سرمایکس
video thumb

زمزمه های فروش صرافی رمزارز ژاپنی Coincheck به یک شرکت بازرگانی

به گزارش ارزجو به نقل از بیت کوین نیوز، Coincheck

این انتقال می تواند برای هر دو طرف سودمند باشد چرا که امکان ورود Monex به بازار های در حال رشد ارز های رمزنگاری شده را فراهم می کند و گزینه مناسبی برای خروج این اکسچنج از شرایط موجود است. این توافق به Monex اجازه خواهد داد تا به پایگاه مشتریان Coincheck دسترسی داشته باشد که با توجه به رشد سریع بخش رمزارز ها رشد پر شتابی را تجربه کرده است. Monex با این قرارداد به کارگزاران اوراق بهاداری مانند شرکت GMO Internet و Money Partners Group ملحق خواهد شد.

برنامه‌ریزی صرافی Coincheck برای خروج از بحران

این اکسچنج در سرقت انجام شده بیش از ۵۰۰ میلیون دلار NEM از دست داده بود و این امر ناراحتی صاحبان این صرافی را به دنبال داشته است. این صرافی در حال حاضر فعالیت خود را از سر گرفته است و بازپرداخت هایی به مشتریان NEM داشته است ولی بر کسی پوشیده نیست که مالکین “کوین چک” به دنبال راهی برای خروج از وضعیت فعلی می‌باشند. به گزارش بورس اوراق بهادار Nikkei، ارزش این معامله میلیون‌ها دلار خواهد بود.

بازیابی اعتماد مشتریان یکی از مهم ترین چالش های پیش روی این صرافی است. تغییر در روش های حفاظتی می تواند یکی از روش های دستیابی به این هدف باشد. گروه Monex یک شرکت تخصصی در زمینه کارگزاری، مبادله ارز های خارجی، بیمه و سرمایه گذاری های جایگزین است ولی هیچ تجربه ای در زمینه ارز های رمزنگاری شده ندارد [۱].

Coincheck و رگولاتوری رمزارز ها

این صرافی که در ماه ژانویه یکی از بزرگ ترین سرقت های تاریخ ارز های رمزنگاری شده را تجربه کرد از طرف آژانس خدمات مالی، ملزم به بهبود مدیریت ریسک شد تا از سوء استفاده‌ های آتی جلوگیری نماید. سرقت انجام شده در Coincheck، ریسک های پیش رو را برای قانون گذاران تجارت رمزارز ها نمایان تر نمود و موجب شد تا ژاپن اولین کشوری باشد که برای این صنعت مقررات تعیین می نماید [۲].

نجات Coincheck و افزایش قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین چند روز گذشته افزایشی تقریباً ۵ درصدی را تجربه کرد که به نظر می رسد به دلیل خرید “کوین چک” توسط کمپانی خدمات مالی Monex باشد. روز سه شنبه گذشته، Nikkei در گزارشی اعلام کرد که گروه Monex که دفتر مرکزی آن نیز در توکیو قرار دارد پیشنهادی برای خرید Coincheck ارائه داده است. با توجه به این گزارش، معامله در هفته جاری به صورت رسمی انجام خواهد شد. Monex نیز در بیانیه ای خبر خرید شرکت فعال در زمینه ارزهای رمزنگاری شده را تأیید کرد [۳].

رشد ۲۳ درصدی سهام Monex

با انتشار خبر خرید این صرافی، سهام Monex Group رشدی ۲۳ درصدی را تجربه نمود و به ۴۲۴ ین رسید. بر اساس گزارش Nikkei، به نظر می رسد با این قرارداد مدیر اجرایی “کوین چک” تغییر خواهد کرد و Koichiro Wada از سمت خود برکنار خواهد شد.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version