سرمایکس
video thumb

بیت‌کوین بار دیگر مجرمان و کلاهبرداران را لو می دهد!

۴ مجرمی که از طریق بیت کوین کارت شناسایی تقلبی می‌فروختند، دستگیر شدند.

تاکنون خبر دستگیری متقلبان زیادی را شنیده ایم که سعی داشتند از بیت کوین سو استفاده کنند. بنابرین دیگر مشخص است که بیت کوین نمی تواند ابزار خوبی برای مجرمان و کلاهبرداران باشد.

بیت کوین برای خلافکاران مناسب نیست، زیرا به اندازه‌ی کافی ویژگی های اختفاء (یا پرایوسی) و ناشناس بودن (متخلف‌گونه) را در خود ندارد و علاوه بر آن، برای تبدیل عایدات هنگفت به ارزهای مطلوب تر، چندان مناسب نیست.

پس به قولی اگر خلافکاران بخواهند از بیت کوین سوءاستفاده کنند، خیلی زود لو می‌روند!

بیت‌کوین باند جاعلان کارت‌شناسایی در اوهایو را لو داد!

اخیرا یک گروه چهارنفره اقدام به فروش کارت شناسایی تقلبی برای خرید و فروش بیتکوین کردند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند. امروزه فروش کالاهای غیر مجاز و ارائه ی خدمات غیر قانونی از طریق اینترنت آسان شده است. با وجود دارک‌نت، خرید و فروش طیف گسترده ای از اطلاعات به سادگی آب خوردن است! در بسیاری از موارد، افراد از همین طریق به اطلاعات خصوصی یا مثلا کارت‌های شناسایی دست پیدا کرده و آن‌ها را برای مقاصد شوم به کار می‌گیرند.

چندی پیش هیئت عالی منصفه فدرال، یک گروه چهار نفره را به جرم فروش کارت شناسایی غیر قانونی در اوهایو منتهم کرده است. طبق اطلاعاتی که به دست آمده، اعضای این باند قریب بر ۵ میلیون دلار از این راه سود برده اند.

بیت کوین تبه‌کاران دیگری را نیز «لو» داده  است!

این اولین باری نیست که بیتکوین دست مجرمان را رو کرده است، پیش از این در مقاله‌های «یک زن در دانمارک به جرم استخدام قاتل قراردادی با بیت‌کوین زندانی شد!»، «قراردادهای هوشمند وظایف وکلا را برعهده گرفته‌اند!»، «اگر از سیلک‌رود با بیت‌کوین خرید کرده باشید، پلیس فدرال شما را می‌شناسد!» و همچنین «به آمازون مواد مخدر خوش آمدید» در این باره خوانده بودیم.

اما چه نکته ای باعث می‌شود این داستان جالب توجه باشد؟

بیت‌کوین باند جاعلان کارت‌شناسایی در اوهایو را لو داد!

این‌طور که پیداست تمام خلافکاران دنیا حداقل یکبار به بیت کوین، فکر کرده اند. همه‌ی خلافکاران در سرتاسر جهان به این پادشاه صدرنشین علاقه دارند.

بیت کوین تنها پولی است که در دنیا، و خارج از حوزه‌ی نظارت و کنترل دولت‌ها استفاده می‌شود. عمدتا، خلافکاران فکر می‌کنند که میتوانند در کارهای غیر قانونی از بیت کوین استفاده کنند و بعد به اصطلاح فلنگ را ببندند!

این بار اعضاء یک باند چهار نفره نیز از بیت کوین استفاده کردند، در واقع کل درآمد حاصل از فعالیت مجرمانه اخیر آنها به بیت کوین بوده است. با این حال، این باند هم در آخر دستگیر شد، و ما باری دیگر در پاسخ به این سوال که «آیا بیتکوین واقعا برای کارهای غیر قانونی استفاده می‌شود؟» شاهد بودیم که «بیت کوین برای خلافکاران مناسب نیست»!

گروه مذکور علاوه بر فروش کارت شناسایی های جعلی، تجهیزات لازم برای ساخت این کارت ها را نیز در اختیار داشته است. با وجود این، هنوز مشخص نیست که این گروه در جریان عملیات مربوطه چند کارت چاپ کرده است.

احتمالا، این باند از سال ۲۰۱۵ مشغول انجام این عملیات بوده است. فوریه امسال، پلیس موفق به کشف و ضبط کیف پول‌های بیتکوین ، طلای قطعات کامپیوتری، و شمش نقره در تولیدو، اوهایو شد. فعلا معلوم نیست که چه تصمیمی برای بیت کوین های توقیف شده گرفته خواهد شد…

بیت‌کوین باند جاعلان کارت‌شناسایی در اوهایو را لو داد!

این اولین باری نیست که مقدار زیادی بیتکوین در پرونده مجرمان توقیف شده است. پیش‌تر نیز مقاله هایی نظیر « ۵۳ میلیون دلار بیت کوین توسط دولت آمریکا حراج خواهد شد!» یا مثلا «چوب حراج دولت آمریکا به بیت کوین های مجرمان» درباره عاقبت بیت کوین‌های مجرمان خواندیم که دولت تصمیم گرفته بود این بیتکوین ها را با قیمت نسبتا پایین به حراج بگذارد. اما، هنوز در مورد پرونده حاضر هیچگونه تصمیمی گرفته نشده است.

این هم یک دلیل دیگر برای این است که چرا بیت کوین نمی‌تواند توسط خلافکاران استفاده بشود.

البته استفاده از بیت کوین در فعالیت مجرمانه، نقش سودمندی در دستگیری خلافکاران داشته و باعث شده مجرمان بیشتری نسبت به گذشته دستگیر شوند.

 

اگر به دنبال یک سایت مطمئن برای خرید و فروش و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی هستید می توانید به سایت ارزجو مراجعه کنید و از مشاوره و پشتیبانی کارشناسان این تیم بهره ببرید.
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version