذاری بر روی طرح هایی که پتانسیل صدمه به اعتبار شرکت CME را دارند، نیست.

وی همچنین عنوان کرد:

“باید بگویم که لازم است شما به طور خودکار وظیفه ی خود را انجام داده و به تهیه یک لیست از  کسانی که در این مورد غیر مسئولانه برخورد می کنند تهیه کنید.” او افزایش آگاهی در این زمینه را یک ضرورت دانست.

موضع بی باکانه ی Cboe

cme is conservative about cryptocurrency 330x220 موضع محتاطانه CME در برابر قرارداد های آتی رمزارز ها

Chris Concannon، مسئول ارشد اجرایی و رئیس Cboe در ۱۷ ژانویه سال جاری اظهار کرد: “با نگاه به کل فضای رمز نگاری و میزان نقد پذیری سایر محصولات و حجم ملی آنها، می توان نتیجه گرفت که کار در زمینه مشتقات رمزارز ها (derivative) قابل توجیه است.”

همچنین او هشدار داد:

“تا زمانی که صرافی قرارداد های آتی Cboe شروع به استفاده از نرم افزار تجاری به دست آمده از بازار جهانی سال گذشته Bats  نکند، مشتقات رمز نگاری شده دیگری را معرفی نخواهد کرد.” این ارتقاء برای ۲۵ فوریه برنامه ریزی شده است.

بررسی حجم بازار رمزارز های اصلی

اگرچه بیت کوین

طبق گزارش Coinmarketcap، اتریوم و ریپل به ترتیب با داشتن ۱۰۰ و ۳۸ میلیارد دلار حجم بازار، بعد از بیت کوین با ۱۵۵ میلیارد دلار، رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص داده اند.

مبادله گران، حتی با توضیح این واقعیت که پیامد قرارداد CME 5 بیت کوین در برابر فقط یک بیت کوین در Cboe است، باز هم از محصولات Cboe بیشتر استفاده می کنند. طبق داده های جمع آوری شده توسط Bloomberg ، در طی ۵ روز گذشته، حجم دیده شده توسط  Cobe حدود ۷٫۵ برابر بیشتر بوده است.

 

برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی می توانید با مشاوران و کارشناسان تیم ارزجو در این رابطه مشورت کنید تا بهترین سرمایه گذاری را انجام دهید.
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version