سرمایکس
sarmayex Coin icon

استیکینگ سرمایکس راه‌اندازی شد

sarmayex Coin icon اطلاعات بیشتر
video thumb

بلاک چین بازار سرمایه سبز را به روی کشورها و شرکت‌ها باز می‌کند

علیرغم پیش‌بینی‌های موجود، فناوری بلاک چین در عمل مخصوصاً در مقیاس جهانی کاربردهای زیادی ندارد. اما بازار سرمایه سبز، که کارایی بلاک چین در آن آزمایش شده و به اثبات رسیده، مقوله جداگانه‌ای است. این فناوری بازارهای اکولوژیک را به روی شرکت‌ها باز و مبادله کربن را ممکن می‌کند. در این مقاله، توضیحاتی را درباره کم و کیف این پدیده می‌دهیم.

 

ارزجو: قبل از بحث‌های تخصصی، اجازه دهید کمی درباره مبادله انتشار کربن مذکور توضیح داده و اساس این پدیده را تشریح کنیم. مسئله انتشار گاز دی‌اکسید کربن در جو است که مهم‌ترین صادرکنندگانش شرکت‌های تولید برق با سوخت‌های فسیلی هستند. برای کاهش اثرات زیان بار برای محیط زیست و جلوگیری از تغییر اقلیمی، پروتکل کیوتو در سال ۲۰۰۵ اجرایی شد، و مقدمات لازم برای مبادله کربن را فراهم کرد.

سهمیه‌ها و مقادیر مجاز انتشار کربن و مجوزهای کربن (کاهش مسئولانه انتشارات کربن) با یکاهای کربن معادل یک تن دی‌اکسید کربن منتشر شده درون جو اندازه‌گیری می‌شوند. از آنجا که سهمیه‌های انتشار مذکور محدود هستند و در صورت نقض شدن مشمول جریمه می‌شوند، مجوزهای کربن متقاضی زیادی دارند و برای خرید عرضه می‌شوند. این روند مبادله کربن نامیده می‌شود. دیگر مدل‌های بازاری مانند اعطای مجوز یا اعمال مالیات برای کربن منتشر شده یا مدل‌های تراکنش محور نیز ساخته و اجرا می‌شوند.

مبادله کربن صرفاً به دنبال این نیست که به کشورها کمک کند مشکلاتشان را با دادن پول حل کنند، بلکه بنا دارد آسیب زیست‌محیطی را با کمترین هزینه کاهش دهد، و کشورها را تشویق کند انتشارات زیان‌آورشان را کاهش دهند و ضمن توسعه اقتصادشان سرمایه‌هایی را جذب کنند.

در هر صورت، گرچه روی کاغذ همه چیز عالی نشان می‌دهد، ولی در عمل مسائل پیچیده‌تر هستند. بازارها از قوانین دست‌ و پا گیر، تفرقه، پیش‌بینی‌ناپذیری، تقلب و عدم شفافیت همچنین هزینه‌های بالای تراکنش رنج می‌برند.

 

اینجا است که بلاک چین وارد عمل می‌شود

اولین تراکنش کربن جهان با استفاده از این فناوری در بهار سال ۲۰۱۷ در اکوسیستم بلاک چین DAO IPCI شکل گرفت. این سیستم روی پلتفرمی دیجیتالی روبونومیکس (Robonomics) توسط ایرالب (Airalab) ساخته شد، و کارکردهای بازاری بازبینی، ثبت و کالاهای زیست‌محیطی را ترکیب کرده و به کاربران اجازه می‌دهد دارایی‌ها و مسئولیت‌های زیست‌محیطی را از طریق لجرهای توزیعی ذخیره شده در بلاک چین اختصاص داده و مدیریت کنند.

مفهوم DAO IPCI بر اساس تعامل بازاری نظیر به نظیر بین چند طرف است: مسببین آسیب زیست‌محیطی، آسیب‌دیدگان و عرضه‌کنندگان ابزارهای تسکین (متعادل‌سازی).

این فناوری در وهله اول، شرایط را برای شفافیت و پایایی روندهای تأیید تراکنش‌های اعتبار کربن، و تعاملات جهانی بین طرح‌های غیریکپارچه کربن با مؤسسات بازار کربن و بنگاه‌های ثبت کربن با حذف واسطه را فراهم می‌کند.

تراکنش پایلوت در DAO IPCI تحت استاندارد اقلیمی بلاک چین (Blockchain Climate Standard) بین ایرا گروپ (Aera Group) از فرانسه و صندوق کربن روسیه (Russian Carbon Fund) در مورد اعتبارات مالی کربنی به دست آمده از انرژی خورشیدی از مبدأ موریس در مارس ۲۰۱۷ انجام شده است.

تا به حال، مخاطبان هدف پروژه تشکیل می‌شوند از ۵۳ حوزه استحفاظی و راه‌حل‌های بازاری کربنی داوطلبانه متعدد در کنار مکانیسم بازاری پایلوت بین‌المللی، در حالی ‌که بازار کربن طبق تخمین DAO IPCI احتمالاً در میان‌مدت به ۱۰ تریلیون دلار می‌رسد.

مورد مذکور فقط یکی از موارد اجرای شبکه روبونومیکس است، و یک بازار سرمایه سبز و فرصت‌های سرمایه‌گذاری را نه فقط برای کشورها بلکه برای ساختمان‌های سبز ارتقادهنده بازدهی و پایداری‌شان ایجاد می‌کند. بنا بر گفته معمار اقتصاد روباتیک، رهبر الهام‌بخش ایرالب، سرگی لانشکوف (Sergey Lonshakov)، یک ساختمان چهل-طبقه‌ای، که انرژی زیادی را برای گرمایش، سرمایش و نگهداری از سیستم‌هایش مصرف می‌کند نیز می‌تواند ردپای کربن خود را محاسبه کند و از طریق این پلتفرم واحدهایی را به دست آورد.

به دنبال جذب بیش از ۱ میلیون دلار سرمایه در دور اول عرضه سکه اولیه در سال ۲۰۱۷، تیم وی اکنون در حال فراهم کردن مقدمات توزیع توکن‌های روبومیکس (Robomics) و تشکیل یک برنامه پاداش برای استخراج‌کنندگان است.

 

نتیجه‌گیری

راه‌حل‌های بر اساس بلاک چین:

  • مشوق‌هایی را به شرکت‌ها می‌دهند تا تولیدشان را مدرن سازی کنند و ساختمان‌های با بازدهی انرژی بالاتری بسازند،
  • تعهدات اقلیمی و ابزارهای کاهنده را ثبت می‌کنند،
  • دارایی‌ها و مسئولیت‌های زیست‌محیطی بازاری اعم از بازار اوراق قرضه سبز را می‌سازند.

رقبای شما قدرت اقتصاد کریپتو را مهار کرده‌اند و از آن بهره می‌گیرند. پس تلاش کنید و از آن‌ها عقب نیفتید. در این مقاله کوتاه متوجه خواهید شد که بلاک چین چگونه می‌تواند در شروع، ارتقا و پشتیبانی از کسب و کارتان به شما کمک کند

اقتصاد کریپتو به یک نرم افزار منبع باز، یک مرکز کسب و کاری و یک بازارگاه تبدیل شد. ولی پروژه OpenBazaar به عنوان یک پروژه جانبی آغاز به کار کرد، درست مانند دیگر ایده‌های کسب و کاری عالی که این کار را انجام می‌دهند.

امیر تاکی و تعدادی از توسعه دهندگان چیزی به نام “بازار سیاه” را در رویداد تورنتو ۲۰۱۴ آغاز کردند که با یک مدرک امکان پذیری برای هدف ایجاد یک بازارگاه غیرمتمرکز همراه بود.

ورود بازار سیاه تاکی به این رویداد با پیروزی‌اش همراه بود ولی تصمیم تاکی بر این بود که این پروژه را ادامه ندهد. برایان هافمن، یک توسعه دهنده مشتاق دیگر، این پروژه را به دست گرفت و نام آن را به OpenBazaar تغییر داد. مردم عاشق ایده او در زمینه یک بازارگاه “بدون نیاز به کسب مجوز” شدند و برای ایجاد یک بازارگاه جهانی منبع باز به هافمن پیوستند.

این مطالعه موردی نشان می‌دهد کارآفرینان چگونه از چارچوب فناوری بلاک چین برای ایجاد یک کسب و کار استفاده می‌کنند. اقتصاد کریپتو نیز به همان اندازه ظرفیت دارد و می‌تواند به شرکت‌ها قدرت ببخشد. در ادامه شما را با نحوه درک آن منبع و بهره‌گیری از احتمالات و امکانات موجود برای تقویت استارت آپ‌تان آشنا می‌کند.

تأمین وجه با ICO مبتنی بر بلاک چین

فرض کنید یک ایده کسب و کاری عالی دارید – ایده‌ای که مطمئن هستید مشتریان هدف‌تان عاشق آن هستند و از آن لذت می‌برند. ولی سرمایه کافی برای پیشبرد دیدگاه‌تان را در اختیار ندارید. این مشکل در میان کارآفرینان تازه‌کار بسیار رایج است. دستیابی به سرمایه‌های مشاع سنتی بسیار دشوار است.

عرضه اولیه سکه (ICO) فناوری بلاک چین امیدبخش کارآفرینان مشتاق بود.

به ICO به عنوان راهی برای به دست آوردن وجوه استارت آپ بیاندیشید. آن‌ها راهی برای اخذ پول از سرمایه گذاران انفرادی فراهم کرده‌اند و به کارآفرینان نو ظهور این اطمینان را می‌دهد که هیچ کس در این مسیر تنها نیست.

هیچ دلیلی برای ترس نیست، زمان را تلف نکنید و چیزی را از دست ندهید.

– ایده‌های‌تان را پالایش کنید.

– بلاک چین را برای توکن جدیدتان تنظیم کنید.

– سرمایه اولیه برای پرورش ایده‌تان را جهت تأمین وجوه شرکت مشاعی جدیدتان دریافت کنید.

رقبای شما در حال حاضر از این عرضه داشت‌ها بهره می‌برند و مجموع پول‌های زیادی را از ICO های مبتنی بر بلاک چین به دست می‌آورند. سایت خبری Coindesk گزارش می‌دهد کارآفرینان در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ در حدود ۲۹۱ میلیون دلار از طریق ICO به دست آورده‌اند در حالی‌که از طریق روال سنتی تأمین مالی مشاعی ۱۸۷ میلیون دلار به دست آورده‌اند.

تحقیقات‌تان را به خوبی انجام دهید. اطمینان حاصل کنید تخصص فنی لازم برای بهره گیری از تمام مزایای ICO را دارید. یک توسعه دهنده استخدام کنید تا در این کار به شما کمک کند. توسعه دهنده‌ای که استخدام می‌کنید به شما کمک می‌کند اطمینان حاصل کنید که ICO مبتنی بر بلاک چین‌تان نه تنها به عنوان یک فراهم کننده سرمایه عمل می‌کند بلکه ابزاری برای ایجاد رشد پایدار است.

ارزهای دیجیتال بلاک چین صدای ارزجو

بگذارید تبلیغات‌تان توسط کریپتو انجام شود

کسب و کارتان را چگونه ترویج می‌کنید؟ در عصر کلاهبرداری‌های تبلیغاتی فراگیر آنلاین، بازاریابی کسب و کارتان به اندازه ایجاد و راهبری آن چالش برانگیز است.

استارت آپ‌های مستأصل از ترویج محصولات‌شان انبوهی از خبرنامه‌ها، دستورالعمل‌ها، کوپن‌ها و تعداد یبشماری تبلیغات را بر سر مشتریان‌شان می‌ریزند. این دادخواست‌ها عموما کمبود تمرکز دارند زیرا در واقع رهبران کسب و کار واقعا نمي‌دانند مشتریان‌شان چه می‌خواهند. آن‌ها صرفا امیدوار هستند پیام‌های‌شان به اندازه کافی برای مشتریان جذاب باشند. مشکل بسیار شدیدتر از آن چیزی است که فکر می‌کردید: به استناد مطالعه‌ای که توسط دان و برداستریت انجام شد ۹۴ درصد از بازاریابان از ترجیح مشتریان اطلاعی ندارند.

کریپتو به صورت حرفه‌ای می‌تواند گروه مشتریان کلیدی را با پیام‌هایی هدف قرار دهد که آن‌ها را برانگیزاند. بلاک چین سطح والایی از ردیابی و شفافیت را با توانایی جمع آوری داده‌های دقیق در هم می‌آمیزد. روی هم رفته، این امر از بسامد بهینه نمایش تبلیغات برای هر مشتری اطمینان حاصل می‌کند.

با ارز رمزنگاری شده از شرکت اقتصادی‌تان حمایت کنید

رمزنگاری می‌تواند به دفاع از سایت تجارت الکترونیک‌تان بپردازد، از داده‌های آنلاین‌تان حمایت کند و بهتر از هر راه حل دیگری از فایل‌های شرکت‌تان حفاظت کند. رمز نگاری با بهره گیری از قدرت امضای دیجیتال و همچنین کلیدهای خصوصی و عمومی در اکوسیستم دیجیتال امروز غیرقابل نفوذ شده است. این امر به این دلیل است که اطلاعات را از طریق این کدها منتشر می‌کند و داده‌ها را برای کاربران بدون مجوز غیرقابل خواندن می‌کند.

شما می‌توانید رمزنگاری را از حمایت داده‌های اولیه شرکتی فراتر ببرید. همچنین مي‌تواند به تأیید مشتریان و تفکیک خریداران واقعی از مجرمان سایبری کمک کند. یانگوان نیک لی مدیر عامل اجرایی اکوسیستم EcoVerse و مؤسس جامعه بلاک چین W3C می‌گوید: “اسناد تراکنش‌ها هر زمان از یک گره بلاک چین به گره دیگر برسند مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. این امر به شما کمک می‌کند تا حسابرسی‌های‌تان را به روشی ساده و یکپارچه دنبال کنید و مورد بازبینی قرار دهید”.

به پذیرش فناوری‌های جدید ادامه دهید

فرقی نمی‌کند ایده‌های سنتی‌تان تا چه اندازه دشوار به نظر می‌رسند، فناوری می‌تواند موجب ساده و یکپارچه به نظر رسیدن آن شود. فرقی نمی‌کند می‌خواهید یک کسب و کار را آغاز کنید یا کسب و کاری را مقیاس بندی کنید که قبلا آن را اجرا کرده بودید، در هر دو صورت بلاک چین می‌تواند به روش‌های زیادی به شما کمک کند:

– به لطف ICO ها می‌تواند در تأمین وجوه به شما کمک کند.

– به لطف ردیابی دقیق و شفافیت آن، می‌تواند در زمینه بازاریابی به شما کمک کند.

– به لطف سیستم رمزنگاري‌اش می‌تواند در زمینه امنیت به شما کمک کند.

این فناوری‌ها را در کسب و کارتان به کار ببندید تا داستان بعدی موفقیت کسب و کار داستان شما باشد.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
version