video thumb

مصر هم از حمله بدافزار استخراج مونرو در امان نماند!

به گزارش ارز جو و به نقل از کوین دسک ، افراد ناشناس در یک شرکت مخابراتی مرتبط با دولت مصر (Telecom Egypt) به طور مخفیانه از یک بدافزار

در این گزارش آمده است:

«ما مجموعه ای از واسط ها را در شبکه مخابراتی ترکیه پیدا کرده ایم که صد ها نفر از کاربرانی که تلاش می کنند ورژن های مجاز برنامه های خاص را دانلود کنند، به نسخه های آلوده به نرم افزار های جاسوسی آن برنامه ها هدایت کنند.

واسط های مشابهی نیز در یک نقطه خاص از شبکه مخابراتی در مصر پیدا شده است. این واسط ها برای هدایت کاربران از ده ها ISP وابسته به تبلیغات و اسکریپت های استخراج رمزارز ها استفاده کرده اند».

Telecom Egypt monero cryptojacking Copy 330x220 مصر هم از حمله بدافزار استخراج مونرو در امان نماند!
Cointelegraph

غول ارتباطات مصر (Telecom Egypt) و دستگاه های آلوده به بدافزار استخراج AdHose

Telecom Egypt، یک شرکت بزرگ ارتباطات و مخابرات دولتی است و واسط های مورد نظر شامل دستگاه های Sandvine PacketLogic، تحت نظارت دولت های ترکیه و سوریه هستند. محققان شبکه های منطقه ای، در ماه ژانویه ۵۷۰۰ دستگاه آلوده به AdHose کشف کردند.

پس از انتشار این گزارش ها، سخنگوی Sandvine بر خلاف یافته های این گزارش، به CoinDesk گفت:

«براساس بررسی اولیه این گزارش، برخی اتهامات به لحاظ فنی نادرست، مغرضانه و گمراه کننده است… . ما هرگز، به طور مستقیم یا غیرمستقیم، هیچ گونه ارتباط تجاری یا فنی با هیچ یک از فروشندگان شناخته شده بدافزار ها نداشته ایم و محصولات ما نمی توانسته آلوده به بدافزار باشد. با این حال، محصولات ما دارای ویژگی تغییر مسیر هستند، هدایت HTTP یک محصول تکنولوژیکی است که معمولا در بسیاری از انواع محصولات تکنولوژی محور گنجانده می شود».

Telecom Egypt monero cryptojacking 220x220 مصر هم از حمله بدافزار استخراج مونرو در امان نماند!

سخنگوی شرکت همچنین گفت که تحقیقاتی در مورد اتهامات وارد شده انجام پذیرفته است، زیرا شرکت «کاملا به توسعه اخلاقی تکنولوژی متعهد است».

ایده نرم افزار های جاسوسی دولتی با سوخت رمزارز

با این حال، محققان Tor Project’s Open Observatory of Network Interference می گویند یک اپیدمی بدافزار مشابه –بدون المان استخراج رمزارز- در سال ۲۰۱۶ ثبت شده است.

محققان Tor متوجه شدند که مخابرات مصر، ارائه دهنده سرویس اینترنتی TE Data می باشد که عمده پهنای باند اینترنت مصر را در اختیار دارد و حملات انسانی با بدافزار ها و تبلیغات را تسهیل می کند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ