سرمایکس
video thumb

افزایش تمایل به خرید کریپتوها با وجود ممنوعیت ها

به گزارش ارزجو به نقل از بیت‌کوین نیوز، یک بررسی جهانی در مورد خریداران کریپتوکارنسی که در بین کاربران کارت های اعتباری Visa، Mastercard و Unionpay انجام شده است نشان می دهد که ۸۹ درصد از پاسخ دهندگان در مورد رمزارز ها آگاهی داشتند و ۵۳ درصد از آن ها در ۱۲ ماه گذشته نسبت به خرید این ارز ها اقدام کرده اند.

شرکت Worldcore به عنوان یک ارائه دهنده خدمات پرداخت بین المللی در گزارشی اعلام کرده است که مطالعه‌ ای را به منظور محاسبه میزان استفاده از ارز های رمزنگاری شده در میان کاربران کارت های ویزا، مسترکارت و یونیون‌ پی بر روی مشتریان خود انجام داده است. این شرکت در مجموع حدود ۳۰۰ هزار مشتری در سطح جهان دارد.

سایت Innov.ru هدف اصلی این مطالعه را شناسایی تمایل مردم برای خرید ارز های دیجیتال با استفاده از کارت های بانکی اعلام کرده است. با توجه به گزارش سایت Innov، این نظرسنجی در طول ماه های مارس و آپریل انجام شده است. همچنین به گزارش Finam، در این مطالعه بیش از ۱۰ هزار نفر از ۴۷ کشور دنیا مشارکت داشته اند. علاوه بر این، داده های کشور های اروپایی شامل ۲۸ کشور و داده های مربوط به کشور های مستقل مشترک المنافع (Commonwealth of Independent States-CIS) شامل ۱۲ کشور با هم ترکیب شده است. این خبرگزاری نقل قولی از نتایج مطالعه Worldcore نیز آورده است.

“حدود %‌۸۹ از پاسخ دهندگان اطلاعات کاملی در مورد رمزارز ها داشتند. %‌۵۳ از پاسخ دهندگان در ۱۲ ماه گذشته حداقل یک بار نسبت به خرید ارز های رمزنگاری شده اقدام کرده‌اند”.

مطالعات RBR در مورد کارت های اعتباری

بر اساس مطالعه داده‌ های جهانی کارت های پرداخت و پیش بینی ها (Global Payment Cards Data and Forecasts) برای سال ۲۰۲۲ که توسط RBR در ماه جولای سال پیش ارائه شده است، یونیون‌ پی بزرگ ترین طرح جهانی برای تعداد کارت از سال ۲۰۱۰ را به خود اختصاص داده است و در انتهای سال ۲۰۱۶، بیش از شش میلیارد کارت برند این شرکت وارد بازار شده است. علاوه بر این، بر اساس یافته های RBR، ویزا، مسترکارت و یونیون‌ پی در مجموع ۸۰ درصد از کارت های سراسر جهان را به خود اختصاص داده اند. نتایج مطالعات RBR در شکل زیر آورده شده است.

Worldcore یک مؤسسه پرداخت بر اساس مقررات اتحادیه اروپا است که دفتر مرکزی آن در شهر پراگ جمهوری چک قرار دارد. این شرکت با Bitpay برای ارائه راه حل های ارز های رمزنگاری شده به مشتریان خود در سراسر جهان همکاری می کند. در ماه آگوست سال پیش، این شرکت یک عرضه اولیه سکه (ICO) را به عنوان بخشی از برنامه توسعه خود انجام داد.

نتایج نظرسنجی بررسی علاقه کارت های اعتباری به کریپتوکارنسی

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده، جمعیت پاسخ‌ دهندگان شامل ۳۶ درصد از ژاپن، ۲۵ درصد از ایالات متحده، ۱۸ درصد از کره، ۸ درصد از اتحادیه اروپا، ۶ درصد از چین، ۳ درصد از آمریکای لاتین، ۲ درصد از کانادا و ۱ درصد از روسیه و کشور های مستقل مشترک المنافع بوده است.

از میان افرادی که در ۱۲ ماه اخیر برای خرید رمزارز ها اقدام کرده بودند ۲۱ درصد از کارت های اعتباری، ۳۶ درصد از کارت های سپرده بانکی و ۴۳ درصد از دیگر انواع پرداخت استفاده کرده‌اند.

۶۰ درصد از پاسخ دهندگانی که هیچ ارز رمزنگاری شده ای را در بازه مذکور خریداری نکرده اند مخاطرات مربوط به این رمزارز ها را دلیل اصلی خود اعلام نمودند. ۳۵ درصد از آنها بودجه ناکافی را به عنوان مشکل خود بیان کردند و ۵ درصد به دلیل نقض قانون در تراکنش های مربوط به این ارز ها از خرید آنها خودداری نمودند.

Finam نقل قولی از Alexey Nasonov به عنوان مدیر اجرایی Worldcore منتشر کرده است:

“در میان مشتریان ما افرادی از تخصص‌ ها و سنین مختلف حضور دارند ولی این تحقیق در میان کاربرانی انجام شده است که تعداد تراکنش بیشتری انجام داده اند. پرداخت های انبوه در کنار استفاده از کیف های مربوط به ارز های رمزنگاری شده از محبوب ترین سرویس های ما در سراسر جهان می باشند. بنابراین این تحقیق در ابتدا در بین کاربران سرویس های مالی ما انجام شد”.

ممنوعیت مشتریان بانک ها در به کارگیری کارت های اعتباری

در حالی که نتایج این نظرسنجی نشان دهنده دانش بالای کاربران کارت های اعتباری در مورد کریپتوکارنسی

Bank of America، Citigroup، JPMorgan، Capital One و Discover Card خرید کریپتوکارنسی با کارت  های اعتباری را برای مشتریان خود ممنوع کرده اند. گروه Lloyds Banking Group بریتانیا نیز اعلامیه مشابهی منتشر کرده است و مشتریان MBNA، Halifax و Bank of Scotland را از به کارگیری کارت های اعتباری بدین منظور محروم کرده است. بانک کانادایی Toronto-Dominion نیز همین رویه را دنبال می کند. علاوه بر این، ویزا نیز ارتباط خود را با تعدادی از تأمین کنندگان کارت ارز های رمزنگاری شده قطع کرده است.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version