video thumb

توقف معاملات Monero، Dash و Zcash در Coincheck

به گزارش ارز جو به نقل از news.bitcoin.com صرافی ژاپنی Coincheck که ۵۵۰ میلیون دلار  از NEM  را توسط هکرها از دست داد،  معاملات  با Monero، Dash و Zcash را متوقف می کند. این پلتفرم تجاری خطرات ناشی از این رمزارز ها را پیدا کرده است؛ آنچه که نشان دهنده سطح بالایی از عدم قدرت شناسایی است. یک کارشناس سایبر امنیت ادعا می کند نیمی از سکه های NEM که در هک ربوده شدند ممکن است تا الان، در  شبکه تاریک (*DARKNET) تبدیل شده باشند.

دلیل ناشناخته تعویق ثبت Coincheck

به گزارش ژاپن تایمز، این صرافی ژاپنی که تلاش می کند تا بعد ازیکی ازبدترین هک ها در تاریخ رمزنگاری، خود را بازیابی کند، منتظر بررسی توقف سه رمزارز مذکور که سطح بالایی ازعدم شناسایی را دارند، می باشد. به نقل از یک منبع ناشناس، در حال حاضر Coincheck

ناشناس بودن Monero ، Dash و Zcash این ارز ها را قربانی کرد

3 zcash monero dash suspended in coincheck 3 390x220 توقف معاملات Monero، Dash و Zcash در Coincheck

 

شناسایی دریافت کنندگان منابع مالی تخصیص یافته از این رمزارز ها تقریبا غیرممکن است. احتمالا دلیل اصلی این تصمیم صرافی نیزهمین موضوع است. این عدم توانایی در شناسایی، امکان استفاده از آنها را در پولشویی آسان تر می کند، که در مورد رمزارز های دیگر مثل بیت کوین این گونه نیست. این صرافی در نظردارد با یک قیمت ثابت از مشتریانی که فروشنده سکه هایشان هستند خرید کند. این انتقال از حساب های Coincheck که صاحبان آنها تأیید شده اند پذیرفته می شود.

درخواست این صرافی برای ثبت مجدد تحت قانون خدمات پرداخت تجدید نظر شده، در انتظار تایید است زیرا این صرافی با مشتریان ناشناس همچنان کار میکند. ژاپن تایمز یادآور می شود که این سرویس در ماه سپتامبر قبل از هک، درآژانس خدمات مالی (FSA)  جهت بررسی ارائه شده است که انتظار می رود زمان بیشتری برای بررسی و اعلام نتیجه مورد نیاز باشد. معاملات پس از حمله ماه ژانویه به حالت تعلیق درآمد و وقتی که دوشنبه گذشته از سرگرفته شد، سه ارز مورد بحث در میان گزینه ها نبودند.

NEM های سرقتی تبدیل شده روی شبکه تاریک (DARKNET)

سکه های NEM که در هک اخیر ناپدید شدند حدود ۵۸ میلیارد ¥ (۵۵۰ میلیون دلار) ارزش داشتند. در خبر ماه اخیر این صرافی اعلام شده  که در حال آماده شدن یرای جبران  خسارت مشتریان خود است. در روز سه شنبه، این صرافی اعلام کرد که ۴۶٫۶ میلیارد پوند (۴۴۰ میلیون دلار) به ۲۶۰۰۰۰ مشتری که NEM را از دست داده اند، بازگردانده شده است.

یک متخصص امنیت اطلاعات در حال حاضر ادعا می کند که هکر ها ممکن است نیمی از رمزارز NEM را به ارز دیجیتال دیگر یا پول نقد  تبدیل کرده باشند تا پول سرقت شده را تمیز کنند. طبق گفته مقام ارشد فناوری طراحی دیجیتال ژاپن،  ماسانوری کوسونوکی، آنها احتمالا از طریق یک وب سایت  شبکه تاریک (darknet) این کار را انجام داده اند. تبدیل ۷ فوریه آغاز شده.

سخت تر شدن ردیابی رمزارز ها

1 zcash monero dash suspended in coincheck 4 توقف معاملات Monero، Dash و Zcash در Coincheck

 

 

کوسونوکی می گوید که  این شرایط، ردیابی سکه ها را مشکل تر کرده؛ وی معتقد است که این سایت همچنان برای معاملات پولشویی استفاده می شود:

“معلوم است که ما نمی توانیم پولشویی ارزی را فقط به خاطر این که همه معاملات ثبت می شوند، متوقف کنیم”.

ماسانوری سکه های تبدیل شده NEM را غیر قابل ردیابی می داند.

مهم نیست که چقدراین ردیابی طول خواهد کشید، مهم اینست که جبران خسارت وارد شده  اصلا آسان نیست.

در اواسط ماه فوریه صرافی Coincheck، FSA   را راجع به اقداماتی که قصد داشت پس از هک انجام دهد مطلع کرد. بلافاصله  بیش از ۴۰ میلیارد  ین نقد شده خارج شد و مبادلات از سر گرفته شد. دو هفته بعد ۱۳۲ تن از سرمایه گذاران در دادگاه توکیو طرح دعوی به مبلغ ۲۲۸ میلیون ین  کردند.

* شبکه تاریک به انگلیسی: ( Dark Net) شبکه‌ای شخصی و پوشیده است که ارتباطات آن فقط به صورت ارتباط یک زوج معتمد یعنی کاربر به کاربر ، دوست به دوست (F2F) است که از پروتکل‌ها و پورت‌های غیر استاندارد استفاده می‌کند.
شبکه های تاریک متمایز از دیگر شبکه‌های رایج کاربر به کاربر هستند به‌طوری‌که اشتراک‌گذاری به صورت (Anonymous)مخفی بودن آدرس IPاست.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ