سرمایکس
video thumb

هم اکنون ۸۰ درصد از کل بیت کوین های موجود در جهان استخراج شده است

استخراج کنندگان ارزهای رمزپایه تا این هفته حدوداً ۱۷ میلیون سکه را در هر دو شبکه بیت کوین کش (BCH) و بیت کوین (BTC) استخراج نموده اند که نقطه عطف مهمی در تاریخ تکنولوژی بلاک چین محسوب می شود. در حال حاضر تنها چهار میلیون BCH و BTC جهت استخراج

با توجه به اطلاعات وب سایت Blockchain، در حال حاضر حجم سکه در گردش بیت کوین به میزان ۱۷,۰۰۴,۲۰۰ BTC رسیده است. کاربران می گویند تنها ۴ میلیون سکه باقی مانده که احتمالاً در مدت زمان کوتاهی استخراج خواهد شد؛ زیرا ۱۷ میلیون سکه در کمتر از ۱۰ سال استخراج شده و بنابراین انتظار می رود که سکه های دیگر نیز به زودی استخراج شوند. با این حال این طرز تفکر نادرست است؛ زیرا سختی شبکه (Difficulty) همچنان در هر دو زنجیره افزایش می یابد و هر چهار سال نیز پاداش استخراج بلوک ها به نصف کاهش می یابد.

نمودار میزان سکه در گردش بیت کوین (BTC)
نمودار میزان سکه در گردش بیت کوین (BTC)

در حال حاضر هر دو شبکه بیتکوین و بیتکوین کش پس از ایجاد هر بلوک ۱۲٫۵ سکه تولید می کنند و هنگامی که این مقدار نصف شود، تنها ۶٫۲۵ سکه جدید تولید خواهد شد. انتظار می رود که بلاک چین بیتکوین تقریبا ۷۶۳ روز دیگر در تاریخ ۲۹ می ۲۰۲۰، بسته به نرخ هش، پاداش استخراج خود را نصف کند. اگر نرخ هش شبکه افزایش یا کاهش یابد، این تاریخ می تواند تغییر کند.

حال می دانیم که هشتاد درصد از کل ۲۱ میلیون بیت کوین موجود در جهان به وجود آمده است و علاوه بر آن، استخراج آخرین سکه ها به دلیل تغییرات سختی شبکه بسیار سریع نخواهد بود و استخراج کنندگان باید زمان بیشتری برای ایجاد بلوک های جدید صرف کنند. شبکه بیتکوین به طور خودکار سختی شبکه را پس از ایجاد هر ۲۰۱۶ بلوک تغییر می دهد. شبکه بیت کوین کش نیز پس از ایجاد هر بلوک، سختی شبکه را تنظیم می کند تا اطمینان حاصل شود که ایجاد ۱۴۴ بلوک آخر دقیقاً یک روز طول کشیده است.

روش بیت کوین در تغییر سختی شبکه و مواردی مانند نصف شدن پاداش بلوک ها در هر چهار سال، در نهایت منجر به استخراج آخرین بیت کوین در حدود سال ۲۱۴۰ خواهد شد. روش بیتکوین کش در زمان نصف کردن پاداش ها ممکن است کمی متفاوت باشد، اما اعتقاد بر این است که آخرین BCH نیز در همان سال استخراج خواهد شد.

به عنوان مثال، زنجیره BCH در ابتدای ایجاد فورک یک الگوریتم تنظیم دشواری (DAA) متفاوت نسبت به بیتکوین داشت. تا نوامبر سال ۲۰۱۷، شبکه بیتکوین کش کمی ناپایدار بود؛ گاهی اوقات پردازش یک بلوک بسیار سریع و گاهی اوقات فوق العاده کند بود. این باعث شد تا سکه های BCH بیشتری نسبت به BTC استخراج شود و همچنین بلوک های بیشتری در بلاک چین بیت کوین کش پردازش شود.

در زمان انتشار، بلاک چین بیتکوین کش ۷,۵۶۸ بلوک و ۹۴,۰۰۰ سکه بیشتر از بیت کوین داشت. با این حال از ماه نوامبر با تغییر در الگوریتم تنظیم دشواری بیتکوین کش، این ارز دیجیتال نیز با نرخ مشابه بیت کوین استخراج می شود. در حال حاضر استخراج کنندگان BCH در حال پردازش بلوک ها با میزان سختی ۱۳٫۹۶% نسبت به سختی شبکه بیت کوین هستند.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version