video thumb

ترون (Tron) چیست و چگونه کار می کند؟

ترون (Tron) یک پروتکل غیرمتمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است که با هدف ساخت یک سیستم رایگان با محتوای سرگرمی در سراسر جهان ایجاد شده است. ترون در تلاش است تا با استفاده از شبکه همتا به همتا و ذخیره سازی توزیع شده، یک پلتفرم سرگرمی ایجاد کند که به سازندگان اجازه می دهد تا کنترل کامل بر روی محتوای خود داشته باشند. تقریباً می توان گفت که ترون ترکیبی غیرمتمرکز از پلتفرم هایی مانند Netflix ،YouTube و App Store است.

نماد اختصاری ترون TRX بوده و بر اساس حجم معاملات با ۳٫۴۵ میلیارد دلار در جایگاه سیزدهم در میان ارزهای رمزنگاری شده قرار دارد. حجم معاملات TRX در رقابت با ارزهای دیجیتالی همچون ان ای ام (XEM)، دش (DASH) و مونرو (XMR) قرار دارد. Tron قابلیت استخراج ندارد و مجموع کل عرضۀ آن ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ TRX خواهد بود. در روز ۱۸ دسامبر ۲۰۱۷ مدیر عامل ترون، Justin Sun، اعلام نمود که بنیاد TRON میزان ۳۴٫۲ میلیارد توکن TRX را تا ژانویه ۲۰۲۰ مسدود نموده است. متخصصان اغلب معتقدند که قفل کردن توکن ها می تواند ارزش آنها را افزایش دهد.

انواع توکن های ترون (Tron)

  • (TRONIX (TRX –  این توکن جهت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی ها و همچنین خرید و فروش محتوا سرگرمی در پلتفرم ترون مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده از آن لازم است حتماً به پلتفرم TRON دسترسی داشته باشید.
  • (TRON Power (TP – این توکن در حقیقت پاداش نگهداری TRX و یک تعهد بلند مدت است. کاربران داوطلبی که توکن های TRX را در کیف پول خود قفل می نمایند، در ازای آن TP دریافت می کنند. TP در مواردی همچون حق رأی و سایر امتیازات در اکوسیستم Tron کاربرد دارد. TRON Power شبیه به Steem Power در پلتفرم Steemit است.
  • TRON 20 Token – به تولید کنندگان محتوا اجازه می دهد تا توکن های شخصی خود را در بستر پلتفرم ترون ایجاد نمایند.

تیم توسعه دهنده و سرمایه گذاران ترون (Tron)

جاستین سان؛ مدیر عامل ترون

Justin Sun و Jack Ma؛ رئیس گروه علی بابا

جاستین سان، مدیرعامل Tron، تنها ۲۷ سال دارد اما تا کنون موفقیت های زیادی کسب نموده است. او پس از فارغ التحصیل شدن با مدرک لیسانس از دانشگاه پکن، مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه پنسیلوانیا دریافت نمود. نام او چندین بار در نشریه Forbes آورده شده است. جاستین تحت حمایت سرمایه دار بزرگ چینی Jack Ma، رئیس کمپانی Alibaba، قرار دارد.

جاستین تمام مدیران برتر علی بابا را به همکاری با تیم توسعه دهنده ترون دعوت نموده است. پروژه Tron توسط استعداد های درخشان حوزه تکنولوژی هدایت می شود. در حال حاضر تنها دفتر Tron در کشور چین و شهر پکن واقع شده است. اخیرا جاستین سان ادعا نمود که در دفتر چین خود حدوداً ۱۰۰ کارمند مشغول به کار دارد. او همچنین اعلام کرد که یک دفتر جدید در سان فرانسیسکو به زودی باز خواهد شد.

ترون نه تنها توسط صدها هزار نفر از مردم عادی حمایت می شود، بلکه برخی از ثروتمندترین بازرگانان در جهان نیز از آن حمایت می کنند. Wei Dai بنیانگذار Ofo یکی از سرمایه گذاران مطرح ترون به شمار می آید. Ofo بزرگترین سیستم کرایه دهنده دوچرخه در چین است که به ارزش تخمینی بیش از ۳ میلیارد دلار در TRON سرمایه گذاری نموده است.

Wei Dai بنیانگذار Ofo
Wei Dai؛ از سرمایه گذاران مطرح ترون

Tron شرکای تجاری بسیاری نیز دارد. به نظر می رسد که گروه Alibaba در حال همکاری با Tron جهت ورود به قلمرو ارزهای رمزپایه است. آنها همچنین با Baofeng مشارکت داشتند که به عنوان Netflix چینی شناخته می شود. با توجه به اینکه ترون

Tron همچنین یک مشارکت بزرگ دیگر برای ژانویه ۲۰۱۸ با oBike در برنامه کاری خود دارد. oBike با ترون همکاری نموده است تا سکه خود با عنوان oCoin را به طور رسمی معرفی کند. oCoin برای پرداخت هزینه سوار شدن دوچرخه های شرکت oBike استفاده خواهد شد. اخیراً ترون علاوه بر oBike، با Game.com و Peiwo (یک برنامه شبکه اجتماعی در چین) نیز همکاری داشته است.

بر خلاف برخی از Altcoin ها، Tron یک پروژه جدی با سرمایه گذاران بزرگ و آینده ای روشن است.

نقشه راه پلتفرم ترون (Tron)

نقشه راه ترون (Tron)

یکی دیگر از جنبه های برجسته پروژه TRON نقشۀ راه آن است؛ یک طرح ده ساله شش مرحله ای کامل که در زیر به بیان هر یک از مراحل آن خواهیم پرداخت:

  • Exodus (اوت ۲۰۱۷ تا دسامبر ۲۰۱۸) : ایجاد پلتفرم توزیع محتوا
  • Odyssey (ژانویه ۲۰۱۹ تا ژوئن ۲۰۲۰) : تمرکز بر انگیزه های اقتصادی و توانمند سازی محتوا جهت تشویق به پیشرفت
  • Great Voyage (ژوئیه ۲۰۲۰ تا ژوئیه ۲۰۲۱) : قابلیت ایجاد توکن های شخصی و پیاده سازی ICO مربوط به آن به منظور تولید محتوای بیشتر
  • Apollo (اوت ۲۰۲۱ تا مارس ۲۰۲۳) : ساخت پلتفرم معاملاتی غیرمتمرکز برای توکن ها
  • Star Trek (آوریل ۲۰۲۳ تا سپتامبر ۲۰۲۵) : ایجاد یک پلتفرم بازی غیرمتمرکز برای کاربران جهت ایجاد بازی های شخصی
  • Eternity (سپتامبر ۲۰۲۵ تا سپتامبر ۲۰۲۷) : کاربران قادر به ساخت پلتفرم های بازی شخصی می باشند

نوسانات قیمت خرید ترون (Tron) در گذر زمان

متأسفانه بسیاری از افراد بدون درک مسائل فنی، در رابطه با ارزهای رمزپایه انتقاد می کنند. به عنوان مثال، بیت کوین در جریان رسانه های اصلی نفوذ کرده است و بحث هایی در مورد حباب بودن آن وجود دارد؛ تا جایی که عده بسیاری می گفتند احتمالا قیمت آن دیگر بالا نخواهد رفت. در صورتی که نمودار قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال عکس این گفته ها را بیان می کنند.

ارز دیجیتال ترون نیز در این مسأله استثناء نیست. اواخر سال ۲۰۱۷ هر توکن TRX حدوداً دو سنت ارزش داشت. در مدت یک ماه، قیمت ترون

نمودار قیمت ترون (TRX)
نمودار قیمت ترون (TRX)
جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ