سرمایکس
video thumb

تنها در یک روز پنج ICO توسط قانون گذاران ماساچوست توبیخ شدند

به گزارش ارزجو، در توبیخ این ICO ها ادعا هایی همچون دیدن تلوزیون به روش جدید، جمع آوری پول برای مبتلایان به سرطان، سرگرمی کودکان، ائتلاف سرمایه گذاران خرد و حتی روش متفاوت یافتن کارکنان کارمزدی (freelance) تاثیرگذار بودند. اما جزییات توبیخ این استارتاپ ها در ماساچوست چیست؟

قانون گذاران ماساچوست پنج ICO را در یک روز به تعطیلی کشاندند

Across Platforms، Sparkco، Pink Ribbon، Mattervest و ۱۸ Moons این هفته طی توافقنامه های رسمی، نقایص خود را پذیرفتند و خواستار توقف پیگیری های قضایی در آینده شدند. حدود یک جین دستور توسط وزیر رفاه عمومی ماساچوست، William Gavin صادر شده است. از Mr. Gavin نقل شده است که ثبت بالاترین رکورد قیمت بیت کوین در سال گذشته، شبیه به «حماقت» و «فاجعه» بود. از سال ۲۰۱۴ تا کنون، دولت ایالتی درمورد آینده رمزارز ها بدبینی ویژه ای دارد. سازمان حمایت از مصرف کننده و قانون گذاری تجارت (Office of Consumer Affairs and Business Regulation)، زمانی که دومین دستگاه خودپرداز (ATM) بیت کوین در آن منطقه شروع به کار کرد، یک هشدار عمومی منتشر نمود.

 

 

 

 

 

 

نوشته مرتبط: ممنوعیت تبلیغات ICO ها در توییتر

Across Platforms ، به عنوان تلویزیون قابل کلیک (یک اپلیکیشن هم کنشی تلوزیونی که مبادله اطلاعات بین برنامه ها و تماشاگر را میسر می سازدClickable TV:) شناخته می شود؛ و یک شرکت تلویزیون اجتماعی و تحلیلی است. حدود یک دهه از فعالیت شرکت می گذرد. آنها تلاش کردند «یک براساس پلتفرم تبلیغات خلاق روی تکنولوژی بلاکچین بسازند.

برخلاف تبلیغات مرسوم تلوزیونی، پلتفرم Clickable TV تبلیغات در رسانه های خاص را به تبلیغات کلیکی تبدیل می کند، به طوری که بینندگان می تواند محصولات را با استفاده از توکن های Clickable TV خریداری کند. در Clickable TV بینندگان می تواند توکن های ICO خود را خرج کنند یا برای استفاده های بعدی نگهدارند و هر زمان که خواستند آنها را در صرافی با پول های فیات مبادله نمایند».

بیشتر بخوانید: درخواست بیت کوین توسط هکر های سریال بازی تاج و تخت و ارتباط آن با تحریم های ایران

در خبری مبالغه آمیز، یک خبرگزاری اعلام کرد که پیش فروش یک ماه دیگر آغاز می شود. آنها به نقض قانون اوراق بهادار دولتی محکوم شدند و ثبت نام شان با شکست مواجه گردید. دیدگاه ایالت ماساچوست، همچون دیگر دولت های فدرال، این است که هر ICO ای که توکنی را ارائه می دهد که قابلیت معامله به عنوان یک سرمایه گذاری را دارد، یک ورقه بهادار است.

Across Platforms توافق کرده تا پول سرمایه گذاران را بازگرداند و بلافاصله پروژه را متوقف کند.

۱۸ Moons نیز برای برگزاری یک ICO تلاش می کرد. به گفته این کمپانی: «هدف، گسترش محتوای توسعه برنامه نویسی و توزیع فرصت ها در پلتفرم کودکان سیاره (Planet Kids) ما خواهد بود. توکن های ICO ما یک ابزار سودمند خواهند بود؛ هم برای جامعه خلاق، که مشتری نهایی ما هستند، و هم والدین و کودکان، که از جهان در حال تغییر سود خواهند برد؛ با استفاده از محتوای اصیل و موضعی که با استفاده از توکن های ما، به نام Planet Kids Coins (PKC)، رمزگشایی خواهند شد».

در واقع، تلوزیون کودکان که با رمزنگاری در هم تنیده اند. حتی، در اوایل سال جاری توجه Boston Globe به آنها معطوف بوده است. دریغ که ICO شرکت، به عنوان ورقه بهادار، ثبت نشده بود. برای این شرکت نیز توافق نامه ای صادر شده و محدودیت های مشابهی روی طرح جذب سرمایه آنها قرار گرفته است.

نوشته مرتبط: همه چیز در مورد ICO ها!

Mattervest به عنوان شرکت «تحلیل معاملات تامین سرمایه جمعی» در لیست Crunchbase بود. طبق توافق نامه، آنها مرتکب خطای غیر قابل توجیه برای حفظ ICO های لیست شده در وب سایت شده اند؛ «برای این که کسانی را که می خواستند رمزارز بخرند تا منابع خود را بهم متصل کنند و بدین وسیله بتوانند در عرضه اولیه یا کسب پاداش مشارکت کنند، این کار تنها راه بود و در غیر این صورت دسترسی برای خریداران خرد وجود نداشت». آنها اساسا اوراق بهادار ثبت نشده را به فروش می رساندند که عملیات را به طور کامل متوقف کردند.

Pink Ribbon توسط یک فرد که فقط یک صفحه فیسبوک دارد، سازماندهی شده و وعده یک ICO «برای پشتیبانی از زنان و خانواده هایی که با بار مالی سرطان مواجه می شوند» داده بود. اساسا سازنده آن قصد داشت ۲۶ میلیون سکه ایجاد کند، ۸ میلیون آن را نگه دارد، ۸ میلیون به خانواده های نیازمند بدهد و ۱۰ میلیون دیگر را بین استخراج کنندگان و سرمایه گذاران تقسیم کند. آژانس به او نامه ای فرستاد و او در پاسخ وعده داد که صفحه فیسبوک خود را حذف می کند. اما آژانس ادعا می کند که او هرگز به وعده خود عمل نکرده و برای وی توافق نامه ی لازم الاجرا صادر کرده است. پس از آن حذف انجام شد.

درنهایت، Sparkco که به Librium شناخته می شود، یک نرم افزار ترکیبی برای خدمات صدور مجوز محل کار و پلتفرم کار آزادانه بود. به گفته کمپانی، « Librium براساس تقاضای نیروی کار دیجیتال برای کسب و کار ها ایجاد شده است. Librium همچون ترکیبی از بازار SaaS (Software as a Service) و پلتفرم کار آزادانه (freelance)، بازار های با مازاد عرضه و کمبود عرضه را به هم متصل می کند. Librium به کسب و کار های دیجیتال، ارائه دهندگان خدمات و کارگران قدرت می دهد». آنها اکوسیستمی شامل یک ICO کامل با توکن های مخصوص به خودشان را ساخته بودند. پس از اخطار قانون گذاران ماساچوست، این شرکت همچنان به برنامه خود ادامه داد، اما از شرکت کنندگان آمریکایی محروم شد.

هیچکدام از این شرکت ها مجرم شناخته نشدند.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version