video thumb

داده‌ها چه چیزی را درباره سقوط بزرگ قیمت بیت‌کوین نشان می‌دهد؟

قیمت بیت‌کوین از دسامبر گذشته تاکنون حدوداً سه برابر کاهش داشته است و از ۲۰۰۰۰ هزار به ۶۰۰۰ دلار رسیده است. شرکت Chainalysis با انتشار یک گزارش تحلیلی سعی کرده دلایل این کاهش را بررسی کند.

Chainalysis یک تیم تحقیقاتی برجسته است که بر روی‌داده‌های مربوط به بیت‌ کوین و زنجیره‌بلوک کار می‌کنند.
یکی از افتخارات دانشمندان داده و تحلیل‌گران این تیم کشف مکان بیت‌ کوین‌های گمشده در قضیه صرافی Mt Gox
بر اساس این گزارش، فروش فله‌ای بیت‌کوین

یک بیت‌کوین چقدر می‌ارزد؟

تعیین ارزش یک بیت‌ کوین هنوز هم از مسائلی است که شب‌ها خواب را از متخصصان این عرصه می‌گیرد.
در همین رابطه تحلیل‌گران شرکت Chainalysis نیز ضمن تأیید دشواری برای تعیین ارزش بیت‌کوین به تفاوت ذاتی بازارهای سنتی و بازارهای نوین مثل رمزارزها اشاره می‌کنند.
به‌علاوه گزارش این موسسه در بخشی دیگر به این نکته اشاره می‌کند که حجم مبادلات از خبرهای رگولاتوری تأثیر می‌پذیرند اما قیمت بیت‌کوین بیشتر احساسی است.
مثلاً اعلام محدودیت از طرف پلتفرم‌های صرافی شناخته‌شده در دسامبر ۲۰۱۷ یا افزایش جستجوی کلمه بیت‌ کوین در گوگل ازجمله عواملی بودند که در آن بازه زمانی باعث افزایش حجم مبادلات بیت‌ کوین شدند.


اما ازآنجایی‌که شاخه سنگین‌تر درخت سیب نمی‌تواند وزن همه سیب‌ها را تحمل کند، بازار بیت‌ کوین نتوانست این افزایش را طاقت بیاورد.
درنتیجه آن‌طور که در گزارش موسسه Chainalysis با موضوع بررسی علل سقوط بزرگ قیمت بیت‌کوین آمده است بیت‌ کوین در سراشیبی قرار گرفت.

در بازار بورس به یک کاهش که درنهایت ۱۰ درصد باشد، اصلاح قیمت می‌گویند و یک بازار افسارگسیخته در بدترین حالت ۳۰ درصد کاهش ارزش پیدا می‌کند این در حالی است که بین ۱۷ دسامبر و ۶ فوریه، قیمت بیت‌کوین به‌اندازه ۷۰ درصد کاهش پیداکرده است.

نکاتی که باید از سقوط بزرگ قیمت بیت‌کوین بیاموزیم

نتیجه نهایی گزارش این موسسه با موضوع علل سقوط بزرگ قیمت بیت‌ کوین که رگولاتوری و احساسات هستند چندان شگفت‌انگیز نیستند.
به دلیل رفتار اتحادی کاملاً قابل پیش‌بینی است که روند معاملات در یک پلتفرم صرافی ارزهای دیجیتال در سایر پلتفرم‌ها هم تکرار شده‌اند و وحشت یک نهنگ از کاهش قیمت_صاحب بیت‌کوین‌های مسروقه Mt Gox _ باعث وحشت دیگران هم شده تا بیت‌ کوین‌ها را سریعاً بفروشند.
نمونه این اتفاق در دسامبر ۲۰۱۷، یعنی زمانی که قیمت بیت‌کوین شدیداً در حال افزایش بود نیز افتاد. مردم بیشتر از همیشه بیت‌ کوین نگه می‌داشتند و درنتیجه عرضه نسبت به تقاضا پیشی گرفت که منجر به سقوط بزرگ قیمت بیت‌کوین شد.
یافته دیگری که از گزارش تحلیلی موسسه Chainalysis استنباط می‌شود همبستگی مستقیم میان ارزش بیت‌ کوین و آلت‌کوین‌ها است. هر اتفاقی که برای بیت‌کوین بیفتد برای همه آن‌ها نیز می‌افتد.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ