سرمایکس
video thumb

کمک های پشت پرده پوتین برای ایجاد رمزارز ملی ونزوئلا (پترو)

در مراسم رونمایی از رمزارز ملی پترو دست کم دو فرد روسی نزدیک به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه حضور داشتند که با استقبال گرم رئیس جمهور ونزوئلا همراه بوده است. از آنجایی که کشور های روسیه و ونزوئلا به دنبال راهی نوآورانه برای مقابله با تحریم های آقای ترامپ هستند، تحلیلگران ادعا کرده اند که ونزوئلا، نقش نمونه آزمایشی رمزنگاری دولتی آقای پوتین را بازی می کند.

همکاری پوتین و مادورو در اجرای رمزارز ملی ونزوئلا به نام پترو

به گزارش ارزجو و به نقل از سرویس خبری news.bitcoin، پایگاه خبری time از یافتن ردپای دولت روسیه در صدور، عرضه و ایجاد رمزارز  ملی پترو

این افشاگری ها در برهه زمانی جالبی برای هر سه کشور اتفاق افتاده است. در ایالات متحده، دولت فعلی این کشور به نزدیکی بیش از حد به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که تازه پیروز کارزار انتخابات شده است، متهم است. در روسیه آقای پوتین به صدور حکم ترور در محدوده خارج از حوزه حکومتی خود و همچنین دخالت در انتخابات امریکا در مظان اتهام قرار دارد.

ونزوئلا، محل تلاقی دولت های روسیه و آمریکا

ونزوئلا نیز به عنوان یک مشتری ثابت و طولانی مدت روسیه، بارها مورد استهزاء دولت های مختلف ایالات متحده قرار گرفته است. با صدور فرمان اجرایی ترامپ مبنی بر ممنوعیت مشارکت در رمزارز ملی پترو، روابط این سه کشور بدون قصد قبلی شکل پیچیده‌ای به خود گرفته است.

حقیقت این است که روسیه ترجیح می دهد در این شرایط اندکی آرام تر عمل کند. آقای Igor Shuvalov، مشاور اقتصادی آقای پوتین توضیح داده است که ”این شرایط برای روسیه بسیار خطرناک است. اگر ما بگوییم که تنها هدف ما اجتناب از تحریم های ایالات متحده آمریکا است، قطعاً این کشور از این گفته نگران و ناراحت خواهد شد؛ اما واقعیت این است که ونزوئلا دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد و این برای آن ها، تنها شانس باقی مانده است.“ هم اکنون اقتصاد ونزوئلا به موضوع روزانه رسانه های خبری برای پرداختن به یک اقتصاد وحشت زده تبدیل شده است.

حضور مشکوک روس ها در مراسم رونمایی از پترو

همان طور که گفته شد، ممکن است که حضور دست کم دو شهروند روسی به عنوان میهمانان اصلی در کنفرانس ماه گذشته در مورد پترو

این آقایان مهمان در ابتدا خود را نمایندگان یک شرکت ناشناخته که مدعی داشتن تخصص در زمینه‌ی بلاکچین است، معرفی کردند. در طی روز های برگزاری این کنفرانس، به طور ناگهانی یک وب سایت و حساب توییتر با هدف احتمالی اعطاء مشروعیت قانونی به این شرکت ایجاد شد. از بین این دو فرد، آقای Bogorodsky تنها کسی بود که به اظهار نظر عمومی می پرداخت.

اظهارات مهمان روس مراسم رونمایی از رمزارز پترو

آقای Druzhkov، دارای روابط نزدیکی با یک میلیاردر روسی است. این در حالی است که آقای Bogorodsky  یک مدیر اجرایی سابق بانکی است که در آمریکای جنوبی زندگی می کند. رسانه ها او را به عنوان فردی دارای روابط کاری تجاری با روسیه و کشور های شوروی سابق توصیف کرده اند.

به نظر می رسد که او از سال گذشته و از ابتدای ایجاد رمزارز ملی پترو، با پروژه اجرای این رمزارز درگیر بوده است. آقای Bogorodsky تاکید کرده است در تلاش است تا قوانینی را برای تنظیم رمزارز

هر شهروندی در هر جای دنیا می تواند هر کاری باب میل خود را انجام دهد. پیشنهاد ما آزادی انتخاب است. به همین ترتیب من معتقدم که سرمایه گذاران بسیاری اعم از بزرگ و کوچک در سراسر دنیا وجود دارند که درگیر این رمزارز شوند.

روسیه با رمزارز به جنگ دلار می رود

بر اساس گزارش خبرگزاری time، یک مدیر اجرایی ناشناس در یک بانک دولتی روسیه که به معاملات رمزارز ها مشغول است عنوان کرد که ”مشاوران ارشد کرملین، تلاش ها و اقدامات ونزوئلا را دنبال می کنند. همچنین آقای پوتین نیز سال گذشته وارد پروژه این رمزارز شده است. اشخاص نزدیک به آقای پوتین، به او این چنین القا کرده اند که این کار، یک راه برای اجتناب از تحریم ها می باشد؛ این تمام چیزی است که باعث شروع این ماجرا شده است.“

اما روسیه کماکان اصرار دارد که هیچ ارتباطی با ایجاد اجرای رمزارز پترو ندارد.

مقامات دولتی روسیه، اظهارات زیادی را در مورد تحریم های مالی ایالات متحده داشته اند. آقای Andrei Kostin رئیس بانک VTB به عنوان دومین بانک بزرگ روسیه اخیرا اظهارات سرگشاده ای را درباره چگونگی پایان سلطه دلار بر دنیا عنوان کرده است. او تصریح نموده که این حربه که آمریکایی ها در قالب دلار استفاده می کنند تا حد زیادی، تاثیر جدی بر سیستم مالی جهانی ندارد.

نقل شده است که مقامات و تنظیم کننده های قوانین آمریکایی نگرانی های زیادی در رابطه با امکان موفقیت کریپتو روپل و پترو ندارند. به سختی می توان گفت که رمزارز های تحت حمایت دولت در نهایت می توانند با موفقیت اجرا شوند. چنین ایده هایی همیشه از نقض ساختار های اصلی رمزنگاری یعنی مقاومت در برابر سانسور و عدم تمرکز رنج می برد. بر اساس همین تعریف، ارز های مورد حمایت دولت هر دوی این موارد را نقض می کنند.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version