video thumb

راهنمای افتتاح حساب در سیستم پرداخت آنلاین معروف PayPal

PayPal

افتتاح حساب پی پال (PayPal) – گام اول

از طریق وبسایت یا باز کردن برنامه کاربردی PayPal روی گوشی های موبایل وارد خدمات پی پال شوید. می توانید از طریق برنامه کاربردی و همجنین از طریق وبسایت اقدام به افتتاح حساب پی پال کنید. با کلیک روی هر یک از دکمه های زیر وابسته به سیستم عامل تلفن همراه شما امکان دریافت برنامه های کاربردی PayPal وجود دارد. مراحل افتتاح حساب پی پال در گوشی موبایل و از طریق وبسایت تقریبا شبیه به هم است و در این آموزش ما از طریق مراجعه به وبسایت اقدام به افتتاح حساب پی پال می کنیم.

ورود به وبسایت پی پال
ورود به وبسایت پی پال

گزینه Sign Up for Free یا Sign Up را انتخاب کنید. با این کار فرآیند افتتاح حساب پی پال آغاز می شود. برای ساخت حساب تجاری، دو گزینه وجود دارد؛ هر کدام از این گزینه ها ساختار کسر کارمزد و مزایای خاص خود را دارد. حساب های کاربری Standard رایگان هستند ولی مشتریان می بایست خرید های خود را از طریق PayPal انجام دهند. حساب حرفه ای (Pro) به صورت ماهانه ۳۰ دلار هزینه دارد ولی با داشتن این حساب بر روی روش انجام فرآیند خرید کنترل و دسترسی بیشتری دارید.

 

ثبت نام در وبسایت پی پال
ثبت نام در وبسایت پی پال

حساب کاربری Standard رایگان درست مانند حساب قدیمی PayPal Premier است. این حساب برای افرادی که با خرید و فروش کالا در eBay زیاد سر و کار دارند، مناسب است.

 

وارد کردن آدرس ایمیل و گذرواژه
وارد کردن آدرس ایمیل و گذرواژه

در این بخش آدرس ایمیل و گذرواژه خود را وارد کنید. در این بخش از یک گذرواژه خوب استفاده کنید تا امکان حدس زدن آن توسط دیگران وجود نداشته باشد. همچنین درست وارد کردن نشانی ایمیل هم ضروری است چرا که برای تایید حساب خود به آن نیاز خواهید داشت.

 

تکمیل اطلاعات فردی
تکمیل اطلاعات فردی

فرم داده شده را با اطلاعات خود کامل کنید. در این فرم می بایست اطلاعاتی مانند نام واقعی، نشانی و شماره تلفن را وارد کنید. تمامی این اطلاعات برای تکمیل مراحل افتتاح حساب پی پال ضروری است.

نکته مهم : با توجه به این که PayPal ارائه خدمات اش را به کاربران ایرانی محدود کرده است در صورتی که به هر طریق این سرویس دهنده متوجه هویت شما شود، روند ارائه خدمات به شما را قطع می کند. بنابراین برای ثبت نام حتما می بایست از ابزار تغییر دهنده آی پی و موقعیت مکانی استفاده کنید و همچنین اطلاعات مربوط به نشانی خود را با ابزار های آنلاین سازنده اطلاعات تقلبی ایجاد کنید.

همچنین به منظور افتتاح حساب پی پال نیاز به یک کارت اعتباری بین المللی مانند ویزا کارت، مستر کارت، امریکن اکسپرس و دیسکاور و یک تلفن برای وریفای کردن حساب نیاز دارید.

مشخصات کارت اعتباری یا کارت بانکی خود را وارد کنید (این کار ضروری نیست). پس از ورود اطلاعات شخصی، از شما خواسته می شود که اطلاعات مربوط به یکی از کارت های بانکی تایید شده توسط پی پال را وارد کنید. البته این کار را بعدا هم می توانید انجام دهید ولی برای وریفای کردن حساب پی پال افتتاح شده این کار لازم است.

اگر نمی خواهید همین حالا اطلاعات کارت بانکی را وارد کنید، گزینه I’d rather link my bank first را انتخاب نمایید.

 

وارد کردن اطلاعات کارت بانکی
وارد کردن اطلاعات کارت بانکی

اگر قصد دارید که از طریق حساب خود پول دریافت کنید یا بتوانید پولی به حساب بانکی منتقل کنید، می بایست حساب بانکی داشته باشید که به حساب کاربری پی پال شما لینک شده باشد. البته می توانید این مرحله را بعدا انجام دهید و روی گزینه I’ll link my bank later کلیک کنید. با این کار از شما خواسته می شود که تایید کنید که می خواهید از این مرحله رد شوید. در غیر این صورت می بایست اطلاعات حساب بانکی خود را وارد کنید.

 

وارد کردن اطلاعات حساب بانکی
وارد کردن اطلاعات حساب بانکی

PayPal Credit یکی از قابلیت های این سیستم پرداخت است که امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد. فعال سازی این قابلیت بر روی حساب شما اجباری نیست و می توانید در صورتی که قصد ندارید این قابلیت را فعال کنید، با کلیک بر روی گزینه No thanks از این مرحله بگذرید.

 

فعال کردن قابلیت PayPal Credit
فعال کردن قابلیت PayPal Credit

وریفای کردن حساب پی پال (PayPal) – گام دوم

حالا پس از افتتاح حساب پی پال و طی مراحل اولیه برای بهره مندی از قابلیت های این سیستم پرداخت می بایست ابتدا اقدام به وریفای کردن حساب پی پال خود کنید.

به این منظور می بایست ابتدا آدرس ایمیل خود را تایید کنید. پس از این که ثبت نام شما در وبسایت پی پال انجام شود ایمیل به ادرسی که وارد کردید ارسال خواهد شد که با باز کردن آن متنی Yes, this is my email به صورت لینک شده در آن وجود دارد که با کلیک روی این متن می توانید آدرس ایمیل خود را تایید کنید. پس از این کار حالا می توانید در حساب خود از دیگران وجه دریافت نمایید.

اگر نمی توانید ایمیل ارسالی از سمت پی پال را پیدا کنید، پوشه Spam یا هرزنامه ایمیل خود را بگردید یا اگر حساب جیمیل دارید در بخش Purchases به دنبال آن باشید.

 

تایید آدرس ایمیل
تایید آدرس ایمیل
تایید آدرس ایمیل

برای انتقال وجه به دیگران یا انتقال وجوه دریافتی به حساب خود می بایست حساب بانکی خود را به حساب کاربری پی پال خود لینک کنید. به این منظور بر روی گزینه Link a bank در صفحه خلاصه اطلاعات حساب کلیک کنید. انتقال وجه به دوستان و اعضای خانواده از طریق حساب بانکی لینک شده ارزان تر از استفاده از کارت اعتباری و بانکی صورت می گیرد.

اگر نام بانکی که در آن حساب دارید، در فهرست باشد، می توانید اطلاعات ورود آنلاین به حساب بانکی خود را وارد کنید تا به صورت خودکار حساب لینک شود. در غیر این صورت می بایست شماره حساب و شماره مسیریابی وارد کنید.

این شماره ها را می توانید در انتهای چک خود پیدا کنید و تایید این گونه حساب ها تا دو روز ممکن است زبان ببرد. پس از تایید پی پال دو افزایش اعتبار در حساب شما به مقدار کمتر از یک دلار انجام می دهد که می بایست این دو مقدار را برای تایید مالکیت حساب کاربری خود وارد کنید. پس از گذشت ۲۴ تا ۴۸ ساعت می توانید در صورت حساب بانکی خود مقدار این دو تراکنش انجام شده را ببینید و در پی پال وارد کنید.

لینک کردن کارت اعتباری به حساب
لینک کردن کارت اعتباری به حساب

می توانید از پی پال برای مدیریت کارت های مختلف بانکی خود استفاده کنید تا هر بار خرید های خود از وبسایت های اینترنتی را بدون نیاز به وارد کردن چند باره اطلاعات کارت انجام دهید. به این منظور بر روی گزینه Link a card در صفحه مرور حساب کاربری پی پال کلیک کنید تا بتوانید کارت بانکی را به کیف پول پی پال خود اضافه کنید. در این بخش می بایست شماره کارت، تاریخ انقضا و کد امنیتی کارت را وارد کنید. نام دارنده کارت می بایست با نامی که در زمان ثبت نام در پی پال وارد کردید، یکی باشد. کارت ها بلافاصله اضافه می شوند.

 

لینک کردن حساب بانکی به حساب
لینک کردن حساب بانکی به حساب

همچنین می توانید از این روش برای افزودن کارت های هدیه ویزا کارت، مستر کارت، امریکن اکسپرس یا دیسکاور استفاده کنید.

برای افتتاح حساب پی پال چگونه کارت بانکی تهیه کنیم؟

همان طور که پیش از این هم گفتیم به منظور استفاده از تمامی خدمات پی پال می بایست یک کارت بانکی به حساب خود اضافه کنید و همچنین گفتیم که امکان افزودن کارت هدیه یا گیفت کارت بانک های تعیین شده وجود دارد. دستیابی به ویزا کارت و مستر کارت هدیه بسیار ساده تر است و پیشنهاد می کنیم از طریق خرید همین کارت ها حساب پی پال خود را وریفای کنید.

امیدواریم این آموزش مفید واقع شود. در صورتی که سوالی در این باره دارید، می توانید از طریق ارسال دیدگاه در پایان همین صفحه آن را با ما در میان بگذارید.

اگر به دنبال یک سایت مطمئن و معتبر برای سرمایه گذاری و خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتالی هستید حتما به سایت arzjoo.com سر بزنید.
جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ