سرمایکس
sarmayex Coin icon

پیتزا بزن، بیت کوین ببر!

شروع بازی
video thumb

Antminer A3 بررسی بهترین دستگاه جهت استخراج سیاکوین

سیاکوین سکه اصلی الگوریتم Blake 2b است که می تواند با دستگاه Antminer A3 استخراج شود. پیکربندی A3 با استفاده از رابط کنترل کننده Bitmain بسیار ساده است؛ با این وجود بعضی از مشکلات ناگهانی که کاربران با سیاکوین دارند، وجود دارد. مجموعه مشکلات کاربران شامل عدم شناسایی آدرس های Siacoin توسط کیف پول ها و استخر های استخراج تا عدم گزارش Antminer A3 در رابطه با قطع بودن اتصال به استخر استخراج می شود.

استخراج توسط استخرها معمولا با هزینه هایی همراه است، اما مزایای بسیاری نیز دارد. کاربرانی که قدرت محاسباتی کافی ندارند ممکن است جهت گرفتن پاداش حل مساله زمان طولانی را صرف نمایند؛ برخلاف یک استخر استخراج که کاربران آن قدرت سیستم های خود را به منظور کاهش واریانس و جریان مداوم درآمد با یکدیگر به اشتراک می گذارند. در زیر آدرس دو نمونه از استخر های استخراج سیاکوین که در وب سایت رسمی آن تایید شده است را مشاهده می کنید:

برای این بررسی ما از استخر استخراج Luxor Siacoin استفاده کردیم؛ زیرا هدف این بود تا با استفاده از یک استخر کوچک، غیرمتمرکز بودن شبکه را حفظ نماییم. Luxor Mining راه اندازی بسیار ساده ای دارد، شما از آدرس کیف پول خود که می خواهید با آن استخراج کنید و یک نام کاربری استفاده می کنید. Luxor همچنین دارای گره های مشخص منطقه ای است تا تأخیرات ناشی از موقعیت جغرافیایی کاربران را کاهش دهد.

در آزمایش های انجام شده تنها مشکلی که با آن برخورد داشتیم عدم ثبت آدرس های جدید کیف پول توسط Siacoin GUI بود که این مسئله در حقیقت مربوط به کیف پول بود و نه دستگاه استخراج.

همچنین برای محاسبه میزان سودآوری استخراج سیاکوین، می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید که یک ماشین حساب محاسبه سود بر اساس قیمت دستگاه استخراج، هزینه برق مصرفی شما و میزان سختی شبکه در آن قرار دارد:

محاسبه سودآوری استخراج سیاکوین

قدرت پایدار بدون نیاز به مدیریت مزرعه GPU

مزرعه استخراج یک دیتاسنتر یا مرکز داده کامپیوتری است که روی استخراج ارز های دیجیتالی مانند سیاکوین تمرکز دارد. دستگاه Antminer A3 همچون دیگر محصولات شرکت Bitmain بسیار پایدار عمل می کند.

A3 با قدرت هش ۸۲۳-۸۱۷ GH/s در یک استخر استخراج عمل می کند. در حالیکه میانگین کوتاه مدت پنج دقیقه ای آن در حدود ۷۴۰ GH/s یا بیشتر است، این میزان در مدت ۲۴ ساعت به ۸۲۳ GH/s می رسد.

پنل کاربری Luxor
پنل کاربری Luxor

Luxor یک پنل مانیتورینگ عالی برای شما فراهم می کند تا آمار استخراج خود در استخر را بررسی کنید. در طول آزمایشات ما به برق ۲۲۰ ولت دسترسی داشتیم و توان A3 به طور میانگین در محدوده ۱۱۷۶ تا ۱۱۹۷ وات افزایش داشت. در حالی که استخراج کنندگان بعدی الگوریتم Blake 2b دو برابر قدرتمند خواهند بود، این نسبت توان/نرخ هش یک پیشرفت عظیم برای سیاکوین محسوب می شود.

دستگاه Antminer A3 در زمان مناسبی به بازار وارد شده است؛ زیرا Siacoin هم اکنون در حال رشد در هر دو زمینۀ شناخت و استفاده توسط کاربران ارزهای دیجیتالی است.

چرا Bitmain اقدام به تولید و ساخت Antminer A3 نمود؟

مشخصات فنی دستگاه Antminer A3
مشخصات فنی دستگاه Antminer A3

یکی از جالب ترین بخش های این بررسی، مشخصات دستگاه استخراج کننده A3 است. با این که تیم Obelisk اخیراً اعلام نموده میزان هش مورد نیاز یک سیاکوین ۸۰۰ GH/s است و این میزان دقیقاً با میزان هش Antminer A3 برابر است؛ اما Obelisk ادعا می کند که این میزان هش با توان کمتر از ۵۰۰ وات نیز میسر می شود. در حالیکه Antminer A3 نیاز به ۱٫۲ کیلو وات توان دارد و نشان می دهد که کمتر از نصف این توان کارآمد است.

Bitmain از TSCM استفاده می کند که یک گره ۱۶nm دارد؛ سایر پیشنهادات فعلی Bitmain شامل تراشه های ۱۶ نانومتری است. Obelisk ها باید به صورت واحد ۲۸nm باشند. در هر صورت یا Bitmain از یک گره کمتر استفاده می کند یا نتایج بدست آمده از آن به شدت ناکارآمد است. شاید ۸۱۵ GH/s فقط یک زیر مجموعه از کل قدرت استخراج دستگاه باشد، در حالی که بقیه این قدرت توسط سازنده آن استفاده می شود.

قانون مقیاس Dennard می گوید:

کاهش اندازه ترانزیستور در یک وسیله که در آن همه ترانزیستورها همیشه فعال هستند (مانند استخراج)، منجر به افزایش نسبی و ناکارآمد سیلیکون “تاریک” می گردد.

نتیجه گیری؛ Antminer A3 از لحاظ سخت افزاری و ارزش خرید برنده است

Bitmain دوباره یکی از استخراج کنندگان ASIC را با Antminer A3 ساخته است. A3 سریع وارد بازار شد و تنها چند روز پس از معرفی برای خریداران ارسال شد و همانند تبلیغاتش عملکرد بی نظیری داشت.

سپس Bitmain فروش خود را متوقف کرد و به ازای هر حساب کاربری اجازه خرید تعداد محدودی از این دستگاه را داد که قطعاً به تمرکززدایی شبکه کمک می کند و موجب تشویق افراد بیشتری برای ورود به فرآیند استخراج می شود.

Bitmain همچنین اخبار تازه ای در رابطه با پشتیبانی از الگوریتم های بیشتر و همچنین نسل بعدی ASIC ها در آینده ای نزدیک برای استخراج کنندگان Bitcoin که از الگوریتم هش SHA-256 بهره می برد، منتشر نموده است.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version