سرمایکس
sarmayex Coin icon

پیتزا بزن، بیت کوین ببر!

شروع بازی
video thumb

بیت کوین، از عرش به فرش/ روزهای خوب در راه هستند؟

لیست عناوین این مطلب

قیمت بیت کوین که از آغاز سال جاری میلادی به سراشیبی سقوط افتاده بود، امروز به زیر ۷,۰۰۰ دلار رسید. این در حالی است که کمتر از چهار ماه پیش قیمت این دارایی دیجیتالی در نزدیکی ۲۰،۰۰۰ دلار بود.

بیت کوین، از عرش به فرش/ روزهای خوب در راه هستند؟

طبق بررسی‌ها این افت قیمت به دلیل اخبار جدیدی از تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال در آسیا و اروپا رخ داده است.

در ژاپن که نظارت بر صرافی‌ها به شدت افزایش یافته ، در این هفته دو صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال توسط دولت تعطیل شد.

استفن اینس، رئیس بخش تجاری آسیا اقیانوسیه در بروکر Oanda، گفت:

اخبار قانون‌گذاری از ژاپن تاثیری به شدت منفی دارد.

ژاپن یکی از اولین کشورهایی است که سال گذشته معاملات ارزهای دیجیتال را پذیرفت و باعث کمک به رشد این بازار شد. این کشور آسیای شرقی دارای یکی از پویاترین بازارهای جهانی بیت کوین است.

دولت ژاپن در ابتدا رویکرد کاملا مثبتی در حوزه ارزهای دیجیتال از خود نشان داد اما پس از هک ۵۰۰ میلیون دلاری صرافی کوین چک و همچنین گزارشاتی از پول‌شویی در این فضا، نظارت بر کار صرافی‌ها در این کشور به شدت افزایش یافت.

همچنین گفته می‌شود که تحرکات دولت‌های اروپایی برای محدود کردن ارزهای دیجیتال هم در کاهش اخیر قیمت بی تاثیر نیست.

همه منتظر روزهای خوب ۲۰۱۸

بیت کوین، از عرش به فرش/ روزهای خوب در راه هستند؟

از دسامبر ۲۰۱۷، بیت کوین که در عرش بود به دلیل افزایش کارمزدها و کندی شدید شبکه آرام آرام در شیب نزولی افتاد.

در سال جدید میلادی هم این کاهش قیمت ادامه یافت تا بیت کوین به ۶,۴۰۰ دلار سقوط کند. بیت کوین بازهم تا مرز ۱۱,۰۰۰ دلار پیش رفت اما با اخبار منفی و بی اعتمادی موجود در بازار، رشد قیمت دوامی نداشت و از اینجا بود که کفه ترازو به نفع اخبار منفی سنگینی کرد.

کوچکترین اخبار قانونی از ژاپن، کره جنوبی، چین، اروپا و حتی ایالات متحده بیت کوین را تحت تاثیر قرار می‌داد. غول‌های اینترنت هم به نو به خود به بیت کوین زخم زدند. ابتدا فیس‌بوک تبلیغات ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کرد و پس از آن ممنوعیت گوگل و توییتر هم آب سردی بر پیکره بی‌جان ارزهای دیجیتال بود.

بیت کوین، از عرش به فرش/ روزهای خوب در راه هستند؟

این روزها بی‌اعتمادی در بازار ارزهای دیجیتال به شدت بالاست. وقتی قیمت بیت کوین به نزدیکی ۲۰,۰۰۰ دلار رسید، کندی شبکه و افزایش کارمزدها و تراکنش‌های تایید نشده باعث شد که سرمایه گذاران زیادی از اینکه ارزهای دیجیتال فعلی بازار در آینده کارآمد باشند، دچار شک و تردید شدند. پس از آن اخبار و اتفاقاتی که در بالا ذکر کردیم بر شدت این بی‌اعتمادی افزود.

از سوی دیگر تعداد زیادی از علاقه‌مندان به فناوری‌های غیرمتمرکز به شدت امیدوار به آینده هستند و معتقدند که روزهای خوب به زودی خواهند آمد.

مدیرعامل شرکت چند ملیتی آبرا با وجود شرایط بد بازار، دیروز در مصاحبه‌ای خاطر نشان کرد که قیمت بیت کوین بازهم به اوج خواهد رسید.

بسیاری از کابران در شبکه‌های اجتماعی از این کاهش قیمت به عنوان یک اتفاق خوب یاد کرده اند زیرا به عقیده آن‌ها این موضوع نشان دهنده این است که سرمایه گذاران منفعت طلب بازار را ترک کرده اند و یک حمایت قوی از سرمایه گذاران واقعی و آینده نگر مشاهده می‌شود.

نظر شما درباره سقوط اخیر قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال چیست؟ آیا در سال ۲۰۱۸ رکوردهای قبلی شکسته خواهند شد یا روزهای سیاه ادامه خواهد یافت؟

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version