سرمایکس
video thumb

مزرعه خورشیدی ۲۰ مگاواتی استرالیا جهت استخراج ارزهای دیجیتال

لیست عناوین این مطلب

طبق گزارشات اخیر، طرح ساخت یک مزرعه‌ی خورشیدی ۲۰ مگاواتی تایید شده است. این مزرعه‌ی خورشیدی به منظور تامین انرژی مورد نیاز استخراج

مزرعه خورشیدی 20 مگاواتی استرالیا جهت ماینینگ‎درخواست اولیه برای ساخت این مزرعه خورشیدی توسط شرکت استرالیایی Hadouken Pty Ltd که بِن تَن مالک آن است، مطرح شد. او در گذشته شرکت بین المللی Vivopower را تاسیس کرده است. این شرکت در حوزه‌­ی انرژی خورشیدی فعالیت دارد و نام آن در لیست نزدک درج شده است.

این مزرعه خورشیدی در راستای تامین انرژی مورد نیاز برای فعالیت های ماینینگ

این مزرعه‌ی خورشیدی جایی در کالی ساخته خواهد شد – روستایی در ۲۱۳ کیلومتری جنوب پِرت (مرکز ایالت استرالیای غربی واقع در کشور استرالیا)- و وسعت زمین آن در حدود ۲ کیلومتر (تقریبا ۱.۲۵ مایل) خواهد بود.

بزرگترین نیروگاه برق غرب استرالیا (Muja)، در کالی قرار دارد. این نیروگاه با زغال سنگ کار می کند و قادر به تولید ۸۵۴ مگاوات الکتریسیته است.

از برنامه‌ی Hadouken پیداست که این شرکت قصد دارد در آینده یک سیستم ذخیره‌سازی با استفاده از باتری­ را مورد استفاده قرار دهد، که حجم آن معادل ۱۰ کانتینر است. مزرعه خورشیدی مذکور طی مدت سه الی شش ماه در سایتی به وسعت هجده هکتار ساخته خواهد شد.

کالی جان تازه می‌گیرد

مزرعه خورشیدی 20 مگاواتی استرالیا جهت ماینینگ‎

احداث یک مزرعه خورشیدی در کالی، به این شهر کوچک دوباره جان می بخشد.

دو معدن زغال سنگ کالی، برای مدت ۶۰ سال انرژی مورد نیاز برای تولید برق غرب استرالیا را تامین کرده اند. چند سالی است که آینده این شهر مبهم شده، به گفته یکی از مسئولین هزینه تولید زغال سنگ بیشتر از میزان سودی است که از ارزش آن حاصل می شود و این یک مشکل بنیادی است.

با اجرای این طرح موافقت شده است، یعنی نسبت به اجرای آن اشتیاق وجود دارد. گفته شده که «تصویب و اجرای این طرح، در راستای بهره برداری بیشتر از انرژی تجدید پذیر در منطقه‌ی کالی، یک حرکت مثبت به شمار می رود.»

شرکت Hadouken مدت زمان لازم برای اجرای این طرح را بین ۳ الی ۶ ماه تخمین زده است. تعداد نیروی کار استخدامی برای ساخت این تجهیزات ۴۰ الی ۸۰ نفر پیش‌بینی شده است. همچنین گفته شده که در آینده بعد از بهره‌برداری، کارکنان در سه شیف کاری اقدام به تعمیر و نگهداری از آن خواهند کرد.

این پروژه مزایای اقتصادی فراوانی برای همه به همراه دارد. اما عده ای نگران چهره شهر هستند.

بنابر اعلام رسانه ها، آقای تَن گفته است که شرکت او بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را استخراج خواهد کرد. به گفته او، کالی برای احداث یک مزرعه خورشیدی، بسیار جای خوبی است.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version