video thumb

علاقه رئیس جمهور روسیه به استفاده از بلاک‌چین و رمزارزها

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در طی مصاحبه‌ای که روز یک شنبه با هرمن گرف (Herman Gref) رئیس بانک Sber بزرگ‌ترین بانک روسیه در مورد قانون‌گذاری رمزارزها انجام داده، استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین را تایید و قانونی اعلام کرد.

در یک ویدئوی منتشر شده در سایت یوتیوب، گرف، رئیس بانک Sber گفته است که می‌خواهد از تکنولوژی بلاک‌چین در امور بانکی استفاده کند و به ولادیمیر پوتین نیز توصیه کرده که دولت روسیه نیز باید در آموزش و پروزش و آموزش‌های حرفه‌ای از تکنولوژی اتریوم

وی تاکید کرد که ما در این عرصه به حرفه‌ای ها نیاز داریم. او همچنین خواستار مقررات بسیار دقیقی در این زمینه شد که در آن رمزارز‌ها ممنوع اعلام نشوند. گرف اینگونه ادامه داد:

در رابطه با این موضوع احتیاط بسیار زیادی لازم است، ولی نکته‌‌ی بسیار واضح این است که ما به قانون گذاری در مورد این تکنولوژی نیاز داریم چونکه این فناوری در آینده بسیار تاثیر گذار و مهم خواهد بود.

Herman Gref

پوتین قبل از شروع به توضیح در مورد اینکه چرا روسیه نیاز به وارد شدن به عرصه‌ی بلاک‌چین، در مورد موارد گفته شده موافقت خود را اعلام کرد. وی افزود:

همکاران و شهروندان ممکن است این سوال برایشان مطرح شود که چرا ما به چنین چیزی نیاز خواهیم داشت؟ در پاسخ باید بگویم  ما به نفت، گاز، ذغال سنگ، فلزات و خیلی چیز‌های دیگر دسترسی داریم اما در آینده به پیشرفت بیشتری نیاز خواهیم داشت. این دقیقا همان چیزی است که روزی نیازمند آن خواهیم شد.

Vladimir Putin

پوتین سپس از یک وزیر نفت یک کشور عربی بدون ذکر نام نقل قول کرد که او با مقایسه‌ی این تکنولوژی نوظهور با عصر حجر، سعی کرده آن را مختل کننده‌ی جامعه نمایش دهد.

عصر حجر به دلیل تمام شدن سنگ به پایان نرسید، بلکه با پیدایش و ظهور تکنولوژی‌های جدید این اتفاق رخ داد و حالا باز هم تکنولوژی‌های جدیدی در جهان درحال ظهور هستند. کسانی که در این عرصه از دیگران عقب بمانند به رهبرانی که زودتر در عرصه‌ی بلاک‌چین وارد شده‌اند، وابسته خواهند شد . برای روسیه چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

Vladimir Putin

روسیه و رمزارزها

هم اکنون بیت‌کوین و دیگر رمزارزها در روسیه به عنوان یک روش پرداخت بدون قانون در نظر گرفته شده‌اند اما پیش‌نویس قانون مرتبط با آن‌ها در اواخر ماه قبل به صورت رسمی ارائه شد که در آن قانونی کردن و تنظیم مقررات برای رمزارزها به دلیل جلوگیری از فعالیت‌های غیر قانونی ذکر شده است. پس از مدتی بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که این قوانین به اندازه‌ی کافی قوی نیست و نیاز به بهبود دارد.

Anton Siluanov
Anton Siluanov

پوتین چندی پیش به وزارت مالی این کشور دستور داده بود تا ساخت رمزارز روسیه با نام کریپتوروبل را بررسی کنند اما آنتون سیلانوف (Anton Siluanov) وزیر دارایی کشور در طی نامه‌ای اعلام نمود که از ادامه‌ی بررسی ایده جلوگیری شده است و او تنها از سرمایه داران در ساخت این رمزارز جدید پشتیبانی می‌کند نه دولت روسیه. آنتوان سیلانوف دلیل این حرف‌هایش را اینگونه توضیح داد:

این تلاش برای استفاده از رمزارزهای ملی برا جذب سرمایه‌گذاری خارجی باعث می‌شود که ما مجبور  به ایجاد تغییراتی در رمز‌ارز روسیه برای پذیرش ارز‌های خارجی شویم.

Anton Siluanov

علیرغم وضعیت غیرقانونی رمز‌ارزها در این کشور، دولت روسیه در حال انجام آزمایشاتی بر روی تکنولوژی بلاک‌چین است. به طول مثال مسکو درحال بررسی یک سیستم رای گیری بر مبنای اتریوم برای پلت‌فرم شهروندان فعال است و یا اینکه دولت محلی کالینگراد (Kalingrad) در حال اجرای یک سیستم پرداختی بر مبنای بلاک‌چین است.

نظر شما در مورد حمایت ولادیمیر پوتین از رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین چیست؟ نظرات خود را با ما در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

سایت ارزجو با ایجاد خدمات و امکانات لازم در زمینه ی ارزهای دیجیتال و خرید و فروش ارزهای دیجیتالی ، رضایت مشتریان خود را به حوبی جلب کرده است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ