سرمایکس
video thumb

مجازات و تعلیق صرافی های رمزارز ژاپنی

قانونگذاران مالی ژاپن (FSA)، هفت صرافی رمزارز در این کشور را مجازات کرده و فعالیت دو صرافی از این تعداد را به حالت تعلیق در آوردند. «این سازمان نگران تکرار حادثه ای مشابه هک کارگزاری Coincheck است»، این اظهارات پس از بازرسی های اخیر از همه صرافی های رمزارزی در ژاپن و تشخیص عدم کفایت اقدامات آنها برای حفاظت از مشتریان، بیان شد.

FSA هفت صرافی را مجازات کرد

fsa punishes japanese exchanges 390x194 مجازات و تعلیق صرافی های رمزارز ژاپنی
https://positivepsychologyprogram.com

به گزارش ارز جو و به نقل از خبرگزاری رویترز، سازمان خدمات مالی ژاپن (FSA)، روز پنجشنبه اطلاعیه ای حاکی از مجازات هفت صرافی رمزارز و دو تعلیق از میان آنها را به منظور تلاشی برای حفاظت بیشتر از مشتریان  منتشر کرد.

به گزارش Mainichi، صرافی های Bit Station و FSHO از ۸ مارس تا ۷ آوریل به حالت تعلیق در می آیند. این دو صرافی شبه کارگزاری خواهند بود، به این معنی که مجازند به تبادلات رمزارز ها بپردازند، ولی در عین حال، FSA به بررسی پرونده آنها می پردازد. سازمان خدمات مالی ژاپن همچنین از این دو صرافی خواسته که طرح های بهبود خدمات خود را تا ۲۲ مارس ارائه دهند.

علاوه بر دو تعلیق مذکور، شرکت های Tech Bureau, GMO Coin, Lemuria Bitcoin Exchange Mister Exchange,  و Coincheck دستور بهبود خدمات از FSA دریافت کرده اند، که جزئیات آن در خبرگزاری ها منتشر شده است. دو شرکت اول مجوز رسمی دارند در حالی که سه تای بعدی شبه کارگزاری هستند.

الزام صرافی ها به دریافت مجوز

از زمان بازنگری قانون خدمات پرداخت در آوریل سال گذشته، صرافی های رمزارز ها ملزم به گرفتن مجوز از FSA شده اند. ۱۶ صرافی تا کنون مجوز گرفته اند. به علاوه بیش از ۱۶ مجوز صرافی شبه کارگزار نیز صادر شده است. همچنین بر اساس آنچه گزارش شده، بیش از ۱۰۰ شرکت به دنبال گرفتن مجوز ورود به حوزه کارگزاری مبادلات رمزارز ها هستند.

رویترز اضافه کرد: «FSA اعلام کرده است که یک کارمند ارشد در Bit Station، از مشتریان بیت کوین برای اهداف شخصی خود استفاده می کرده است. همچنین این صرافی خدمات خود را کاهش داده تا یک صرافی مقتدر باشد.»

مسائل کشف شده در طی بازرسی ها

fsa punishes japanese exchanges 2 330x220 مجازات و تعلیق صرافی های رمزارز ژاپنی

پس از هک Coincheck در ماه ژانویه، FSA بازرسی تمام صرافی های ژاپن را آغاز نمود. Nikkei اظهار داشت: «تمام ۱۶ صرافی دارای مجوز فعالیت و تمام ۱۶ کارگزاری که هنوز مجوز رسمی و قانونی ندارند، بازرسی می شوند». وی افزود: «با این که هنوز بازرسی ها تمام نشده اند، بازرسان FSA مدارک کافی درمورد  نقص حفاظت از مشتری و اقدامات ضد پولشویی جمع آوری کرده اند که موجب نگرانی آنها از تکرار حادثه ای به سبک هک Coincheck می شود».

به گزارش خبرگزاری ها، FSA پنج کارگزار صرافی مذکور را دارای «مشکلات ویژه» می داند و لازم دانسته «ضمن رعایت ملزومات این سازمان، باید پروانه کسب خود را دریافت کنند و در غیر این صورت از این حوزه خارج شوند».

FSA اظهارات  در مورد کافی بودن منابع مالی Coincheck

ژاپن پس از هک Coincheck در ماه ژانویه، یعنی یک دزدی با ارزشی معادل ۵۸ میلیارد ین (۵۵۰ میلیون دلار آمریکا) از محل سرقت رمزارز NEM، سقوط قابل توجه بزرگترین بازار رمزارز ها را تجربه کرد.

Nikkei توضیح داد: پس از آن حادثه، FSA دستوری برای بهبود فضای کسب و کار صرافی ها صادر کرد و درخواست نمود که «شرکت ها نظارت خود را افزایش دهند و سیستم های مرتبط در حادثه هک NEM را مدیریت کنند».

Coincheck وعده داده است بخشی از سرمایه از دست رفته مشتریانش را باز می گرداند اما سوال های بسیاری مطرح شد که آیا این صرافی پول کافی برای انجام این کار را دارد؟

FSA در اطلاعیه روز پنج شنبه تأیید کرده است که Coincheck سرمایه کافی برای بازپرداخت های وعده داده شده به مشتریانش را دارد

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version